• valinin biri kaşe mantosu, helen örgüsü saçıyla çarşıda yargı dağıtır.
    bir başkası köpüklü suyla cadde/bulvar çitiler.
    tv kanalları desen korku pompalayarak beslenir.

bir güldürüp, bin ağlatan memleketimden hazin bir manzara.
  • gayet isinim basinda gerekli denetimleri yapan bir vali. neyi begenmediniz yine aq? usak lan orasi amsterdam mi? insanlardan rica ederek kurallara uymasini mi bekleyeceksiniz. ben begendim. dukkanlarda m2 basina dusen en az kisi sayisini denetleyin diyor, sokakta isi olmayanlari denetletin diyor.
  • çizgi filmlerde bitmeyen arka plan misali bir şehir turu olmuş, valimiz yürümüş de yürümüş, yollar bitmemiş.
  • tavırları aşırı ukala...

muhtemelen kameralar karşına pek çıkmıyor ve ne diyeceğini bilmeden saçma sapan sorular soruyor ve yine saçma sapan açıklamalar yapıyor.

ülkeyi geçtim hadi ona alıştırdılar da,şehirleri bile kimler yönetiyor!

ah benim canım ve yalniz ulkem...
  • bir önceki görev yeri düz lise müdür yardımcılığı galiba. video başlamadan önce "vali hanim sizi fark etmiyormussunuz gibi cekmeye başlıyorum. yargı dağıtmaya baslayanilirsiniz." demis olma ihtimalleri yüksektir.

edit: kapidagli isimli yazar bilgilendirdi kadın gerçekten öğretmenlikten valiliğe yükselmiş. çıldırıyorum sjjsjshshshjjsjsjs
  • 1- yüksek devlet makamlarına duyulan saygı , yıllar öncesinden devletin kendisine duyulan saygı ve sevgiden oluşmakta idi. şimdi ülkece agnostiğiz çok şükür :)

2- görevin bir banka memuru, vali, postacı ya da öğretmen olabilir. amaç senden istenileni yerine getirmektir. haberlerde batıda gördüğümüz siyasilerin veya üst makam temsilcilerinim bisiklette çekilmiş ya da hamburger sırası fotoğraflarının alt metni şudur; hiyerarşik üstünlük ayrıcalık gerektirmez.

3- biraz canayakın rolü oynayın, belki tekrar işiniz düşer halka.
  • öğrencilerini azarlayan öğretmen gibi azarlıyor vatandaşı.

edit: bu arada vali eski bir öğretmenmiş gerçekten. müthiş yükseliş öyküsü: https://www.ciddigazete.com/…s-yukselisi-h8036.html
  • (bkz: 150 cm boyuyla elinde tava gibi telefon tutan kiz)
    1.50 kızlarımızı tenzih ederim alınmasınlar.
  • eskinin fetö şaşakçısı akpli bir vekille evlenip vali olmuş kişinin turu. eski felsefe hocası.
  • sayın valimizin eşi akp eski mv. hüseyin kocabıyık da, fetö için "son 1000 yılın en büyük türk büyüğü.. " diyen kişiymiş. bir gün de yanılsak keşke ama nerde!

şaşırtmadı
hesabın var mı? giriş yap