• çocukluktan beri ilgimi çeken basit bir pop bas yürüyüşüne sahip, hissiyatı eskimeyen şarkılardan.
  • ara ara aklıma esen 90'lar türkçe pop anlarında en çok çalıp dinleyip söylediğim şarkılardandır ki aslında hatırladığım kadarıyla o yıllarda (1998) o kadar da meşhur olmamış, kıymeti tam bilinememiştir. bunda aynı albümde yer alan tatlı kaçık'ın überseksi klibinin de etkisi olabilir. ve evet sezen aksu etkisini hissetmemenin mümkün olmadığı bir eserdir. inanmıyorsan bak da bak:

kapına geldim kendime rağmen diye
    sen beni deli mi sandın
    sonuna kadar açtım sana içimi
    sana ne ben seve seve yandım
  • normal şartlar altında burnundan kıl aldırmayan * tiplerin aşık olduklarında her şeyi silip atmasını anlatan "kapına geldim kendime rağmen" sözlerini barındıran, çocukluğumuzdan hatırladığımız yoncimik tavrından eser barındırmayan über şarkı

(bkz: bütün gün aynı şarkıyı dinlemek)
  • gerek sözleri gerekse "cok iyi sarkıyım beah" diye gözümüze sokup hava atmayan müzigiyle türk popunun yüz akı.

bu sarkıyı henüz cocukken (15 sene önce filan), o zamanlar ergenlikte olan kuzenim benimle daha cok ilgilensin diye ögrenmistim; simdi yalan yok... o kuzenin "yalan bu ögretilenler yalan" kısmından anladıgı seyin: palmiye desenli şortu ve spor ayakkabılarıyla karadenize, babannemle tanısmaya gelip; "hellooğ" diyen bir gencle evlenmek oldugunu sonradan idrak edebildim tabii ahah. kadının yüregine iniyodu lan :/
  • sabahtan beri aklımda dönüp duran yonca evcimik şarkısı. sözlerini akılda tutması oldukça zor gelse de bana, melodisi içimi rahatlatmıştır bütün gün mırıldandıkça.
  • çıkalı 17 yıl olmuştur!
  • her dinleyen kişiyi farklı bir yerinden yakalayan, alıp götüren ve uzun bir süre geri getirmeyen bestesiyle sezen aksu, yorumuyla bir yonca evcimik başyapıtı.
  • sezen aksu'nun neden türkiye'nin en iyi söz yazarı olduğunu gösteren şarkılarda top 10'u oynar.
  • 1998 yapımı efsane yonca evcimik şarkısı.

nakarata girerken şarkının değişimi ve düşüşü nasıl bir güzelliktir öyle hey gidi doksanlar..
  • en güzel sözlere sahip türkçe şarkı olabilir. diyeceklerim bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap