• yüksek polodur.
    yüksek golf isteyenler tiguana bakmalı.

edit: gelen mesajlar üzerine uzun uzun; şasisini, platformunu, segmentini, dingil mesafesini, satış fiyatlarını uzun uzun yazacaktım ama vazgeçtim.
    çünkü bu araçları alanlar vw'in pazarlama tuzağina düşmüş insanlar üzmeyeyim sizi daha fazla.
    siz golf diye binip memnunsanız mesele bitmiştir zaten.

ama şu 5 modelin herhangi başka ülkede satış fiyatlarına bakıp ona göre karar verin.
    polo
    t-cross
    t-roc
    nivus
    golf.

sonra belki anlarsınız doğuş oto insanları nasıl kandırıyor.
  • benzinli otomatik modeli 45 bin euro'dan satılıyor, almanya fiyatı 27 bin euro. karşılaştırma açısından benzer b-suv, opel crossland otomatik almanya'da 27 bin euro ve türkiye'de 39 bin euro'ya satılıyor. c-suv full hibrit toyota chr, almanya'da 34 bin euro ve türkiye'de 38 bin euro'dan başlıyor.

ortalama en az 5-6 bin euro fark doğuş oto politikası gereği alınıyor, premium gösterme çabası nedeniyle ciddi bir fark var. ingiltere ile karşılaştırıldığında da aynı tablo ortaya çıkıyor.
  • yine başlığa bakılırsa tüm ekşicilerin porsche cayenne veya lamborghini urus kullandığını öğreniyoruz. herkeste bir tripler malzemesi kötü, çöp tenekesi çük bagajlı vs. b sınıfı suv bir araç işte ne bekliyorsunuz amk. gayet güzel tasarımı ve özellikleri var sınıfına göre. bir siki de beğenin.
  • otomobillerdeki segment kavramını bilmeyenlerin karşılaştırırken elektronik park frenini baz almak gibi bir hataya düşmesine sebep olmuştur.

b segmenti binek polo
    b segmenti suv t-roc
    c segmenti binek golf
    c segmenti suv tiguan olarak açıklanabilir.

polonun yükseği yanlış bir tanım olmasa da;
    ülkeye getirilen modellerde motor farklılıkları ve donanımsal artılar olması onu b segmenti suv olmaktan çıkarmaz.

t-cross ve taigo da b segmenti araçlar olup tasarım olarak aile veya gençlere hitap etmek için kasalarında farklılık olan araçlardır.

biraz daha anlaşılır olmak için farklı markadaki bir muadili peugeot 2008 dir.

bir segment uğruna birbirinizi incitmeyin.
    kimine polo porsche gibi gelir, kimi porsche'ye biner de tatmin olmaz.
    hem emeğinden biriktirerek aldığın her araç özeldir.yemişim segmentinizi!

zorunlu edit:

t-roc sahibi arkadaşlar, b plus diye bir segment yok,lütfen zorlama tanımlar yapmayın!
    ama tamam sizin araçlarınız en kral olsun.

yani size göre
    ford mondeo d segmenti ise
    vw passat d plus
    audi a4 d plus platinum mu oluyor?
  • yüksek polodur.

buna yüksek golf diyen bu arabanın içine binmemiştir. iç kalitesinden haberi yokdur.

başka türlü kimse bu aracı golfün yanına bile yaklaştıramaz.

diğer arkadaşın da dediği gibi; yüksek golf istiyorsan tiguana bakacaksın.
  • son dönemde piyasada görülen trocların %80'i engelli indirimi ile alınan araçlardır. bir yakınımız için çok aradık ama bulamadık. bayilere gittiğimizde, ülkenin yarısının ötv muafiyetli araç aradığını farkettim. daha da ilginci ise bu işin doğuda ticaret olarak yapıldığını söyleyen bayii çalışanı idi.
  • c5a ve c3a sahibi olduğumuz için cevap vermek istedim.

wv grubunun malzeme kalitesi ile citroen malzeme kalitesi bir değil.
    ancak c5a shine + otonom sürüş paketi aracımızdaki konforu t-roc sağlayamıyor.

yani c5a yı bıraksan kendi kendine gidecek neredeyse. bu yüzden plastik kalitesinden ödün verip teknolojiyi tercih ediyorum.

ha bir de otomatik uzun farları aydınlatmasız uzun yolda bi harika.

ve evet c3a ile t-roc karşılaştırılmalı. bu konuda t-roc c3a yı genel anlamda döver. buna cevabım da şu. param mı vardı mk. param olsa t-roc alırdım. c3a shine donanım aracımı 2020 ağustosta 185.00 tl ye aldım. o zaman o paraya polo vardı mk.

tanım: yanlış araç karşılaştırması yapılan başlık.

edit: c5a da bir seride tavan boyası sorunu oldu. bizimkinde bir tane nokta kadar atma oldu. adamlar parasını vermeyi kabul ediyorlar. burada bir anlaşmazlık olmuyor ancak bu değer kadar hasar kaydı girilmesi gerekiyor. açıkçası bir taş çarpması ile olacak boya hatasına hasar kaydı işletmemeyi tercih ettiğimiz için bu parayı almadık.
  • yumuşak plastik fetişistlerinin övdüğü uzun boylu polo. evde plastik kap kaçağı da yalıyor musunuz nedir amacınız anlamadım. bu tipi c5 aircross ile karşılaştırmak sadece t roc'a verdiğiniz para için teselli bulmaktır.

25 cm daha uzun, 5 cm daha geniş, 12 cm daha yüksek, 120 lt daha büyük bagaj hacimli citroen dururken bunu alıp "alman kalitesi yeaa" demek üzücü. bak daha dizele karşı benzinli motor kaktırdıklarından bahsetmedim.

boyut olarak c3 aircross bile yanında daha heybetli duruyor ayrıca.
  • babamın bana hediye olarak bakmasını istediğim araç. baba gör bu entryi

edit: arkadaşlar bu arabayı hiç almayı düşünmemiştim 31 aralıkta aldım, aynı zamanda babamda yardım etti. gerçektende ne düşündüğümüze dikkat etmeliyiz, belki de dünya hakikaten büyülü bir yerdir.
  • 26/08-01:06, (#127336536)
    alman panzeri sandığın araba portekiz'de üretiliyor sevgili kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap