• hiçbi b*ku hızlı olmayan operatör. zincirlikuyu metrobüs durağını merkez alırsak 500 m’lik çapta asla çekmiyor.
    ilkten kalabalıktan mı diye düşündüm ama haftasonu da aynı şekildeydi.

denizin ortasında çekmeyi bırak, kadıköy veya beşiktaş’ın ortasında bile çekmemekte.
  • ilk girişte ucuz olduğu için cezbediyor insanları ben de bunun etkisiyle 2 yıl kadar kullandım ama biraz ahlak yoksunu bir stratejileri var açıkçası.

nedir bu? şu teknoloji çarkı meselesi bariz bir biçimde hileli bir yapı. her hafta çevirdiğiniz zımbırtıda 1 ya da 2 yer kaplayan "sürpriz" kısmı bu kadar sık gelmemeli. bu olasılık hesaplarına aykırı. hatta yakın bir arkadaşım şikayetvar üzerinden bunu konu alan bir şikayet yaptı(kendisine ististasız 6 aydır her hafta sürpriz kısmı olan reklam bonusları geliyordu :), sus payı olarak bilmem kaç ay kullanabileceği bilmem kaç gb internet hediye ettiler. halbuki bunu daha şeffaf yapabilirler. bu çarktan iyi bir reklam geliri elde ettiklerini düşünüyorum.

ha benim zaten çok kullandığım bir mevzu değil. benim mevzum başka. 2 yıldır kullanıyorum vodafone'u . 15 gb'lık interneti sonuna kadar kullanıyorum hatta bir kaç ay yetmemiş ek paket vs. almışım. 2-3 ayda bir yurtdışına çıkıp kaldığım her gün için vodafone kullanıp günlük 30 tl ücret ödemişim. tam güzel müşteri profili yani her oparatör için. taahütüm bitmiş galiba 65 lira olan red15 paketim 90 lira yazıyordu uygulamada arayıp yeni teklif almanız gerekiyor dediler hay hay dedim aradım istedim.

kampanya departmanından bir bayan aradı. 12 gblık bir paketi aynı fiyata kullanabilirsiniz öyle bir teklif hazırladık size dedi. 15 gblık bir paket lazım bana çünkü mevcut durumda onun bile yetmediği durumlar olabiliyor dedim. onun fiyatı 90 tl dedi. ya dedim taahüt vermeden 90 tl ye kullandırdığınız paketi sözleşme vererek neden 90 tlye kullanayım ki diyorum kadın o paket aslında 129 tl biz size 90 tl ye kullandırıyoruz. e o zaman niye size bağlanayım ki zaten 90 tl ye kullanıyorum halihazırda. cevap yok. mantıklı bir şey söylese yeminle geçeceğim çünkü olayı sonuçlandırıp kafamdan çıkarmak istiyorum. diğer hatlara falan geçmek için form doldur onu yap bunu yap uğraşmak istemiyorum.

neyse buraya kadar sıkıntı yok. fiyat stratejisi bu yöndedir eyvallah derim. tamam o zaman ben bu teklifiniz üzerine bir düşüneyim sonra sizi arayayım olur mu dedim? işte burada film koptu. hayır efendim bu telefon kapanana kadar yanıt vermelisiniz bu tek seferlik teklif falan vs. ulan dünya üzerinde böyle saçma uygulama üreten bir firma kaldı mı tek seferlik teklif bu güya orada rush durumuna geçirip karar verme mekanizmamı etkileyecekler ehehe. bir de arayan kadının öyle bir tavrı var ki alırsan ekime almazsan sikime kadar konuşmaları yapıyor alttan alttan. peki dedim istemiyorum. paketle ilgili detaylar soruyorum kafama takılan, yarım ağızla şöyle böyle cevaplar veriliyor. kafasında bir 12 gblık tarife belirlemiş, bunu satacağım ben rüzgarı püfür püfür yüzüme vuruyor telefondan.

