• cok sewindim,co$tum, sanki yeniden dogmu$ gibi oldum.
  • birkaç saniye önce tarafımdan girileni buna bir örnek olup hayli tuhaf hissettirmiştir. "smayli konuluyo muydu ki buraya? gizli bkz nasıl yapılıyodu lan!" gibi sıkıntılar yarattı bir hayli.
  • kimi zaman sözlük yazarlarının hiçbir şeyden zevk almadığı dönemler olur. çaylak olur ne bilim bir iş gezisi ya da okul falan derken sözlükle araya mesafeler girer. bir anda keyfi büsbütün kaçar ve entry girmenin verdiği o müthiş hazzı yitirir. işte bu dönemler onun hissizleştiği, duygularını yitirdiği dönemlere tekabül eder. belki de öyle sanılır, kim bilir ? sol framedeki yazılanlar iç açıcı gelmez, şukela butonu ile entry arar, karşısına gelen komik ve duygusal yazılar, bir bir gözlerinin önünden akarken, tepkisizce diğerlerine bakarsın.

bir tür regl dönemi gibi bir şeydir yazar için. sadece boş boş bakan gözlerle sözlüğü okur. zaman sıkıcı bir şekilde akıp gidiyordur. ne zaman bir başlık görse, elinin klavyeye gittiği herhangi bir anda bir şeyler karalasa dahi, beğenmeyip, siliverir hepsini. hazımsayamaz yazdıklarını. elinin tersiyle iter. olmamış der.

bir an içini büyük bir korku kaplar.. acaba bir daha yazamayacak mıyım ?

düşüncesini zorlar sonra, başlığa dair fikir üretmeye çalışır. olmuyor da olmuyordur işte. beyninde gezinen hissiyatlar bir türlü kelimeleştirilemiyor, onları düşünce eleğinden süzüp satırlara dökmekte zorluk çekiyordur..

sonra bir kaç gün böylesi bir belirsizlik içerisinde, derin bir boşlukla geçer. o eski duygularınızı bir daha yakalayamacağınızı zannedersiniz. yoktur işte, düşünceleriniz bir türlü toparlanmıyordur..

derken olmadık bir anda, parmaklarınızdan, gördüğünüz başlığa dair kelimeler dökülür. içinizin boşaldığını, zihninizdeki belirsizliğin tekrar yerine döndüğünü hissedersiniz. düşünceniz sizden bağımsız hareket ediyor, durmak bilmeyen bir halde yoğunlaştıkça yoğunlaşıyordur..

evet, artık o uzunca hissizlik arası son bulmuş, eski halinize dönmüşsünüzdür. gözleriniz parıldar, kalbinize büyük bir sevinç dolaraktan yazmaya devam edersiniz. yaşasın, o eski beninize kavuşmuşsunuzdur.

işte uzunca aradan sonra girilen entryde, yaşadığın bu stres dolu günlerin dışa vurumu, sizi huzura kavuşturandır. heyecan dolu bir havayla, yoğun bir şekilde karalarsanızı, öylesine dolmuşsunuzdur ki çünkü, söyleyecek şeyleriniz biriktmiştir içinizde..

iş bu hevesi tekrar yakalama ve ilk entry girme eylemindedir. hemen akabinde devamı gelir karaladıklarının. duygularınızın zincirini kırmış, üzerinizdeki ölü toprağı atmışsınızdır. kelimeler dersiniz sonra cemil meriç gibi, kelimeler.. öyle seviyorum ki onları, bana yetiyor, beni doyuruyorlar. * *
  • insanın sözlükle ve yazarlıkla ilgili ataletinden kurtulmasına sebep olacak kadar önemli bir olaya ihtiyaç duyduğu entry'dir

(bkz: #16646631)
  • hani oyle mal mal bakmak tabiri bu olsa gerek... aylar belki de yil once yazdiklarina bir bak, yada bakma ne gerek var; o yazdiklarinin ustune neler olmus neler, ve sende ne degismis, neredeydin simdi neredesin gibi gibi sorular silsilesini kendine soran bir insan evladi, acaba nerden baslasam, nasil bisey yazsam derken bu entryi yazarken buluverir kendini...
  • yıllar sonra yapıldığında yazarın içinde garip bir his uyandıran hadisedir.şahsen kendimden biliyorum sürekli ben butonuna bakarak acaba entry beğenildi mi diye sorguladım ve beğenildiğini görünce yüzümde oluşan gülümsemeyle birkaç adet daha entry girmeme sebep olmuş durumdur.

iki yıla yakın bir süredir sadece google da arattığım şeylerin tanımına bakarken kendimi sözlükte bulurdum, aslında 7. nesildenim üzücüdür ama yazar olduğumu bile unutmama ramak kalmıştı diyebilirim.gel gör ki şu staj olayı başladı ve yıllar sonra farkettim ki lan ne eğlenceliydi be eski günler deyip başından ayrılamıyorum.sölüğe istemli yada istemsiz ara vermiş olanlara şiddetle tavsiye edilir.
  • yaklaşık 9 ay aradan sonra biraz önce gerçekleştirdiğim hadise. sanırsın ki, en doğru entry i, en doğru zamanda girmek için beklermişcesine... oysa ki girilen entry şundan ibaret. #29123668
  • 2 ay olmuş ya lan diye şaşırdığım mevzu. insana değişik duygular gark ediyor. böyle "ben neden yazmadım ki lan" diye düşünceler ile meşgul oluyor bir müddet insan. ama andım olsun bir daha iki ay uzaklaşanın totosuna kosunlar !
  • 2 aydan fazla bir süreden sonra girilen entrydir. hoşbuldum.
hesabın var mı? giriş yap