• humanist ve de feminist geçinen bünyeleri bile ikilemde bırakabilen olay. özellikle de küçük bir yerleşim biriminde kendi halindeki aile apartmanında gerçekleşmişse..
    geçtiğimiz gün ailemi ziyarete gittim. kapı zilinin acı acı çalması akabinde başımıza gelecek olan bu küçük çaplı felaket(!) zincirinin bir nişanesiydi sanırım*
    sarışın, mavi gözlü, pearcingli bir kadın ve yanında ortayaşlı, diğerinin teyzesi olduğunu iddia eden bir diğer kadın, üst kata taşıdıklarını haber vermek üzere gelmişlerdi." hayırlı olsun" lar, güzel temenniler havada uçuştuktan sonra teyze sıfatıyla kamufle olmuş olan kadının da ev aradığını öğrendik. sonsuz yardımseverliğimiz otomatik olarak devreye girdikten sonra, hemen iki üç sokak ötedeki kendi apartmanımdaki oturduğum dairenin yan tarafının boş olmasından mütevellit, kadına derhal hedef daireyi tutmak üzere harekete geçtik.
    yol boyunca karşılıklı iltifatlar, nihayetinde iyi komşuya kavuşmuş olmanın memnuniyetini belirten komplimanlar, "kahve de içeriz, hem fal da bakarız "lar da dahil olmak üzere; muhabbet kurmak üzerine gereken tüm prosedürler yerine getirildi. dairenin sahibine ulaşmak için gerekli adımlar atıldı.teyze memur emeklisi olduğu bilgisini bağışladı, yeğeni havaalanında güvenlik görevlisi olduğunu söyledi ve sonrasında iyi dilekler sunularak bu yeni dostlarla daha sonra görüşmek üzere vedalaşıldı.
    ve fakat... olayın öyle olmadığı, kadınların aktif olarak pavyonda "elin adamlarıyla" vur patlasın çal oynasın para kazanan kadınlar olduğu istihbaratı apartman yöneticisi olan anneye ulaştırıldı.
    tabi ki bu kutsal bilgi, apartman sakinleri ve dahi çevredeki tüm esnaflar arasında yayıldı, bir kaos ortamı başlamış oldu.
    ya bu kadınlareve erkek alıp çok afedersin cinsel seks yaparsa, yetmiyormuş gibi etraftaki namus timsali kızlara da bol bol yapmalarını tavsiye edip bu iğrenç suçun metastazına sebebiyet verirlerse? ballandıra ballandıra nasıl da kolay para kazandıklarını anlatıp, yükseklisansını yapmakta olan genç dişi dimağların okulu birakıp, kariyerlerini bu meslekte yapılandırmaya özendirirlerse? nargilesine seri köz yollanmasını bekleyen, tertemiz, görgülü kara yağız delikanlıları baştan çıkarıp, alkol ve kadın batağına sürüklerlerse? özetle toplumun ahlakı büyük tehlike altındaydı.
    hayır efendim.
    korkulan aslında bunlar da değildi. ben ve annem de dahil olmak üzere, bu kadınlara karşı istemsiz düşünce ve tavır değişikliğine gitmemizin yegane sebebi 'elalem ne der? ' korkusuydu.
    peki kimdi bu elalem?
    bu kadınların bu tarz istihdam alanlarında yer almalarını sağlayan erkekler, bu hizmeti talep eden erkekler, varını yoğunu bu kadınlarla iki saat muhabbet edebilmek için, gazinolara, pavyonlara döken erkekler...
    ve şimdi de, bukadınlarile yüzyüze gelmek,aynı atmosferi solumak istemiyorlar, mümkünse kendilerine hizmet sunduktan sonra, yeraltına tünel falan kazıp sessiz sedasız orada yaşamalarını, gözlerine görünmemelerini masumca talep ediyorlardı. yaratılış amacı erkekleri memnun etmek olan bu kadınların, kendilerine ait bir hayatlarının olması, hayata karışma olasılıkları , belki de aynı marketten alışveriş eden eşleriyle karşılaşma ihtimali bile erkek bireylerimizi rahatsız ediyordu. insan olarak sahip oldukları en temel haklarından biri olan mahremiyet hakları alenen ihlal ediliyordu.
    bu kadınların neden böyle bir hayatı sürdürdükleri, neden yeterince para biriktirip, kadına "insan" sıfatının çok görülmediği coğrafyalara ivedilikle kaçmadıkları gibi birçok soru kafamda dönerken, benim bile hissiyatımın, tavrımın değiştiği aklıma geldi, vicdan azabı duydum.bakış açımı bir anlığına değiştirip, empati kurmaya çalıştım.
    belki de memur emeklisi olmak, hava alanında güvenlik görevlisi olmak bahsi geçen insanların en büyük hayaliydi. belki bize yalan söylerken tek istedikleri birkaç saatliğine de olsa herşeyden uzaklaşmak, o kimliklerin hissiyatına varmak, normal bir hayata sahip olmanın sahte de olsa huzurunu yaşamaktı. çünkü komşuluğa hasret olduklarını anlatırlarken aslında bunu gerçekten nasıl da hevesle istediklerini görmüştüm.
    çünkü onlara hiç kimse kiralık ev vermiyordu.
    çünkü alayımız makyavelist ve hedonist yaşam türleri olup çıkmışız.
    amacım aslında kimseyi savunmak falan da değil. o yürek bende de yok,olana helal olsun. benimse ne savunmak ne eleştirmek haddime bile değil. yalnızca insanların nasıl hayatlar yaşadığını bilmiyoruz,anlamaya çalışmıyoruz, bunu düşündüm. en acısı da, genç olanın bir tane çocuğu olduğunu öğrenmemdi.
    bu nasıl gezegen, biz neden bu kadar kötü varlıklarız insan ırkı ? otuz yaşındayım, doğamızı, fıtramızı çözebilmiş değilim. çözen beri gelsin.

