249 entry daha
  • ölecekler.
    bu kadar çok insana gerek kalmayacağı için planlı şekilde nüfusu azaltılacak.
    bakınız koronavirüs ve aşısı
  • yasam koclugu, pilates hocasi gibi islere yonelecekler.
  • tüketim.
  • (bkz: rise of the robots)

üretilenlerin tüketilmesi için bir şekilde para kazanması sağlanacak çünkü (bkz: kapitalizm) bunu gerektirir.
  • sabahları tek görevi belli yoğun bölgelerde işe giden insanlara gülümseyerek “günaydın. iyi günler dilerim” demek gibi insani işler
  • yatacak ne yapacak.çalışmanın ne kadar aptalca olduğunu anlayacak ve robotların değerini anlayacak.herkes birkaç robot almak için gotunu yirtacak sonra robot dövüşleri olacak işte ondan para kazananlar olacak bazıları teknoloji urettirecek robotuna bazıları adam öldürtecek.ben yapmadım diyecek vs vs.
  • (bkz: robot)
  • örneğin halihazırda petrol gelirini ulusal fona akıtan norveç'te robotlar da halkın ortak malı olarak ulusal refah için çalışır. insanlar yüksek hayat standartlarını sürdürerek ve yeni iş kollarında daha az, fin başbakanın önerdiği gibi 4-5 saatlik mesainin ardından hobilerine, keyiflerine, ailelerine ve kendilerine zaman ayırıp kendileri için yaşar.

diger yanda petrol veya herhangi başka bir gelirini sadece bir aileye ve zümreye akıtan bir ülkede de robotlar o zümrenin malı olarak yine aynı zümrenin refahı için çalışır. insanlar minimum standartlarda, asgari ücret ile, ideolojik bombardıman altında, kendine ayıracak pek vakti olmadan, vakti olsa bile parası olmadan başkaları için yaşar.

yani tek bir insan ve tek bir mekan yok. nerede ve nasıl yaşandığına bağlı.
189 entry daha
hesabın var mı? giriş yap