• (bkz: tor project)
  • windows phone 8 işletim sistemi kullanıyorsanız yapamayacağınız işlem...
  • bazı garip sorunlara sebep olabilir. örnek: vpn kullanırken diziport'a giriş yapamıyorum. yani site açılıyor ama kullanıcı adımla giriş yapıp dizi izleyemiyorum. farklı vpn sağlayıcılarıyla denedim, ııh. olmuyor. vpn'yi kapatıp open dns ile devam ederek dizi izliyorum. öte yandan vpn'nin en güzel olayı türkiye'den spotify hesabı kullanmaya olanak vermesi.

(bkz: tunnelbear)
    (bkz: securitykiss tunnel)
  • vps satın alıp kendi sunucunuzda yaptığınız zaman gayet faydalıdır. ssh tunnel sayesinde bir allahın kulu araya giremez.
  • ip adresinizi loglayan sağlayıcılar üzerinden yapılmaması gereken eylem.

tam anlamıyla gizlilik için log tutmadığını taahhüt eden tanınmış bir firmadan bitcoin ile vps kiralanır, konfigüre edilir.
  • vpn hesabı edinmek veya yukardaki vds'e vpn kurmak işlerini yapmak isteyenler batihost.com adresinden ücretsiz bir deneme hesabı edinebilirler, işe yarayıp yaramadığını kendileri görürler veya hazır vpn sunucusu haline getirilmiş bir vds alıp, gizliliğin ve yasaksızlığın tadını çıkartabilirler.
  • vpn kullanmak evden çalışmak demek. projede sorun var demek.
  • sanıldığı kadar güvenli olmayandır.

örnek verelim. mutlak monarşi ile yönetilen bir ülke düşünün. diyelim ki adı tayyiboğlulları olsun. tayyiboğlulları padişahı 1.erdoğan'ın sadrazamı hakkında facebook üzerinde, bitcoin ile proxy kullanarak satın aldığınız kendi vps sunucunuz üzerine kurduğunuz vpn yazılımına güvenerek özgürce paylaşımda bulundunuz, gemicikleri, hayır dernekleri üzerinden kazanılan kirli paraların belgelerini yayınladınız. sonra bu padişahın kulağına gitti. padişah ne yapacak? facebook'a resmi yollarla başvuracak. eee adam koca gidi devletlu padişah. facebook ne yapacak? ip adresini padişaha verecek. sonra bu devletin teknolojiden sorumlu kurumuna verilecek bu ip adresi diyelim ki gubitak. gubitak'ın badem bıyıklı mühendisleri bir bakacaklar bu ip adresi dünyanın herhangi bir yerinde bir sunucu ipsi. ne yapacaklar? ülkenin internet altyapısından sorumlu telekoma ip adresini verip bu adrese bağlantı yapan ipleri isteyecekler. o da ne? sadece tek bir ip bu adrese bağlantı yapmış ve sürekli bağlı kalmış. yaptığınız haraketler bu şekilde okunabilir mi? hayır okunamaz. çünkü tamamı 1024 aes algoritması ile şifreli. ama unuttuğunuz bir şey var. daha önce de imparatorluğun polis teşkilatının, sözde yeniçeri ayaklanmasını bastırabilmek için bir teğmenin telefonuna sehven başka bir rehber yüklediği bile görülmüştür. tayyiboğulları imparatorluğunda bu tarz durumlarda kanıta gerek yoktur. kanıt yoksa da yaratılır. sehven bilgisayarınıza tüm loglar giriliverir.

akabinde kapınızda yeniçeri askerleri. amaaan sabahlar olmasın...

uzun lafın kısası vpn erişimi düşünce özgürlüğüne inanmayan monarşi ile yönetilen devletlerde erişim yasaklarını aşmanıza yardım eder. ancak sizi erişilemez kılmaz.

maliyeti 1~1,5$dır. ipxcore gibi bir yerden alırsınız en ucuz vpslerden birisini. kurarsınız üzerine openvpn. sorunsuzca kullanırsınız yasaksız.
  • (bkz: vpnsepeti.com)
hesabın var mı? giriş yap