• bugün çıkan akustik travma albümünün son şarkısı. sözlerini paylaşarak ilk entry’yi girmiş olmak istedim. çok etkileyici... bazı şarkılar bazı halleri nasıl anlatırsa öyle anlatmış işte. çok güzel.

hep beni bil beni söyle
    dilinden düşmeyeyim
    fırtınalarım olsa da bu ara güneşliyim
    yollardayım yorgunum
    uykusuz ve dengesiz
    ama boşver bunları, sağlığın yerinde mi?

ismin bir şarkı ve ben hep seni söylerim
    başkalarına baksa da seni arar gözlerim
    yabancıyım uyumsuz sıkılgan ve eğreti
    tüm bunlara rağmen hala benimlesin

akıyormuş zaman ben ittirmesem de
    gülümsersem sana gülecek misin sen de
    günler karışıyor insan alışıyor
    vapurlar yanaşıyor
    içinden sen inmesen de

şu son 1.5 sene gerçek bir düşüştü
    sana olan aşkım artık bir deliliğe dönüştü
    kavgalar ve polisler
    dost kazıkları ve hapisler
    tüm bunlar olurken çocuk büyümüştü

gülümsersem sana gülecek misin sen de
    vapurlar yanaşıyor
    içinden sen inmesen de
  • şarkının sonundaki anadolu rock tınıları bu şarkıyla hiç alakalı gözükmese de o sondaki acıyı verme açısından süper olmuş.
  • (bkz: ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar)

başka insanın kaleme aldığı, bestelediği şarkı kırk kat yabancı birinin hayatına, beynindeki kimyaya, yüreğindeki fırtınalara bu denli uyumlu olur mu yahu?!

albümdeki en başarılı çalışma, yine uzun uykusuz geceler, mordan sıkılıp artık siyaha dönmüş göz altları bizi bekliyor.
  • akustik travma albümünün bana göre en güzel şarkısı. ilk dinleyişte sizi ele geçirip onlarca kez kendisini dinletiyor.

2:51 den sonra ciğerinize hançer saplanıyor ama olsun.

ama boşver bunları, sağlığın yerinde mi?

(bkz: gerçek sevgiyi bir cümle ile anlatmak)
  • akustik travma albümünün en güzel ikinci şarkısı olabilir. zira birinciye henüz karar veremedim hehe.

sanırım şurda kayış kopuyor;

--- spoiler ---

ismin bir şarkı ve ben hep seni söylerim
    başkalarına baksa da seni arar gözlerim
    yabancıyım, uyumsuz, sıkılgan ve eğreti
    tüm bunlara rağmen hala benimlesin.

gülümsersem sana gülecek misin sen de?
    vapurlar yanaşıyor
    içinden sen inmesen de

--- spoiler ---

hop!
  • bu şarkıya methiyeler dizilmelidir. kendisi yuzyuzeyken konuşuruz grubun bu güne kadar yapılmış en iyi şarkısı .
    duyguyu çok güzel vermesi ve dokunsan kırılacakmış gibi bir havası var. gerçekten çok naif bir insansın kaan boşnak. insan içinden geçiriyor herkes böyle naif sevilse diye gerçekten. sonu ise bana çocukluğumdan bir şeyler hatırlattığı için bu şarkı benim bu sıralarki hatta belki bu yılki enlerimde olacak. dinleyin ve dinletin efenim.
  • yüzyüzeyken konuşuruz albümlerinde hep bi 90’lar tadı var orası aşikar da bu şarkı daha da bi üst level gibi. müptezel olduk. arabada, evde, işyerinde heryerde dinle bıkmıyor insan.
  • bipolar bozukluğa atıf olup olmadığına emin olmadığım şarkıdır zira ismi çok manidar
  • albümden birkaç şarkı dinleyip beğenmemiştim ve diğerlerine şans vermemiştim. meğer ne büyük hataymış. dün dinledim bu şarkıyı ilk defa ve tam anlamıyla tutuldum. bana göre grubun en güzel şarkısı bile olabilir. “gülümsersem sana gülecek misin sen de?” ^^
  • aylar önce bir yüzyüzeyken konuşuruz konserine gitmiştim. konserde tesadüfen bir kızla tanıştım. konserden sonra o, arkadaşı, ben ve arkadaşım bir şeyler içtik, sonra da onları evine bıraktım. kız arabada bu şarkıyı dinlemek istedi, o zamanlar bilmiyordum bu şarkıyı, dikkatimi de çekmemişti.
    kızları evine bıraktık, " iyi geceler, çok memnun oldum tanıştığımıza" dedim. " çok resmi bir vedalaşma oldu bu" dedi.
    3 gün önce benimle kayboldun 'u dinledim ilk defa, yalnız gittiğim bir yüzyüzeyken konserinde. o andan beri aklıma bu kız geliyor.
    hikaye hiçbir yere bağlanmadı, ama bu hikayeden çıkarılacak ders, uykusuz ve dengesiz güzel bir şarkıdır. keşke beni bu şarkıyla tanıştıran insana en azından bir teşekkür etseymişim.
    bu entry'yi okuyorsa kendisi, teşekkürler ey gecemi renklendiren eskişehirli insan. belki bir gün bir konserde karşılaşırız ve bu sefer kaçmam gerçeğinden.
hesabın var mı? giriş yap