sonuç : turkcell'e gittim 20 gblık paketi 75 tl ye verdiler. çay ikram ettiler. paketin detaylarını güzel güzel anlattılar. 15gb lık paketi vodafone'dan 90 tlye alacağıma turkcell'den 75 tlye aldım durduk yere. turkcell'in daha büyük bant genişliği falan detaylarına zaten girmiyorum. çok turkcell fanı bir adam da değilim hatta insan gibi muamele yapsalardı 3-5 lira fazla verip bayiye gitmektense aynı tarifemle hat değiştir onu yap bunu yap zahmetine de girmek istemezdim açıkçası.

velhasıl bu tek seferlik teklif hemen cevap vermelisiniz şöyle hızlı olun böyle hızlı olun tripleri yıl artık 2020 be vodafone. ben bir iş için teklif hazırlarken böyle bir şart koşsam adamlar beni kapıdan kovarlar dünyanın en ucuz fiyatını da versem. ne demek müşterinin düşünmek, tartmak veya başka firmalardan fiyat almasına engel olmak amacıyla hemen karar vermesini şart koşmak. böyle bir piyasa düzeni mi kaldı allah aşkına?

vodafone tabi ki ben turkcell'e geçmeye karar verdim diye batmayacak. yeni müşteriler bulacak, büyümesine devam edecek ama ortalama bir müşteriye göre oldukça fazla ekstraları olan bir müşterisini kaybetti işte.

bunu da bir umut burayı takip eden vizyon sahibi bir pr görevlisi falan vardır da saçma uygulamaları üzerine bir düşünürler diye yazıyorum. öyle şirket boklamak gibi bir amacım yok.
  • şirket hatlarının hepsini buraya taşıdım. tarifelere ya da mantıklı kısıtlamalara lafım yok mantıklı hareketler fakat bir telefon en merkezi yerlerde nasıl çekmez? anlam veremiyorum şehrin ortasında bir yerde kahvemi içerken bir bakıyorum telefon çekmiyor. acil çözüm bulunmalı o kadar büyük şirketsiniz ve bu ayıbı kapatamıyorsanız yazık.
  • mart ayına kadar vodafonelularla sınırsız konuşma hediyesi gönderen firmadır.
  • hizmet kalitesi bir yana çalışanları inanılmaz yetersiz bir firma. geçtiğimiz günlerde bir kaç aydır üşenegeçlikten taahütsüz 100 liraya kullandığım red15 tarifesi yerine daha ucuz bir tarifeye geçmek istediğim için o sırada önünden geçmekte olduğum hilltown avm içindeki bayisine girdim. 2 kadın çalışan vardı ve içlerinden birinin daha yetkili olduğu belli oluyordu. az yetkili olduğunu düşündüğüm kadın beni güzelce karşıladı ve talebimi alıp beni işlemleri yapacağı tabletin olduğu masaya oturttu. saat o sırada öğleden sonra 1 falan ve henüz sisteme login olmadığı için bekleteceğini söyleyerek tablete gömüldü. ben de o sırada telefonuma gömüldüm ve yaklaşık 10 dakikalık bekleme sürecim başladı. bu 10 dakikalık bekleme süreci içerisinde 50 lira civarında bir pakete geçmek istediğimi ve özellikle internetin bu fiyata olabildiğinde yüksek olmasını istediğimi belirttim. 10 dakikalık beklemenin sonunda sisteme giriş yapamadığını ve müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini belirtti. bu bekleme sürecine falan çok takılmadan mağazadan çıktım ve müşteri hizmetlerini aradım. bana telefonda geçebileceğim en düşük fiyatlı tarifenin 90 lira olduğunu söylediler mantıksız bir şekilde. ben zaten taahütsüz kullandığım hatta nasıl 90 liranın altında hiçbir pakete geçemem. 90 lira az paramı yahu. sinir oldum ve hemen karşıdaki trcell bayisine girip hattımı taşımak istediğimi söyledim ancak hattı daha yeni üzerime aldığım için 3 ay geçmeden hat değişikliği yapılamadığı bilgisini aldım. tekrar vodafone bayisine giderek sinirli bir şekilde benim ilk seferde ilgilenmeye daha yetkili olduğunu düşündüğüm kadına derdimi tekrardan anlattım. kendisi gayet mantıklı bir şekilde yardımcı olacağını söyleyerek abartısız 5 dakika içinde önündeki pc'den beni 49 liralık 10 gblık tarifeye geçirdi.

