• gordukten sonra sisman kavramima yeni sinirlar getirmemi saglayan insan.
  • kanal 7 de lipid, kolesterol dolu tam anlamıyla kalp krizi davetçisi yemek tarifleri veren verdiği tarifler de hiç bir işe yaramayan sevimsiz obez
  • mahalle halkinin gazina gelip yiyecek icecek seklinde harflerden olusan onluk falan giymeye baslamisti. star'da canli yayinda yemek yaparken teknik imkansizliklar nedeniyle minnacik bir elektrik ocagi kullanirdi. margarin erimeden kiyamyi atardi, ustune suyu dokerdi, bu igrenc karisimla biraz oynayip tezgah altindan "ben size hazirlanmisini da getirdim" diye evde pisirdigi yemegi gosterirdi. diger yemek programlari canli olarak nasil pisirebiliyor da bu beceremezdi anlamiyorum.
  • obez usta'ya ilham kaynağı olmuş olması kuvvetle muhtemel şirin aşçıbaşı.
  • galatasaray degustasyonun ya sahibi ya da ascibasisi.*
  • zamanında büyük kanallarda yer almış , şimdilerde kanal 7ye kadar düşmüş aşçıbaşı.
    (bkz: ne oldum dememeli ne olucam demeli)
  • (bkz: bluesman)*
  • swg'de holo'dan once deneyip bu ne mnskym diyip yarida biraktigim chef profunun duaayeenidir umit usta.. diyerek formati uydurduktan sonra hikayeme geceyim..

olay soyle oldu ki: zamaninda[1 2 hafta once] kafama esip "lan ben chef olucam eheh" demisligim vardir swg'de -ki na buraya yaziyorum lanet olsun o fikire-. neyse novice chef olduktan sonra ne ulan bu diyip quitlemis ve ondan bi kac gun sonra saygi deger poison'nin gazini alip holo'ya baslamistim. [bu vesile ile holo hikayemi anlatmami sagladigi icin kendisine ayrica "thx b@b" diyorum] sirasiyle tkm, smuggler ve image designer mesleklerini bitirdim dun geceye kadar. ve bol bol craft prof u cikarsa yapmam holo molo dedim. ben boyle dedikce hepbir agizdan karsimda akara assolistliginde estranged ve poison'in "olm eheh sana son holo chef cikicak lalalal" tarzi sozler isittim. ben de "ahaha hadi lan bu saatten sonra hayatta cikmaz cikarsa da yapmam" dedim, buyuk konustum olasiligin az olma ihtimaline guvenip. gel gor ki bunlarin agizlari nasil som agizlar ise cat diye chef cikti. bu olasiligi ve olayin manyakligini swg severler buyuk ihtimal anlamislardir. neyse kisadan hisse su an chef grindlemekteyim*.
    (bkz: smiley koymak istedim) ayrica
    (bkz: ucuncu kisilere bir sey ifade etmeyen entryler)
  • star'da eskiden yayinlanan programinda bir fransiz asciyi konuk etmis, adamin lateks eldivenli gayet hijyenik yemek yapimi yaninda kendisini ciplak elleriyle hamuru eti minciklarken farkedince olayi kivirtmak icin "türk mutfaginda ciplak el esastir, malzemenin sicakligi bizzat el temasiyla test edilir, hatta eski ustalar hamuru dillerinin ucuna dokundurur, kivamini oradan anlarlarmis hede hödö" gibi bir laf etmis ahci.
  • ümit usta dan en yeni tarifler 2 adlı kitabındaki ekmek kadayıfı tarifi ile beni benden almış tombul kişi.

gerekli malzemeler:
    -ekmek kadayıfı (birde yazmış, bayat olmamasına dikkat ediniz. sağol be ümit usta bizde bunu bilmiyorduk)
    -şeker
    -hede, hödö

ustacım kadayıfı hazır alacaksak ben ne anladım bu tariften, alemsin.
hesabın var mı? giriş yap