• az evvel bir güruh olarak tanıştığım şey. içerde bi dolu çakal yolda giderken bana laf attılar. ben de ibne gibi görünmeyeyim atasanayi çocuğu olduğumu belli edeyim dedim onlara karşılık verdim. arabayı durdurdular. içlerinden en cücüğü indi . boyu 1.60 falandır en çok. o yüzden "ne var la gel" dedim. bi baktım dört tane daha adam indi. bu beşi beni karşılarına aldılar omuzları bitişik olduğundan cücük olan en arkada kalmıştı. böyle kameraya çıkmak için el sallayan adamlar gibi kendini göstermeye çalışıyordu. adamlar gayet ciddilerdi. beni döveceklerdi. bu tür hikayelerde herkese ilahi bir güç gelir. bana da son derece ilahi bir tırsma hasıl oldu. götüm başım ayrı oynadı. "yaee öyle şaka olsun maka olsun" diye ağız değiştirdim. pek sakinleşmediler. tam sümsükleri indirme periyodunda okuldan arkadaşlarım yetişti. arkadaşlarımı görünce o ilahi güç birden geliverdi bana geç de olsa... bu ibneler 7-8 tane zebellahı görünce arabaya doluşup gittiler... ben arkadaşlarıma sağolun dedim ama içlerinden biri beni kurtarmanın verdiği egoyla üzerime geliyordu. "tırsma oğlum sen", "sahipsiz misin lan seni bu çakallara mı bırakacaz" dedi. öyle bir bindirmişti ki artık "tırsmadım oğlum" desem de komik kaçacaktı. o yüzden "kırk yaşındaymış gibi konuşan genç adam" deyişlerine ses etmedim... uzun saçlıya laf atan çakallar tırsıp minibüslerine binmişti... ses etmemenin güzel bir yol olduğunu anladım...
  • genelde uzun sac erkeklere yaki$ir ve bunu cekemeyen insanlarda bir kiskanclik ba$lar, bu da o kiskancligin di$avurum $eklidir.

(bkz: ezik insan)
  • (bkz: orospu cocugu)
  • bu model, bir erkekse eğer; kısa saçları, onu laf atmayacak kadar kendini bilen bir insan yapmamış demek ki. laf atan insanın düştüğü duruma bakın. kafasındaki saçlar kısa ama basitliğinin farkında olmayacak kadar aklı yok. öyle ya; bu tipler için tek şey uzun olmalıdır. onun için önemli olan; saçının kısa, malum yerinin de uzun olması. adamlık ölçüsü bu onun. elinden cetvel düşmüyordur bence.

oğlum şu an ergenlik çağında. "saçlarımı uzatmak istiyorum. uzatayım mı anne?" dediğinde, "bana sormana gerek yok ki. kendi saçını uzatacaksın. benimkini değil." demiştim.

isterdim ki, insanların huyları, insanlıkları şekle, kıyafete, saç boyuna bağlı olsun. bunu herkes ister bence. bir insan çok şık giyinince vefalı oluversin, renk uyumu filan onu insan yapıversin, saçlarını düzenli olarak kısaltan adam oluversin.
  • yıllar önce erkin koray tarafından bir güzel dövülmüş insan modelidir. erkin koray'ın hayatının anlatıldığı bir programda (sanırım bir yudum insan programıydı) anlatmıştı bu hikayeyi. o zamanlar uzun saçlı erkek falan yok, erkin koray bırakmış saçları yaldır yaldır. üç kişi buna laf atarlar, atışma kavgaya dönüşür ve erkin koray bu üç kişiyi bir güzel döver. olay karakola intikal eder. komser erkin koray ve üç kişiyi karşısına alır ve
    şöyle bir bakar ve sonra dayak yiyenlere dönerek bombayı patlatır:
    -utanmadınız mı lan bu zibididen dayak yemeye?

nereden nereye geldik demek ki..şimdi sadece laf atıyorlar..bu da bir gelişme tabi
  • boş zamanlarında travesti peşinde koşup uzun saçlıya ibne diyen insandır.
  • çarmıha mı gerilse daha iyi olur giyotinle mi şööle kabaları alınsa daha mı iyi olur karar veremediğim insan modeli. şu an büründüğüm ailenizin çocuu görüntüsünde payı olan dallamalar...

(bkz: saçlarımı özledim)
  • uzun boylu modelsi erkeklere de sinir olur bu tip insanlar. uzun her seye sinir olurlar zaten.** cirkeftirler ve de kiskanctirlar.
  • dışarıda üç dört adet budaklı meşe odunu ile gezme isteği uyandıran insanlardır. "bu ne lan kız gibi" dedikçe budaklı meşeyi bellerine doğru uygulayıp şeker gibi insan etmek istiyorum hepsini. yetti gayrı.
  • kesinlikle yaratıcılıktan uzaklardır. hayır komik olsalar, iyi laf soksalar valla tebrik eder insan, eyvallah der geçer, çok koyarsa gider saçını kestirir. lakin hiçbirinde yok bu potansiyel.
    mesela, örneğin, farz-ı misal;
    yanında bi hatun varsa, hani inceden laf sokacak yaaa. naber kızlar der bu hödük. aman ne güzel dedin yiğidim. kızıyo laan insan aslındaa.
hesabın var mı? giriş yap