• 2021 model petar naumoski
  • sabah sabah kendine sövdürtmüş sırp guard. çok severim bu arada daha önce bu başlığa yazdığım entrye bakabilirsiniz. neyse röportajda gazeteci sordu.

-vasa dağda büyüdüğünü söylemişsin. orada basketbol potası yokmuş. doğru mu?

(mağarada doğmuş ibrahim tatlıses gibi bir hikaye gelecek sanırım diye içim parçalandı. vay be dedim adama bak dağda büyümüş potasız, spordan vs alakasız bir ortamda yuroligin en iyi guardlarından biri haline gelmiş valla bravo falan diye düşünürken)

- vasa : “evet dağda büyüdüm (ağladım ağlayacağım). babam “spor profesörü” olduğu için oksijen seviyesi üzerine gerçekleştirdiği çalışmalar için orada yaşadık. spora, pota olmadığı için kayakla başladım dedi!

şerefsiz tam bir proje çocukmuş. ailesi bunu yaparken akciğer tidal volümünü bile hesaplamıştır sinir oldum.

dip: entry'nin yazıldığı gün kariyer rekoru kırmıştır *.bravo proje çocuk.

edit: tebrikler mvp! tebrikler şampiyon!
  • o kadar istemiş, o kadar içten ağladı ki ben bile mutlu oldum onun için, kaybettiğimize üzülmek yerine. tebrikler güzel insan.
  • 37 sayı atıp kariyer rekoru kırdığı maçtan sonra röportaj verirken "öncelikle şanslıydım" diyen oyuncu. futbolda olsa "siktim attım ağlamayın" falan derler, basketbolcuların şu karakterini tebrik etmek lazım
  • sonuna kadar hakettigi odulu kazanan efes oyuncusu. nba e gitmesine kesin gozuyle bakabiliriz artik. hele bir de efes e euroleague kupasini kazandirirsa kalma ihtimali sifir olacaktir. tum emegin icin simdiden tesekkurler vasilije. seni izlemek cok buyuk keyif.
  • öğrendik ki favori forma numarası 13'müş.* müzikle, bol bol okumakla kültürünü geliştirmiş sporculardan. tofaş'tayken barış ermiş vasa'ya basketpedia dermiş. o ara basketbolla kafayı pis bozmuş, milletin kariyerine dair önüne geleni okumuş, atmış hafızaya.* euroleague maçlarını izlemek için birçok kez istanbul'a gitmiş, hayali hep istanbul takımlarından birine transfer olmakmış. bunu başardıktan sonra gelişim açısından istikrarını bozmaması sonucu görülüyor ki ve yaşı da hata yapmaya çok müsait olmasına rağmen karakterinin sağlamlığıyla "ne oldum delisi" olmamıştır. dönüm noktasının tofaş olduğunu söylüyor, geldiği yeri unutmuyor:

"benim için işleri değiştiren nokta tofaş’a gitmem oldu. bu benim kendi tercihimdi. süre almak istiyordum. tofaş’ta orhun ene bana özgüvenimi tekrar kazandırdı. kendim olmama izin verdi."

shane larkin'le aynı yorgunluğu paylaştıkları için aralarında özel bir bağ var. micic larkin'siz zorlandığını, larkin de micic'in asla bencil bir oyuncu olmadığını söyler.

2021 şubat ayı röportajında basketbol üzerinden hayat felsefesini şöyle açıklamıştır:

"ben maç maç ilerlemeyi seviyorum. her şey bittikten sonra dönüp ne başardığımıza bakacağım. ben böyle oynuyorum. beni seven böyle sevsin.

(hayatındaki en önemli şey nedir sorusu üzerine)

zamanımı ailemle geçirmek, beni rahatlatan bu hengameden uzaklaştıran şeylerle uğraşmak istiyorum. saha dışında yaptığım farklı şeyler var. kafamı farklı şeylerle meşgul ediyorum. hayatında böyle şeylerin olması önemli çünkü. basketbolu, hatta kendine inanmayı, her şeyini vermeyi bile çok fazla düşünürsen bunu başaramayıp şoka uğraman da olası. o zaman insan ne yapacağını bilemez. ama farklı şeylerle enerjiyi paylaştırmak, bu dünyadan uzaklaşmak için daha fazla fırsat yaratmak benim için önemli. çünkü dünya çıldırmış."

bu entry de bakmayı değil görmeyi adet edinmiş kaşifler için gelsin.

edit: 2019'da annesini kaybetmiş. dikkat çekici derecedeki olgunluğunun sebebini üzülerek öğrenmiş bulundum...
  • ilk gençliğinden beri kendisinden beklentilerin yüksek olduğu bir isim... bayern münih'te başlayıp, daha sonra kızılyıldız'a gittikten sonra beklentiler biraz düşmüştü ve tofaş'a transfer oldu. 2016-17 sezonunda tofaş gibi beklentilerin daha ortalama olduğu bir yerde, orhun ene ile birlikte çalışmak kendisine çok iyi geldi anlaşılan. devamında zalgiris'te jasikevicius'la birlikte çalıştı ve final-four yapan takımın bir parçası oldu, sonrası da efes ve ataman.

2020-21 euroleague normal sezonu ve playofflarında sadece 1 maç kaçırdı. 38 maçın 34'ünde ilk beşte yer aldı. yaklaşık 30 dk ortalamayla 16.3 sayı - 2.6 ribaund - 4.8 asist - 1.2 top çalma /3 top kaybı ortalamalarıyla oynadı. %56 ikilik, %38 üçlük ve %86 serbest atış yüzdeleri var. bu sezon fenerbahçe deplasmanında 44 index puanı ve 37 sayıyla kariyer rekorlarını kırdı. yine bu sezon diğer tüm istatistik alanlarında da kariyer rekorlarını kırdı...

_ alba berlin deplasmanı, 13 asist

_ milan maçı, 8 ribaund

_ asvel maçı, 5 top çalma

2021-22 sezonunda nba'de olacak muhtemelen, bu sezonu efes'te kupalarla bitirmesini umut ediyoruz, devamındaki kariyerinde de başarılı olacaktır umarımç
  • takımda sırp guardın ne güzel bi şey olduğunu gösteren adam. tam saha baskı var acaba heurtel zekisi topu nasıl kaybedecek diye düşünmeye alışmış bizlere 2 sn içinde doğru pasları bularak baskıdan çıkışıyla gözlerimizi yaşartıyor. şut saati bitmeye yaklaştığı sıkıntılı anlarda heurtelin 180 kere top sektirip 15 metreden attığı şutlar yerine penetre edip pota altına asistle hücum bitiriyor filan.

başlarda hiç emin değildim ama bu adam bize çok şey katacak.
  • yeteneği bir yana, mental olarak çok sağlam. cesur ve soğukkanlı. son dakikalarda maç kafa kafaya ve eller titrerken o kolay görünen turnikeleri atmak asıl büyük iş. ve bu adam maç içinde aktif dinlenebilen ya da uzun süreler kenarda dinlenen bir adam değil, sürekli hücumda top elinde olan bir adam. valla helal olsun.
  • efes için efsane olmuş basketbolcu. her şey için çok teşekkürler. nba de de yolun açık olsun. her zaman destekcin olacağız.
hesabın var mı? giriş yap