• yemin ederim rezalet başlığı açmaya şu kadar uzaktayım. gerçekten korkunç yönetilen bir işletme...

yurtdışında yaşıyorum. faturalı vodafone hattım var. 1 senedir hiçbir şekilde hattımı kullanmadan otomatik olarak fatura ödeniyor. nisan ayında ne olduysa fatura 5 gün filan geç ödenmiş. durumdan haberim yok. telefonu kullanmadığım için de fark etmedim. bu ayın başında türkiye'ye geldim, telefonu açtım aaa bi baktım hat yok. vodafone hattı olan birinden aradım müşteri temsilcilerini, faturam 5 gün geç ödenmiş olduğu için hattımı kapatmışlar.

ya tıkır tıkır bir senedir para alıyorsun, 1 mb internet kullanmamışım, 1 saniye telefon görüşmesi yapmamışım, 1 adet bile mesaj atmamışım. hadi geciktim, bir sonraki faturada gecikme bedeli, gecikme faizi al. bunu da anlarım ama hattı kapatmak nedir ya hu!

ve vodafone'u aradığımda müşteri temsilcisi gariban bir kızcağız. elinde bir yetki yok, bi şey yok. kusura bakmayın diyor. şikayet kaydı oluşturun biri beni arasın diyorum. "konuşmalarımız kayıt altında" diyor. hattı açın diyorum. açamıyorlar. gidip simkartımı değiştirmem gerekiyormuş. sim kartımı değiştireceksem zaten bir daha vodafone almam ki...

gerçekten böyle bir şey ne gördüm. ne duydum, ne yaşadım. bir daha vodafone kullanmak dursun, dükkanlarının önünden geçmem. size de tavsiyem ortada kalmak istemiyorsanız, şikayet kaydı bile oluşturamayacağınız, hattınız kapanınca sizi daha da uğraştıracak olan bu şirketle çalışmayın.
  • tarifesi sona ermeye "yaklaşan" müşterilerini arayıp eflak ve boğdan'ı talep eden şirket. üstelik ulaşamadığı müşterilerilerine trip atmalarıyla ünlüdür.

sistemden bakıyorum, tarife bitimine 45 gün var, beni yaklaşık 10 gündür sabah akşam arıyorlar. çoğu aramalarını görmedim, bazılarını da müsait olmadığım için açamadım. bu sabah nihayet(!) genel merkezden bir beyefendi bana yeni teklifine dair bilgi sundu. eski müşteri olduğum için bana en uygun tarifeyi verecekmiş sağ olsun. normalde aşırı aşırısı pahalıymış da "hadi sen yıllardır kazıkladığımız birisin, seni az kazıklayalım" dercesine bana bir şeyler geveledi.

- (ben) anlıyorum. peki fiyatlar neden bu kadar yüksek? şu an kullandığım tarifeyi aynı özelliklerde neden 3 katı fiyattan almak durumundayım?
    + (tepkili yetkili) enflasyondan dolayı tüm operatörlerin uygulamış olduğu ortak politika bu efendim!!
    - ne güzel, keşke maaşlara zam yaparken patronlar da ortak hareket edip enflasyon oranına göre hareket etse :) peki biraz düşüneyim ben, birkaç gün sonra tekrar arayabilir misiniz?
    + yalnız sistemde sizi çok aradığımızı görüyorum! keşke daha önce açsaydınız telefonunuzu, bir daha arayamayız!!
    - peki siz bilirsiniz, o zaman tarife değişikliğini uygulama üzerinden gerçekleştiririm.
    + şimdi kabul etmediğiniz takdirde sistemden işaretleme yapacağım ve bu uygun fiyatlara erişemeyeceksiniz. zaten önümüzdeki hafta tüm tarifeler %30 zam alacak.
    - telefon kullanmamaya karar verdim beyefendi, hoşça kalın.
    + çat!*

bi' vodafane trip atmamıştı, bunu da yaşadım çok şükür <3

debe editi: gelen mesajlardan anlaşılan gerçek; (bkz: bir şirket politikası olarak trip atmak)*
  • her türlü takdiri hak eden gsm operatörü.

1 saat kadar önce facebook sayfasında şu açıklama yapılmış. ([https://www.facebook.com/vfreezone https://www.facebook.com/vfreezone])

--- spoiler ---

depremden etkilenen abonelerimizin iletişim ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla, van ve çevresinde bulunan faturalı ve faturasız tüm abonelerimize her yöne 100 dk ve 100 sms yüklenmiştir. ayrıca, son bir ay içerisinde borcu nedeniyle hattı kapanan bölgedeki faturalı abonelerimizin de hatları kullanıma açılacak ve bu abonelerimize de her yöne 100 dk ve 100 sms yüklenecektir.

