• 15 dk sonra görülmesi gereken adamdır.

not: ben daha önce nasıl düşünemedim dediğim pipet hamlesini yapan admaın videosudur.

mesajlar sonrası açıklama: cam şişeyi kafanıza dikince hava almazsa dudaklarınızı içeri doğru çekmeye başlar. pet şişe büzüşerek bu olayı absorbe edebiliyor ama cam şişe de büzüşme olmayacağı için bir noktadan sonra içmekte zorlanırsınız ya da içmeye ara vermeniz gerekir. işte bu noktada kıvrılabilen pipetin bir ucunu dışarıda, diğerini içerde bırakırsanız şişenin içine hava girebilir ve hacim kaybıyla oluşan vakum etkisi giderilir, rahat ve hızlı içim sağlanır.
  • alkol masasında çerezleri götüren adam kadar hızlı değildir.
  • sıkıyosa türkiyede iç, bi şişe viski 200 tl,20 saniyede içip piç edeni döverler yemin ederim diye serzenişte bulunmak istediğim adam..
  • türk versiyonu rakıyı bi dikişte bitiren adamdır. gerçi miktar da önemli. yarım litre, bir litre. yetmişlik.

hemen anımı anlatayım. günün birinde öğrenci evinde doğum günü kutluyoruz. bira su gibi akıyor. o güne kadar pek alkol almamış arkadaşım ya ben rakı alıp rakı içicem dedi. yapma etme dediysek de dinlemedi, 35 lik rakıyı bi dikişte içerim dedi. hemen koşup 35'lik rakıyı kaptım geldim. yarım litrelik bardağa 35'lik rakıyı koydum, üzerine su ekledim getirdim. eleman bi nefes aldı, dikti kafaya, bi dikişte bitirdi rakıyı. alkış kıyamet gırla. takribi 3 dakika sonra eleman ters geldi. tuttuk bunu banyoya götürdük, lavabonun önüne sandalyeyi koyduk, bunu da oturttuk. kusacaksan buraya kus diye. geçtik içeri oturduk. ama aklım elemanda kaldı. gittim aldım geldim bunu. zaten emekleyerek kendi geliyordu. bu sefer leğen verdim. yattı bi kenara, kafayı da soktu leğene, kusuyor da kusuyor. ölecek mi kalacak mı diye başında beklerken sabahı zor ettik. sabah ayılınca da ilk işi sigara istemek oldu. gerçi sigara da içmiyordu. bi yerleri hasar gördü galiba.
  • yaptığı hareket fake olmayan adamdır.

pipet taktiği olayın can alıcı yeri, çünkü rahat ve hızlı içmek için şişenin içini havayla buluşturmak şart. gelelim olayın en can alıcı yerine;
    olay şişeyi kafaya dikmekte değil, diktikten sonra ayık durabilmektedir. böyle bir görüntü olmadığı için de rahatlıkla söyleyebiliriz ki, video çekimi bittikten bir saniye sonra adam içtiği bütün viskiyi kustu. alkolü kana karışmadan büyük ölçüde çıkardı. aksi halde hastanelik olurdu. iddia ediyorum ki boğazı ve midesinin yanmasını göze alan birçok kişi bunu yapabilir.

ayrıca, adamın britanya asıllı olduğunu varsayarak aynı hareketi scotch'a yapacağını sanmıyorum.
  • vurucu iskandinav erkeklerine benzemektedir. ciddiyetine hayran kaldım.
  • 10 dakika sonra komaya girmemişse cenazesine karanfil yolladığım adamdır.
  • öyle çok havalı birşey değil yarenler bu elemanın yaptığı. vay be, herif ne sağlam içiyormuş demeyin.

bundan yaklaşık 17 yıl önce, yani üniversite yıllarında bir rakı masasında (ders çalışma geyiği) iki arkadaş bir büyüğü bitirdikten sonra son derece gereksiz biçimde (yat zıbar amk) bir ufak rakı daha açmıştık.

ne mi oldu? o ufaktan arkadaşa bir çay bardağı rakı doldurdum, suyunu da ekledim.

sonra şişeye baktım mal mal ve; "ben bunu içerim ya lan" dedim. salaklığa bak...

sonra şişeyi kafaya diktim, 30 saniye sonra 33'lük rakı tek dikişte midemdeydi.

ne oldu? 10 dakika sonra "hacı ben yatıyorum" dedim. sadece yatağa yattığımı hatırlıyorum, o kadar.

sabaha kadar yaptığım rezillikleri ise 1 hafta boyunca onlarca kişiden, konu komşudan, eşten dosttan dinledim.

ve malesef hiçbirini hatırlamıyorum...
hesabın var mı? giriş yap