• az önce izlediğim bölümde gerçeğimsi uçan dev kaplan diye bir şey vardı. kıçından sahte gökkuşağı çıkıyordu ve kaybolduğunda gökkuşağına binip kendisini arıyorlardı. varın gerisini artık düşünün.
  • hepsinde (adventure time, regular show vd) absürtlüğün bir sınırı veya mantıksal bir bağlamı var bunda yok. akla hayale sığmaz işler dönüyor.
    isim zaten: uncle grandpa
  • izlediğim en absürt çizgi film. tam diyorum aha mantıklı bi şey, yine saçmalaşıyor. alışınca çok keyifli, normal geliyor ama. gumball ve regular showdan sonraki favorim.
  • izlediğim en absürd çizgi film. regular show' dan bile absürd. varın gerisini siz düşünün.
    --- spoiler ---

bugün izlediğim bölümde gülen surat diye bi kafa vardı. ne kadar pislik mimik varsa onu yapıp tükürüğe benzer sesler çıkarıyodu. kocaman kafa karakterlerlerimize suçluluk duygusu yaratmak için böyle boyuna, enine uzayıp kalınlaşıyordu. sonra bunlar suratsızı kırmışlar. o yüzden hüngür hüngür ağladılar. öyle bir ağladılar ki bir aylık evin su ihtiyacını karşılar amk. her neyse sular bu kafayı patlattı. sonra suratsız geldi. bundan özür dilediler falan.
    --- spoiler ---

anlatınca güzel olmuyo mutlaka izlenmesi lazım.
    ayrıca türkçe seslendirmeler tam karaktere uygun olmuş.

uncle grandpa : orta yaşlı biraz aptal amca ses tonu
    bay suratsız : yalnızca suratsızların sahip olabileceği bir ses tonu
    pizza steve : hani piç arkadaşlarınız olur ya ama muhabbetleri süperdir.işte o ses ton
    çanta : konuşan fermuara yakışacak şekilde cırtlak ton.
  • cartoon network'un yeni cizgi flimi. yine regular show, adventure time ve diger cn psychedelic cizgi flimleri gibi tribal bi calisma olmus, karakterler biraz rahatsiz edici olsada cocuklarin da hosuna gidecegini dusunuyorum ama kesinlikle tribal cizgi flim seven yetiskinlere tavsiye ederim bir cizgi flim hastasi olarak..
  • favori karakterim pizza steve,gerek ses tonu gerek hal ve hareketleriyle müthiş bir karakter
  • her günaydın dediğinde gece izliyor bile olsam günaydın diye cevap veriyorum ve bu olay çok hoşuma gidiyor.

favori listeme girmiş çizgi filmdir.
  • çok sayko bir çizgifilm. bir bölüm izleyip wb ve mgm cizgifilmleriyle büyüdüğüme şükrettim ve entry girme ihtiyacı hissettim, o derece.
  • konu açısından absürd, karakterleri açısından fantastik, benim açımdan eh işte sayılabilecek cartoon network çizgi filmi...

karakterleri;
    (bkz: bay suratsız)
    (bkz: gerçeğimsi uçan dev kaplan)
    (bkz: pizza steve)
  • bugün keşfettiğim süper gerçeküstü çizgifilm. şimdi diyeceksiniz ki: "çizgifilm dediğin zaten gerçeğin üstünde olur, realist çizgifilm mi olurmuş hiç?" ancak durum farklı dostlar. bu dizide başka bir şey var. daha önce de söylenmiş ancak adventure time'daki absürd havanın dozunun daha da arttırılmışı var burada.

bu kadar çok benzetince kim tarafından yapılmış diye bir bakındım ve tabii ki adventure time ve flapjack gibi serilerin arkasındaki isim olan peter browngardt'ı gördüm. bugüne kadar adını sanını pek bilmezdim ama şimdiden sonra onun yaptığı işleri gözüm kapalı izleyebilirim (uncle grandpa'nın kendi kafasının üstünde bir pipetten içinde bulunduğu havuzun suyunu içip geğirdiğini görünce insan böyle anlatım bozukluklarına aldırmıyor artık.)
hesabın var mı? giriş yap