• filmin after credits kısmı ile ilgili çok ama çok ağır spoiler içerir, filmden zevk almak istiyorsanız sonra okuyun.

--- spoiler ---

post credits sahnesiyle ilgili yukarıda bir arkadaş ''venom spider-man'ı görür görmez neden kan davalısı gibi davranıyor onu anlayamadım?'' demiş.

şöyle ki venom tv'de peter'ı görmeden önce eddie'ye ''hepimizin bir geçmişi var eddie, simbiyotlar çoklu evrenler boyunca bir zihin bağlantısına sahiptir.'' gibi bir cümle söylüyor. bunun anlamı venom'un spiderman 3'de kendisini öldüren spiderman'i hatırlaması. ekranda beliren tom holland'lı peter parkerı spiderman kostümü içinde görünce ''bu adam'' diye tepki vermesi bu sebepten.

sony bu şekilde spiderman ve venom için oldukça mantıklı bir dövüşme nedeni sunmuş. 14 sene önce çekilen filmleriyle yeni çekilecek olası bir spiderman vs venom filmini birleştirecekler, sony'den beklenmeyecek derecede zeka içerek muhteşem bir hamle.
    --- spoiler ---
  • ismi “venom let there be cringe” olsa daha iyiymiş. venom diye yola çıkıp geldiğiniz yer burası çünkü.
  • venom filmini izledikten sonra şöyle bir entry girip uzun uzun filmin ne kadar kötü olduğunu anlatmış; filmin 1 yaşından beri tabletten youtube izlemekten beyni yanmış bir kitleye hitap ettiğini söylemiştim. bununla da kalmayıp filmi dünyadaki kültürel dibe çöküşün, aptallaşmanın bir göstergesi olarak tartışmıştım.

meğer erken konuşmuşum.

fragmanı dehşet içinde izledim. venom şarkı söyleyerek kahvaltı hazırlıyor. eddie brock sabit dururken, simbiyot, şarkı söyleyerek, kahvaltı hazırlıyor. normalde konuşmayan, insanların psikolojilerini etkileyen ve bizim, bu psikoloji değişimleri üzerinden inceleyebildiğimiz karakter, şarkı söyleyerek kahvaltı hazırlıyor.

bu kadar yüksek potansiyeli olan karakteri böyle yanlış kullanmak, bir grup geri zekalının kaynak materyali zerre umursamadan kafasına göre aptalca bir şeyler yapmasıyla açıklanabilecek bir durum değil. burada üzerinde uğraşılmış bir aptallık var.

umarım gişede istediğini yakalayamaz; toplumda pek karşılık bulamaz da sinemadaki aptallaşmanın taban seviyesini venom 2 olarak kabul eder ve bir daha bu seviyelere yaklaşmayız. yoksa buradan sonrası çocuklar izlesin diye lotr dizisinde fortnite dansı yapan gandalf'a kadar gider.
  • abi hadi siz gidin psp çıkartın. fragmanı utancımdan yan gözle izledim. carnage gibi bir karakteri r rated olmadan yayınlamaya kalkmak kurtlar vadisi'nde silah ve derin devletin olmaması gibi bir şey.

disney'e laf ediliyor mcu üzerinden ama wb ve sony'nin yaptığı da ortada.

disney her seferinde güzel, soslu makarna veriyor ama tadı ortalama ve doyurucu.

bu 2 dingil, dünyanın en güzel kebabını yapacağız diye işe başlıyor, domates peynir yeseydik daha iyiydi dedirtiyor.
  • "yahu niye böyle yapıyorlar anlamıyorum" dediğim filmdir. venom dediğin karakter böyle "sana kahvaltı hazırladım aşkom" kafasında bir karakter değil ki

r rated olması gereken, bildiğin karanlık, korku filmi tadında olması gereken film yine ilki gibi 8 yaşındaki çocukların mcdonald's dan çıkıp gideceği bir film olmuş fragmandan belli

niye abi niye ya? tamam veletlere hitap etsin, para kazanın anladık da ama biz ne olacağız? ben niye izleyeyim ki bu filmi? o kahvaltı sahneleri nedir allah aşkına ya

şu aptallar bir tek logan filminde bir şeyler yaptılar, o da olduğu kadardı ona da şükür
  • fragmanı yayınlanmış.

