• annemin en sevdiğim lafıdır.
    gözüme çöp batsa uyu geçer derdi. uyurdum geçerdi.
    ablalarım beni oyuna almadığında ağlasam uyu geçer derdi. uyurdum oyun bitmiş olurdu geçerdi.
    babam ne zaman gelecek diye mızmızlansam uyu geçer derdi. uyurdum babam gelmiş olurdu geçerdi.

az evvel aynı şeyi kızıma uyguladım. sınıfta haksızlığa uğradığı için 1 saat ağladı, uyu geçer dedim. uyudu. şanslı annesi uyuttu ve onu iyileştirmesi için elinden geleni yapacak.

ya ben; annem yanımda yok, uyu geçer demesini ne çok isterdim. keşke bende uyusam gene geçse annecim .(
  • en buyuk yalanlardan biridir.. insanın basına bazen öyle seyler gelir ki ne kadar uyuyup uyansan atamazsın agırlıgını üstünden.. hanı kalbe oturan agır yuk gemisi misalı.. nefes alamıyorum kelımelerı dokulur dudaklarınızdan istemsizce..

oysa, en kolay kaçıştır uyumak ve nasıl bir cocukluktur uyuyanınca gececegını sanmak..
  • "bildiğim her şeye sırt çevirmemin nasıl bir ızdırap olduğunu bilemezsin." dedim. sonrasını karanlıktan yorgun bir ışık gibi ölgün buldum. zamanın hakkına düşen umudu yüklenip uyumaktı pek tabii. soluksuzdu oda ve tenha ve karanlık ve tekinsiz. hiç hazzetmediğim bir yaşama telaşına doğacağımı bile bile hem de, yine bir umut ölür gibi uyudum...
  • (bkz: insomnia)
  • kapatıp tekrar açınca düzelir umudunun insanlar için olanı.
  • dusunceleri ertelemenin en guzel yolu.
  • "rahat bir uyku her şeyi düzeltir diyordum. fakat rüyaları hesaba katmamıştım.
    bu kadar kalabalığı kendinde taşımanın, sonra da tek bir insan olarak yaşamanın güçlüğü!"**
  • "kaç yaşında olursan ol, uyuyunca geçecekmiş gibi gelecek. kaç yaşında olursan ol, uyuyunca geçmeyecek." cesare pavese
  • geçmiyor amını siktiminin dünyasında hiç bir sikim geçmiyor
  • uyuyunca geçmez , büyüyünce unutulmaz yalan atmayın laann
hesabın var mı? giriş yap