• geceleri evleri tek tek gezip uyumayan çocukları sepetine atıp götürdüğü rivayet edilen kişi. iğneciler ile beraber çocukluğumun en korkunç figürlerinden biri. düşünmekten uyuyamamak, uyuyamayınca ha geldi ha gelecek diye üç buçuk atmak... kim anlattıysa onun kafasına sıçayım, neydi be o...
  • uma thurman sever.
  • troll çaylak.
    (bkz: engelle)
  • takribi 15-20 yıl önce okuduğum, şimdi 5 aylık kızımın yattığı odadaki dolap kapaklarını her gece itinayla kapatmamın ve sabah aralık bulacağım diye ödümün kopmasının müsebbibi stephen king hikayesi. allah belasını versin.
  • harry potter evreninde, weasley ikizlerinin dediğine göre, bertie bott's every flavor beans paketlerinden bir tanesinin tadının kesinlikle bu olduğunu iddia ettikleri, tat türüdür.
  • uman, ruh emen, hemen boğan.

maksatlı biçimde dişil bir varlık olarak tasvir edilir. oysa varoluş cinsiyetten öncedir. dolayısıyla var olmayanın cinsiyeti de olamaz.

kötücül bir ara form olan umacı, henüz olmamış bir şey olarak varlığa musallat olur. yaşayanın geleceği ile arasına girer. umar, umuda sürükler, ateşi söndürür, dumanı körükler, faz arar, vehmi büyütür.
  • bir can yucel şiiri. alavara'dan.

gözlerim gözlerine kitlendi diye
    sokak ortasında elegüne karşı
    beni niye böyle
    bombardıman ediyorsun
    umacı hacı
  • stephen king'in başka bir döt uçuklatan gece yarısını 2 geçe adlı romanında da bu umacılar bulunmaktadır , ve geçtikleri her yeri yemektedirler..evet..
  • rüyalarda; ne halde olduğunuzu bilip de size uğramayan çingen bacılardan ve baca gibi giyinmiş süpürge tipli heriflerden oluşan bir mafya.
    - atlantis sana uğramadım. ama bilesin ki sen en gözde muhribimsin (?) gacımsın. seni şimdilik rahat bıraktım ama kendini kapıp koyverme ha! sen benimsin. niohahhaa...
    (aklın varsa diril şimdi bu rüyadan. hımmppff..)
  • küçüklüğümde hep gulyabani ile özdeşleştirdiğim korkunç yaratıkımsı.
hesabın var mı? giriş yap