ilk filmden daha kötüsünü yapmışlar gibi hissediyorum. cıvıklığın en yakışmadığı karakterdir venom heralde ya. o dükkan sahneleri, o kahvaltı sahneleri nedir öyle. sabır ver allahım bana.
  • fox kids'teki spider-man: animated series tadını vermeyecektir. venom'u hakikaten iki filmdir niye sempatik göstermeye çalışıyorlar anlamış değilim. venom zaten kötü, çok kötü olmasıyla sempatik olmuş bir karakter ki ilk gün koşa koşa gitmiştik çıktığı gün. herkes gömmüş ama 2007'deki venom sadece yarım saat gözükmüş olmasına rağmen 2018'deki venom'dan daha başarılıydı. insanı geriyordu.

diyebileceğim tek şey, woody harrelson yakışmış. yine de venom, carnage hassas noktalar olduğu için izlenecek olandır.
  • spawn ağırlığında olması gereken venoma bak.

uzaydan gel ama bakkal ile şakalaş.
  • az önce filminden çıktığım ve gerçekten şansa yaşıyoruz dedirten sony-marvel filmi. filmin post credits sahnesini bekleyene kadar imdb'ye girip tam 4 puanı basıyordum ki, post credits sahnesi geldi… venom gibi sinema ekranını yalamış olabilirim.

buradan sonrası spoiler olacak. o yüzden şunu birkaç kişi zaten yazmış ama tekrar yazalım; post credits sahnesi için film çekmişler. bir de andy serkis, filme hiçbir katkın olmamış. yani sıradan bir hayran çekse şu filmi muasır medeniyetler seviyesine çıkarırdı. neyse.

--- spoiler ---

film için söylenecek çok az şey var. tom hardy'nin performansını bile düşüren bir film olmuş. ki bunu başarmak ciddi bir gerizekalılık ister.

- polis memuru beni aşırı yordu. 90'lı yılların steven seagal, sylvester stallone'nin oynadığı tarzda adalet için her şeyi yapabilen, gözünü kör etmiş bir polis memuruydu. bu tarz oyunculuk ve rol 20 sene önce bitmişti ama ah sony ah. ölmesine tam sevincektim ki adamı muhtemelen toxin yaptılar. başka bir simbiyot.

- venom dendiği an kilise, çan ve güçsüzleşen bir simbiyot sahnesi beni her zaman etkiler. bu taa 94 yılında yayınlanan animated spider-man serisinden beri bayıldığım bir sahnedir. filmin tek güzel sinematografisi zaten burasıydı. carnage, çarmıha gerilmiş bir isa portresiyle etkileyiciydi ama sadece o sahne. çan sesiyle güçsüzleşen simbiyotları biraz daha net görmek isterdim. pg 13 yüzünden kopan kafaları ve kanları zaten göremedik bari bunu gösterin allahsız vicdansızlar. zaten örümcek adamsız bir venom-carnage yaptınız. yatacak yeriniz yok.

şu kısacık hayatımızda carnage vs venom'u bir daha ne zaman görebileceğiz? bol kanlı, bol detaylı bir film olmalıydı.

gelelim post credits sahnesine. sonunda herkesin hayali, isteği ve arzusunu kanlı canlı ekranda gördük. venom mcu'ya geldi! her ne kadar 2008'den 2016'ya kadar spider-man'in mcu'ya gelebilmesi için büyük hayaller içinde beklemiş ve aşırı hayal kırıklığına uğramış biri olarak venom'un peter parker'ı görür görmez psikoza girmesi tüylerimi diken diken etti. yapmanız gereken tek bir iş vardı, o da buydu. bunun için tüm originlerin içinden geçmeniz ve 2 film çekmeniz gerekmezdi.

evine hoşgeldin ebubekir venom sıddık bebek!

ilk filmdeki venom, bu spider-man'i ikiye böler diyodum ama ikinci filmde romantik bir serseri olduğu için bu fikrimden vazgeçtim.

ayrıca tom holland'ın son açıklamasına göre no way home'un bu serinin son filmi olacağını hissettiğini belirtmiş. bence marvel da bu spider-man'den memnun değil ve hatta bu yüzden hala geçmişteki tobey ve andrew'u geri getiriyor. yeniden bir dizayna ihtiyacı var ve eğer bunun farkındalarsa güzel.

artık 17 aralık gününe dek yaşama sevincimiz iyice arttı. o güne dek yaşayacağız.

--- spoiler ---
  • venom'un kurabiye canavarı gibi konuştuğu film.

allah bin türlü belanı versin sony. 1 değil, 2 değil amk.
hesabın var mı? giriş yap