• (bkz: psionics)
  • david copperfield ın samimi olmayanı.
  • israil'li bi kişi kendisi. zamanında danimarka'da yaptırdıı bi deneyle çok popülerdi. derginin birine "bi deney yapcaz" yazıolar, herkes önüne çatal bıçak, lavabo temizleme teli falan alıo ve uri galler'i düşünmeye [arzulamaya] başlıo.. o da ne... bu sırada o nesneler eğilip bükülüo way way way... bu adam ne büyücü bi adam bööle... ne zihinli bi adam bööle.. denio... unutuluo tabi sonra. ben bile hatırlamıyorum.

(bkz: metal bukme).
  • metal bukme, saat ve transatlantik motoru durdurma, 90 dan top cikarma gibi fevkalbeser yetenekleri olan uri geller tam anlamiyla bilimsel arastirma kapsami altina sokulacakken birden "ben biktim kendimi ispat etmeye calismaktan" diyivererek mutevazi bir hayat surmeye baslamistir.
  • karanlik bir dunyada bilimin mum isigi adli eserde bahsi geçen insanlardan. hödö bilimci.
  • sevgili buker. (dinleyiniz: uri geller bent my boyfriend - saint etienne)
  • aslında bükülenin kaşık diil,kendimiz olduğunu söleyen insan.(there's no spoon...what is the matrix ?)
  • ingiltere'de bbc'nin konugu iken, bbc'nin radyo programi aninda, o anda radyoyu dinleyen, yemekte olan tum dinleyicilerin ellerindeki kasik ve bicaklari egip buktugunden dolayi bukucu, kasik bicakci olarak adlandilrilmasina sebep olmustur..
    yine ayni zamanlarda bir radyo yayininda big ben 'in kendi soyledigi anda ding dong yapmasini sagladigi da soylenir
  • bbcde bi programi vardi. tuttugu futbol takiminin butun maclarina gidiodu "hadi guclerimizi birlestirioruz hoooop" diodu gol atiodu takim. hatta takimi evine cagirmisti hepsini uflemisti.
hesabın var mı? giriş yap