beklenen edit : cinsel seks; "cinsel seks mi asfasdah amk çogzel lan" diyen yaşam formlarının; fiziksel forma bürünmelerinin temelini atan anne ve babalarının uyguladıkları yöntem ve halk arasında bu yönteme verdikleri isim.
    normal seks ise; "cinsel seks ne la, ben bişey mi ghaçırdım?" diye sormak yerine, entride dikkatlerin çekilmeye çalışıldığı bir toplumsal problem olduğu gerçeğinin farkına varan normal sağlıklı bireylerin dünyaya gelmelerini sağlayan olay.
    umarım açıklayıcı olmuştur.
  • (bkz: cinsel seks)
  • tuğla bile değil kolon gibi entry nedenidir.
    ne kadınlarmış bilader paragraf atsaydın araya bari.
  • (bkz: cinsel seks) den sonra okumadım. cinlerle mi seks diye de merak etmiyor değilim.. ne feministler var ya *
  • eve kadın dışında, gelecek erkek, dostu, iti, uğursuzu vs olmayacaksa sorun değil aslında. arkadaşın da parmak bastığı gibi onlar birer birey sonuçta. mesleği, hayatı vs bizi ilgilendirmez. gitsin işi neyse yapsın evine gelsin. eve giren çıkan tek kendisi olsun. üst komşum da olabilir, karşı komşumda. ama dediğim gibi apartmanda huzursuz bir durum olmasın. ha gerçi kadın istemese, eve kendisi dışında kimse girip çıkmasa da de itin kopuğun biri dadanır, musallat olur, husursuzluk çıkarır. bu gibi nedenlerle bende ikilimde kaldım açıkçası.
  • ulkedeki ismini saymayacagım yuzlerce meslekteki herkesten daha duzgun is yapan insanlarin tasınmasıdır. sahtekar taksici maganda esnaf tasınsa da keske hayatı size dar etse.
  • yıllar önce üst katimda bir kons abla otururdu . birkaç abinin yanlışlıkla benim kapımı çalması dışında bir sıkıntı yaşamadım . onlar da özür dileyip gittiler :d
  • hoohyt her gece eğlence her gece parti .
  • pavyon kadını için bu kadar yazdıysannn
    (bkz: genelev kadını için hatim indirecek pezevenk)
  • üst kata çocuklu aile taşımasından kötü değil bence. seks gürültüsüyle uykuya dalınır ama vites arttırmalı çocuk feryadıyla nah dalarsınız o uykuya.

hayatımı sikti o çocuk geceleri 2 saatlik uykuyla hayatta kaldım. sabah devam etti, direndim. öğlen yemekte başladı, yaşadım.

(bkz: hayat siken komşu çocuğu)
hesabın var mı? giriş yap