• birkaç sene önce stockholm şubesine gitmiştim. fiyatlar istanbula kıyaslayınca bile normal gibiydi, ambiyans ve lezzet de son derece iyiydi. şimdi buradaki şubelerinden bahsediliyor, ortam aynı gibi ama fiyatlar uçmuş. bire bir o fiyatları buraya uyarlasalar bile hiç abes olmazdı ama anlaşılan güzelce yaslamışlar burada. isteyen gitsin, ben göz göre göre domalamıycam.
  • gecen cuma ogleden sonra bursa subesinde 1 kisinin (yazı ile : bir) oldugu, benim ve garsonların haricindeki o bir kisinin de yurtiçi kargo elemanı olması ile durumun dahada dramatik hale geldigi restoran dır.

aynı saatlerde avrupanın diger sehirlerindeki vapiano larda oturacak yer bulunmadıgına dair iddiaya girebilirim.
  • kasa yanındaki jelibonu hiç bir şekilde eksik olmayan mekan. salataları lezzetlidir. masa üzerindeki saksılarda bulunan bitkilerden direk olarak yiyebiliyorsunuz. genel olarak keyifli ve modern bir mekan
  • berlin şubesinde yer bulamadığım mekan.istanbul'da da sadece suadiye'deki dikiş tutturdu ve bence harika bir karidesli makarnası var. (scampi) . pizzası da çok güzel ama eksiği şaşlıklı pizza olmaması.
  • nişantaşı şubesinde, pizza adı altında garip bir hamur işi verilmekte olan restaurant zinciri.

hamur üzerine salça sürerken,yanlışlıkla 2 gıdım sucuk düşmüş de sucuğu toplarken salcayı da tam sürmeden servis etmişler havası hakim.
    tek artısı pizza'nın, siparişten sonra veriyorlar eline aleti, oturuyorsun bahçeye, öttürüyorlar alıyorsun zıkkımını.

ha makarna yiyeyim diyorsan, ayakta, mutfağın önünde koku ve duman altında 15-20 dk beklemen gerekecek öğle yemeği vakti.
  • neden bu kadar sevildiğini anlayamadığım restoran. kart verilmesi orijinal olmak adına yapılmış bir saçmalık. maşallah en ucuz yiyecek 15 liradan başlıyor ama fast food gibi siparişini ayakta veriyorsun. haggaten müthiş bir yaratıcılık.. hadi siparişi ayakta verdin, gidip oturuyorsun. bi tane taser gibi bir zamazingo veriyorlar eline; pizzanız olunca bu ötücek; gelip alacaksınız diyorlar. cidden müthiş, fevkalade..

italyan restoranı ama pizzalarında pepperoni bulabilene büyük ödül veriyorlar. pizzanın nasıl yapıldığını il padrino'dan öğrensinler.

cola'yı da şişede veriyorlar en ufağından altı liraya (şişe estetik ya, mekanın genel zerafetiyle örtüşüyo ondan).

karışık deniz mahsullü makarnasını bir deneyeyim dedim. denizden sadece ahtapot ve midye çıktığını sanıyorlar herhalde. surimiyi kalamarı geçtim; içinde karides bile yok be.

daha önce gitmediyseniz, gitmeyin. parketmiş araba manzaralı, pahalı, müşteriye değer vermeyen , yiyecekleri öyle lanse edildiği gibi fevkalade falan olmayan, overrated'ın kralı bir yerdir.
  • ilginc bir sekilde turkiye de luks bir restoran muamelesi goren italyan zinciri. ıngilterede mc donaldstan hallice itibari ve fiyatlari vardir.
  • belgrad'ta da vardır.
  • sanılanın aksine :
    ''vapiano is a german restaurant franchise company headquartered in bonn.''

yani bir tek ben mi italyan sanıyordum bilemedim.

almanya'da bielefeld ' de bile burayı görüp yok artık deyince , ufkum açıldı bir anda.
hesabın var mı? giriş yap