diğer entrylerden de gördüğüm kadarıyla sanırım vodafone geçirebildiğimize geçirelim düsturunu benimsemiş ve ne koparsak kardır mantığı ile iş yapıyor. ha ne olmuş oldu. 3 aylık süre dolduğunda taahüt maahüt dinlemeden ne cezası varsa ödeyerek trcell'e geçeceğim. sen okadar reklam yap, bir sürü para harca ama çalışanların yüzünden böyle saçma şekilde müşteri kaybet. gerçekten çok mantıklı...
  • sanırım turkcell'in anlamsızca hız testinde daha yavaş olduğundan ve iphone'un her seferinde ekrana imessage ve facetime etkinleştirin uyarısına yanlışlıkla evete basarsam benden her sms için 1.01 tl kestiği için geçiş yapacağım operatör.

uzun süre sonra gelen edit: taahhütümün bitmesinden sonda vodafone'a tekrar geçtim ve vodafone da imessage aktivasyon ücreti kesiyor amk.
  • firsatlar dunyasi diye birsey yapmak zorunda degilsiniz ama yapiyorsaniz “carkifelegin” anlami ordaki her secenegin esit ihtimale sahip olmasidir. ordan cikacak 1 gb umrumda degil, insani aptal yerine koymaniz mesele. bu bir.

ıkinci olarak bi operator sehrin ortasinda videoyu gectim fotograf yukleyemeyecek bi hiz sunmamali. 2020 yilindayiz. altyapin yeterli degilse ona gore planlama yaparsin. bu da iki.

sonuc olarak 4 yillik faturali bir musterinizi subat sonunda taahhut bitince kaybedeceksiniz.

batmazsiniz elbette ama her ay 80 tl size degil turkcell’e gidecek.
  • "taahhüdünüz bitecek, bik bik fiyata yenilemek ister misiniz?" diyerek beni rahatsiz etmis firma.

asla dönmemek üzere turkcell'e geçeceğimi söyledim. 3-4 farklı şehirde (biri de başkent, memleketim, hani türkiye cumhuriyeti devletinin başkenti olan) farklı ilçelerde ve semtlerde doğru düzgün çekmeyen bir operatör çünkü. evimde bile salonda çekmiyor kendisi. işyerimde de amuda kalkmış vaziyette pencere kenarındaysam sağlıklı görüşme yapabiliyorum. değil 40 50 tl vermek, üzerine bana 50 lira verseler kullanmam.
  • vodafone demek kullanamayacaginiz 2000 milyon gb internet demek.

“sesiniz gelmiyor”
    “sesinizi alamiyorum”
    “mesajiniz gelmedi”
    “tekrarlar misiniz”
    “alo”
    “alo”
    “alo”
    “alo”

ha ama mesela bakiyorsun telefona 4g 4 yildiz her sey mukemmel ama arayan ulasamiyor.

tahminen kartal imam hatipliler buraya da el atmis.
  • iki gündür sabah saatlerinde mobil ağa erişilemiyor hatası almama neden olan operatör. evde 3 farklı model telefonda takılı 3 vodafone hattında da aynı sorun yaşanıyor şu an. dün sabah yarım saat sonra kendi kendine düzelmişti ama bugün yaklaşık 2 saattir yalnızca wifi ile iletişim kurabiliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap