• sayısını hatırlamadığım kadar çok kitap okudum. bir o kadar da film izledim. 3 ülke dolaştım, her birinde uzunca süreler yaşadım. sevgililerim oldu, arkadaşlıklarım. yeni hobiler edindim, hepsine tutkuyla bağlandım. şarap içmedim hiç. çikolatalı pastaya ağzımı sürmedim. çok kişiyle yattım, zaman zaman uyuşturucu aldım. evlendim sonra. oğlum oldu. duruldum. aksilik bu ya, eşim şarabı, oğlum da çikolatalı pastayı çok seviyor. eşim o malum şarabı açmak istedi geçenlerde, fena bir kavgaya tutuştuk. senin haberin yok sahi. o beş parasız zamanlarımda, epey pahalı bir şarap almıştım. bir sonraki buluşmamızda sürpriz yapacaktım evine gelirken. o şarap 13 yaşında şimdi.
  • "geçmiş acı veriyorsa geçmemiş demektir."

murathan mungan
  • aziniza yuzunuze zicilmasi.
  • sen bilemezsin, paslı hançerdir yalnızlık
    gelir, en can alacak yerimden vurur
    sen bilemezsin, gecenin en uzak bir saatinde
    bir böcek nasıl girer beynime, kımıldar durur?

sen bilemezsin, çaresizlik nasıl boğar insanı?
    yaşamak bir yerde nasıl çekilmez olur?
    tutunacak bir dal aramaktan, koşmaktan, özlemekten
    el yorulur, ayak yorulur, yürek yorulur.

sen bilemezsin bu türlüsünü ölümün
    bilemezsin, bir tek kibritin cılız aleviyle
    benzine bulanmış bir insan nasıl tutuşur?

bu belki sevmektir bir yerde, belki unutamamak
    bu, kişinin kendi içinde eriyip, yok olmasıdır
    bilmesen de anlamağa çalış biraz, ne olur.

ümit yaşar oğuzcan
  • "hatırlamak için bir hafızamız varken, unutmak için elimizde hiçbir şeyin olmaması; hayatın bize attığı en büyük kazıktır."

murathan mungan
  • kafanızdaki herşeyi sildiniz zannedersiniz.ama o karşınıza bir gün aptal bir cümlenin içinde geçen salak bir kelimeyle ya da alakasız bir olay içindeki alev topuyla mideye giren kramplar şeklinde tekrar zihinde canlanır.tüm hikaye tekrar önünüze açılır ve unutamadığınızı anlarsınız.
  • kahrolasi bir acidir. hele bir de onun sizi coktan unuttugunu biliyorken..
  • bir sokağın, bir müzenin, bir filmin, bir şarkının, bir kedinin, bir yemeğin, bir ismin unutmaya izin vermeyişi.
  • dosya silinemez. ya kullanimdadir hali hazirda ya da disk protect edilmistir. dolanir durur en ucra yerlerinde beynin, 13. cuma virusu gibi dogru anin gelmesini bekler ortaya cikmak icin.
  • kimi zaman affedememektir .
hesabın var mı? giriş yap