şükela:  tümü | bugün
  • benim gibi 'vintage style' takilan adamlari cezbedecek retro modelleri ureten motor seysi.
    goze carpan ozellikleri: 2 silindirli boxer motor, sepet, 2wd ve geri vites!..

http://www.uralmotosiklet.com/

yalniz fiyat kismi hic iyi olmamis aga! zaten nostaljik uretim yaparak sinirli bir hedef kitleye hitap ediyosun. bir de bu fiyata motosiklet kulturu bulunmayan ve alim gucu dusuk bir ulkede afyonlu gay katolik tas firin ustalarindan daha kucuk bir gruba ancak satis yaparsin.

kisi basi yillik gelirin 10bin$ bile olmadigi ulkede 20bin€'ya motor mu satilir amk!
    o paraya okuz gibi harley alinir lann..
  • yollardaki serüveni sovyetler birliğinde henüz ikinci dünya savaşı yıllarında başlamış motosiklet, alman r71 (bmw) modelinin orta asya, sibirya ve rus bozkırlarına uyarlanmasıyla ortaya çıkmış ilk modeli. (bkz: m 72) bunun için 5 adet adet alman bmw r71 motosiklet avrupa'dan sovyetler birliğine kaçırılmış ve yapılan değişikliklerin ardından proje bizzat josef stalin tarafından onay almış. alman saldırısıyla sanayi gücü büyük ölçüde doğuya kaydırılan sovyetler birliğinde bu motosikletin üretim yeri olarak ural dağları yakınlarındaki eski bir bira fabrikası seçilmiş. savaş boyunca on bin sepetli ural motosiklet imal edilmişken ellili yılların sonunda bu sayı altmış bine çıkmış. sonralı siviller için yeni modelleri geliştirilen ural motosikletler tasarımlarındaki albeni, sağlamlıkları ve fiyatlarıyla yakmaya devam ediyorlar. türkiye'de pek görülmemelerinin sebebi 15 bin ila 20 bin avro arasında gidip gelmeleri olsa gerek.

ayrıca. (bkz: izh planeta)