şükela:  tümü | bugün
382 entry daha
 • gün geçmiyor ki carline yeni bir hastalığın/ilacın başlığı altına entari girmesin.

  öncelikle sözlerime bela okuyarak başlamak istiyorum; zira allah belasını versin hastalığıdır bu.

  birkaç ay önce başlayan, teşhisini koydukları ve sonra geçti sandığım, bir haftadır bana ce-ee diyen lanet olası vertigo. sürekli çok içmişsiniz ama kafanız da iyi değilmiş her şeyin farkındaymışsınız gibi, başınız dönüyor mideniz bulanıyor ve bu iğrenç durumdan kendinizi kurtaramıyorsunuz. bir de migren varsa, tadından yinmiyor.

  başta ilaçlar hakkında bir yazayım, betaserc diye bok bir ilaç ve dramamine verildi bana. betaserc'i eğer ciddi alerjik bir bünyeye sahipseniz ve astımınız varsa doktora belirtin ve onun da onayıyla kullanmayın derim. ilk doz sonrası gebereyazmamla beraber ulan neymiş bunun etken maddesi diye bakmayı akıl edebildim, teşekkürler mal kendim. dramamine ise, yıllardır yola çıkmadan çeyreğini kırıp kırıp içtiğim, mide bulantısı için kullandığım can dostumdu zaten. uyku yapar, sersemleştirir falan filan gibi etkileri var. bende ilk kullandığım zamanlarda oluyordu ama artık pek olmuyor neyse ki. ilişkimizde bir uyum tutturduğumuzu düşünüyorum. aylevye dramamine.

  bunun benim bünyeme en büyük düşmanı sıcak. bunu anlamış bulunuyorum. izmir'de yaz mevsimi yani, kuzeye göç etmem gerekiyor. :(
  soğuk dostumuz. zira klimayı açıp oturduğum zaman iyi oluyorum. hatta çok şiddetli olmadığı zamanlarda araba bile kullanabiliyorum çünkü serin ve odaklanma gereken bir işte tamamen açılıyorum ve normale dönüyorum. ama arabadan in, yürü, 10 dk sonra yine aynı terane.

  sabah baş dönmesiyle uyanmak, gece bunun yüzünden uyuyamamak, gündelik hayatta işleri aksatmak ve en kötüsü de sarhoş gibi dengesiz yürümek... gerçekten, samimi söylüyorum bu hastalığın allah belasını versin. bezdirdi. başka bir ciddi rahatsızlığım daha olduğu için bağlantısı olabilir mi diye düşünüyoruz, bugün de doktora gideceğiz hatta. umarım sebebi belli olur da kurtulurum şu lanet iğrenç durumdan.

  kristal yerleştirme editi:

  kristal yerleştirme işlemi tam olarak "minareden at beni, in aşağı tut beni", "bayıra karşı yatır beni, tırmala beni kaşı beni", "içmişim başım dönüyor, dönüyor" ve benzeri şekilde anlatılabilir.

  kafamı boşluğa geriye doğru bir attı ki doktor, ellaam o nasıl bir dönmedir? dedim ki kaldırın beni inecek var, kusucam, yareppim!
  sonra mesela eve dönünce evdeki tüm bireylere aynısını yaptım hiçbir şey olmadı arkadaş. hayal kırıklığı, çok azcık olur diye düşünmüştüm halbuki.
  sanki biraz daha öyle dursan tam aydınlanıp nirvanaya ulaşacakken kusacakmışsın gibi bir hissiyat.

  neyse efendim, sonra bir takım hareketler, baş dönmeleri mide bulantılarıyla dolu bir seansın ardından tek tarafın kristalleri yerine oturdu. ama birkaç gündür süren dönmelerden anladığımız kadarıyla diğer tarafa da aynı olaylar olaylar gerekecek.
  neyse işe yarıyor en azından, baya bir azaldı.

  sersemlik daha fazla, bir de yatarken baş dönmesi geçerse süper olacak. tabii bir de bıyığı kesilmiş kedi gibi dengesiz yürürken oraya buraya çarpmalarım biterse efsane olur.

  not. var olan bir ms hastalığının ataklarından biri olabiliyormuş. zira mr'da da gördük ki yepisyeni plaklarım mevcut. en sevdiğim.

  not. not. vertigonuz aktif durumdayken "yeter nan, zaten dönüyom bari kafam güzel olsun" demeyin. ve alkol almayın. denendi, test edildi ve ölüyorum sanıldı. kısacası yapmayın efendim. sevgiler.
31 entry daha