• mersin-aydıncık yolunda yanışlı mevkiinde hizmete giren 241 odalı, 5 yıldızlı otel..
  • gece saat 1'de 3 yaşındaki çocukları bangır bangır müzik çalan diskoda görmekten rahatsız olmayacaksanız,
    akşam 5'te açık havuz ve etrafındaki snack bar'ın kapatıldığını öğrendiğinizde sinirlenmeyecekseniz,
    restaurant diye itelenen askeri yemekhanede, uzunlamasına yerleştirilmiş masalarda dip dibe tanımadığınız insanlarla birlikte kahvaltı ve akşam yemeği deneyimlemek istiyorsanız tercih etmeniz gereken bir hotel.
    ayrıca bardaki viski şişelerinin içinde çay varmış, biz barmenden viski isteyince öyle söyledi.
    günlük 120 lirayı çöpe atmanın çok eğlencesiz bir yoludur burda tatil yapmak.
  • mütüş hotel. la mütüş daha ne diyeyim. bak sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. 4 gece ve üstü kalan misafirlere bir gece alakart beleş. biz bunu talep etmeyi ihmal ettik, üşendik, dilenci gibi "alakartımızı verin." demek istemedik vs sonuç olarak gideceğimiz günden bir gün önceye kadar herhangi bir şey yapmadık. sonra öğlen saatlerinde bir telefon geldi. bir hanımefendi "proust bey bu akşam sizleri alakart restaurantımıza bekliyoruz." dedi. içimden "oha inceliğe bak." dedim. akşam, dün akşam yani, eşim ve çocuğumla havuz başında bizim için hazırlanmış masaya oturduk. hacı masada öyle mezeler var ki acele acele çorbayı içip hemen rakıyı söyledim. daha ara sıcaklar gelmemiş. ara sıcaklar zaten kalamar bilmem ne, karides götü, paçanga böree falan ben daattım kendimi. la bi insan yemek yemeye devam ederken sigara yakar mı? bi yanda keman çalıyor, havuz mavi mavi tatlı tatlı salınıyor, rakı ve sonra harika ötesi bir et... hayatımda daha önce böyle bir atmosferde, böylesi leziz bir sofrada yemek yememiştim. emeği geçenlere çok teşekkürler. bi tek arka masada ajans mıdır nedir kızlarla falan oturan chp'li tayfanın kafa sikmesi sıkıntı oldu.

sonra ne diyeyim, mesela yemek salonunun girişinde şampanya ikram etmeler. bir akşam dayanamayıp aldım. la ne tatlı bir şey çıktı. 1 tane daha aldım. sonra muhabbeti kurduğum garson bir tane daha getirdi. sonra lobby bar'da bir tane daha.

yukarıda biri eleştirmiş. tane tane anlatalım. (sahibi ya da tanıdığı değilim. olsam burada ne işim var amk.) müşteri diskoya getirmesin çocuğunu amk. adam yassahh hemşerim mi desin. havuzun etrafındaki snack bar denen şey, aqua parkın yanı. aqua park 6'da, snack 5'te kapanıyor. eşşek herif 7'de yemek başlıyor zaten. kaldı ki aqua park ve bar ekibi çok tatlıydı. bir kere bile "la amk fakiri. la hayatında kokteyl mi gördün de ikide bir gelip kokteyl istiyorsun lan göt!" ifadesi sezmedim yüzlerinde. sanki kola istiyormuşum gibi gayet sakin "tabii efendim." deyip hazırlıyorlardı. hanımefendi, çorum'da okuyup samsun'a bir türlü gelemeyen arkadaş, bi de gençten, sevimli bir eleman.

lobby bar zaten efsane. kolunda atatürklü dövme olan eleman bir akşam baktım iki kadına böyle alengirli bir soda hazırlıyor. işte limon atmış, birkaç dilimli ekşi elma eziyor falan. gittiler. eğildim. "la biz istesek hazırlamazsın." dedim. mahçup ve efendice, benim gibi seviyesizleşmeden "efendim çok yoğun olmadığım müddetçe elimden gelen her şeyi herkes için yaparım." dedi. tamam dedim genç şaka, sakin. güldük falan. bir sonraki akşam gittim. orada. yoğun musun, dedim. güldü. ne istersiniz efendim dedi. dedim büyük, tatlı ve iyi alkollü bir kokteyl hazırlar mısın dedim. tabii efendim dedi. iki tane hazırladı uğraşarak. efsaneydi. (bu arada yukarıda arkadaş viskiye çay demiş. ben chivas viskiyi gördüm. vayy chivas dedim. orijinal mi dedim. tabii ki efendim dedi. çay falan demedi.)

canlı müzik ekibi iyi.ortam iyi. mini disko iyi. yalnız animasyon ekibinin müdürü, biraz agresif gibi. servis sorumlusu olan müdür sempatik. yani bu hep yemekhanede duran.

bu arada yemek salonu da gayet iyi. yemekler zaten efso. hele pastane ekibi, of allah'ım of. tek mesele tabii insan için için israf oluyor diye üzülüyor.

şöyle söyleyeyim: benim için azami tatil süresi 5 gündür. bugün çıkarken yemin ediyorum için cız etti. iki gün daha kalınırdı.

iki ihtimal var: ya kendilerini geliştirmişler ya da aramızda bazı ruh hastaları var. hadi bir ihtimal daha olsun. beni reklam için tutmuş olsunlar. nerden bilecekler amk sözlük yazarı olduğumu.

aa dur dur. akülü arabalara bakan kel abi de çok iyiydi ya.
  • arkadaş tamam güzel otel mersin şartlarında ciddi anlamda en iyisi anladık da bu fiyatlar nedir? eşimi alıp güzel bir hafta sonu geçireyim dersen hiç zahmet etme onlar sana geçirmiş oluyorlar. 2 gün için ortalama 1500 tl fiyat çıkartıyorlar. 2 saat daha gider alanya'da bir otel tutarım daha iyi bu nedir böyle. mersinde tek olmanın verdiği rahatlık işte... rekabetin gözünü seveyim.
  • beş para etmez otel.civarda başka otel olmamasının avantajı hep doludur ama hizmet kalite falan beklemeyin.
  • otelin tripadvisorda ki yorumlarına bakın 6 temmuzda bir övgü furyası başlamış ve yorum yapanlarda daha önce 1 veya hiç yorum yapmamış tipler, kendi çalışanları diye düşündüm;

bu konuyla ilgili geçen yılın yorumlarını okumalarını, bu yıl yorum yapanların çalaşanı olabileceğini yazdım.

1 gün sonra yorumuma inceleme gelmiş miş, yorumum kaldırılmış.

otelle ilgili yorumum;

1- kayalık, taşlı bir kumsal
    2-denizden buram buram lağam kokusu
    3-pis havuz, hep arızalı aquapark
    4-kötü, tatsız ve pis yemekler; karasinekten yemekleri bulaman
    5-sulu bira, diğer berbat alkol ürünleri
    6-kötü animasyon ekibi, her gece aynı
    7-odaya bir pas pas, leş kokulu

otelin bir güzel yanı, hala yeni olması..

edit: imla hatası.
hesabın var mı? giriş yap