--- spoiler ---

düşünsenize deprem olmuş göçük altında kalmışınız ama kontör olmadığı için kimseyi arayamıyorsunuz. ya da kontörünüz olmadığı için depremden sonra yakınlarınızla haberleşemiyorsunuz. birden gsm operatörünüz size gereken kontörü hibe ediyor. hiç kimse böyle bir şeyi beklemezdi herhalde. helal olsun.
  • turkcell'in kazıklarından bıktıysanız direk hattınızı vodafone'a taşımayın. önce avea'ya geçip beklentilerinizi en dip noktalara çekin. sonra vodafone'a geçip mutlu olun.

(bkz: %100 çalışıyor)
  • safak sezer'li reklamlari ne kadar boktansa, tugay kerimoglu reklami da bir o kadar guzel. reklam dedigin oyle olur, bilgi falan verir. turkcell gibi hoplayan ziplayan armutlar olmaz.
  • sms kullanmayan birisine az önce şu kampanya sms'ini geçtiler:

"son 3 aydır mesajlaşmalarınıza ayda 1 tl ödüyorsunuz. mini yazıp 7999'a gönderin, sadece 3 tl daha ödeyerek..."

ben devamını okuyamadım gülmekten. onlar acaba okumadan mı gönderdiler?
  • hattınızı iptal ettirmek istediğinizde verdikleri formda sebep olarak 2 seçenekten birini seçmeniz isteniyor: "cep telefonu kullanmak istemiyorum" ve "başka bir şebekeye geçmek istiyorum" sevgili vodafone yetkilileri bu soruyu size sormadan ilk seçeneği işaretliyor. muhtemelen daha sonra bunu sisteme giren adam da inanıyor ve şöyle bir rapor veriyor üst yönetime: hattımızı iptal edenlerin %99,5'i artık cep telefonu kullanmak istemedikleri için iptal ettiler.
  • şu fırtınalı istanbul günlerinde yağmur yağdığı an bağlantıları koparan, yağmur dinince hayata dönen operatör.

değişik bir psikoloji.
    bir felsefe, idiotloji.
  • yasal mevzuattaki boşluktan faydalanarak 3g bağlantınız üzerinden otomatik abonelik hizmetleri yaratan nitelikli dolandırıcılara en çok müsade eden operatördür. şahısların haberleri olmadan garip servislere üye yapılması ve akabinde her ay otomatik olarak faturalandırılması yüzünden açılan şikayet kayıtlarının %70 'i vodafone 'a ait. burada yazdıklarım bir itham değil, devlet kayıtlarındaki detaylar. ortada hiç bir hizmet yokken her ay faturanızdan 40 tl gibi rakamlar çeken bilişim firmaları için hiç bir yaptırımda bulunmayarak, biz sadece aracıyız açıklaması yapıyorlar.

yürütülen organize dolandırıcılık işlemini şikayet ettiğinizde de karşınıza ''bakın şu şu tarihlerde, şu günler, şu saatlerde hizmeti şu kadar kullanmışsınız'' diye kayıtlar sunan bir oluşum çıkıyor. yasal mevzuata göre bu kurumların suç işlediklerini kanıtlamak zorundasınız ve bunun da mümkünatı yok. adam abone olmuşsun sonrada kullanmışsın diyor, operatör de evet abone olmuş ben de para kesmişim diyor ama sizin hiç bir hizmetten haberiniz yok çünkü birileri sizin yerinize 3g bağlantınız üzerindeki exploiti kullanarak otomatik onay işlemi yapmış. yani kısacası bu tutmuş, bu pişirmiş, bu da yemiş mevzusu; herşey baştan kurgulanmış. haberiniz olduğu anda çoktan sizi tokatlamış oluyorlar. tüketici hakları hakem heyeti de hiç bir şey yapamıyor. karşı tarafa yazı yazıp cevap istiyorlar. cevap olarak şahıs şu kadar ay şu hizmeti kullanmıştır diye döküm geliyor sonra hooop dosyanız iptal.

bakın bu dolandırıcılığın aylık ekonomik hacmi 20 milyon liranın üzerinde ve bu pastanın %70 'ini vodafone yiyor. şahsi kanaatime göre bu iş ya organize bir suç ya da bu vurgunu yapanlar operatörlerin paravan şirketlerinden başkası değil.
  • az önce tarafıma boş mesaj atmıştır..
    çaldırıp kapatsaydın canım yaaa; yazmasın şimdi sana, ben ararım seni..
hesabın var mı? giriş yap