ben kimim biliyor musun

  • her eve lazım (728)
  • 601
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

internetin kadın erkek ilişkilerindeki rolü

geçenlerde okuduğum bir kitapta düşüncelerime paralel olarak, olumsuz olduğu belirtilmiş.

bilinçaltı uzmanı seda diker, internette pek çok kişinin, tehlikeleri göz ardı ederek ilişkiler yaşadığını, özellikle erkeklerin yatırım yapmadan, sorumluluk almadan, bir şeyleri kolayca elde edebildiğini ve kadına da erkeğe de bolluk ve çeşitlilik ortamı sağladığını yazmış.

internetteki insanları bambaşka bir dünyadanmış gibi görmek büyük hata. apartmanımızda yüzüne bakmadığımız kişilerin çoğu internettedir şu an. yan sokaktakiler, arka sokaktakiler, markette karşılaştıklarımız, otobüste sinir olduklarımız ve diğerleri.

fark yokken, bu yüzden kopukluklar, sıkıntılar, dirsek atmalar, düzen bozmalar, aldanmalar niye?

bak, burada pek içli yazdım. tanıştığım bir sözlük yazarı bana demişti ki "sözlükte kelime dağarcığın daha fazla sanki." haklıydı. bazı insan, yazarak daha iyi ifade eder. ben tam olarak sözlükteki o insan değilim. ağzım susuyor, yazıyorum kendi kendime. kimsenin karşısında değilim. konuşmuyorum, sessiz sessiz okuyorlar. burada göründüğüm gibi matah bir bok değilim.

burada düzgün olmasına çalıştığım cümleler var, edit'leme şansım var, azıcık daha okunabilir olsun diye bir uğraş var. aldanmamak lazım. elbette burada oynadığım anlamına gelmiyor bu. karşıma gelen insana baştan sona düzgün sayılabilecek cümlelerle entry şeklinde konuşmuyorum ki. tekliyorum ediyorum, dilim sürçebiliyor.

e, tabii bir de bakıyor "bu bücür mü yazıyormuş o yazıları" diye düşünüyor.

yazık. aldanmayalım gerçekten. yazık etmeyelim bir şeylere.

devamını okuyayım »
13.06.2012 01:03