• "pinhani diye bir grup var idi, bir de şarkıları vardı ki..." diye başlayacağım cümlenin devamında adı geçecek olan şarkı budur.
  • öylesine güzel öylesine güzel bir parça ki.. bir de çok canlı. insanın kafasına resimler getiriyor dinlerken. hikayesinden film çekme isteği yaratıyor şahsen bende.
  • barış manço'nun gülpembe si tadında bir şarkı. ve elbette çok güzel.
  • pinhani'nin yaptığı şarkılar arasında en güzeli, en hüzünlüsü benim için. herkesin bir yolcu olduğu hayatta, insanların hayatında da sadece bir misafir olmaktan fazlasını beceremeyenlerin şarkısı; otobüslerde pencere kenarında bir müzik eşliğinde uzağa dalanların ve bunu bir trenin içinde yapmayı bile beceremeyenlerin şarkısı. kendi de vefasız olduğu hâlde, insanların vefasızlığını çok iyi tanıdığı hâlde, insanlardan fazlasını bekleme yanlışına tekrar tekrar düşenlerin şarkısı. güzel şarkı, adamlar yapmış.
  • guzel sarki, pinhani nin herseyi bu kadar basitce anlatabilmesi kendilerini satabilmelerini sagliyor.

masamdaki resimler bir eski filme döndüler
    hergün aynı sahneler, içinde kendimiz
    küçük mutluluklar, çok eski hatıralar içindeyiz
  • önümüzde ki hafta sonu stüdyoda kaydını yapacağımız ve saatlerdir çalıştığım şarkıdır.
    özellikle gece belli bir saatten sonra ve alkol etkisi altındayken dinlenmemesi gerekmektedir.
  • pinhani'nin az bilinen ama çok iyi bulduğum şarkısı. bir de mutluyken dinlemeyin :)

sözleri:
    su verdiğin çiçekler, küçük bahçemi süsler
    şimdi bütün güller susuz ve kimsesiz
    seni beklemekten
    seni özlemekten,
    bu halimiz

inandığın masallar birer şarkı oldular
    sana imkansızlıkları unutturdular
    şimdi yarım kaldılar
    sen gidince
    unutuldular
    unutuldular

masamdaki resimler bir eski filme döndüler
    hergün aynı sahneler
    içinde kendimiz
    küçük mutluluklar
    çok eski hatıralar, içindeyiz
    sevildiğim zamanlar birer öykü oldular
    meraklı çocuklara anlatıldılar
    aynı olduğu gibi
    yaşandığı gibi
    unutuldular
    unutuldular
    unutuldular

unutuldular.
  • pinhani' nin az bilinen ama çok sağlam, en sevdiğim şarkısıdır. konserde sessizlik olduğu bir anda "unutuldular!" diye seslenmem üzerine sinan kaynakçı' dan şaşkın bir şekilde "oooo!" nidası yükselmiştir. aynı şekilde tekrarlamam üzerine "ben de onu diyorum" diyerek şarkıyı çalmaya başlamıştır.
  • bende unutulanların isyanı gibi etki bırakan güzel şarkı.
  • şarkının çıktığı dönemi hatırlıyorum da, yaklaşık 13 yıl sonra dişlerimi fırçalarken inandığın masallaar diye bir anda aklıma neden geldi onu bilmiyorum. biraz ninni gibi, üzücü bi ninni. ama şarkı güzel tabi. inandığımız masallar bir sürü şarkı oldular tabi o 13 yıl içinde.
hesabın var mı? giriş yap