• tosbaların en taşaklı modeli. bir volkswagen klasiği. içine 4 alman bagaja 2 ingiliz, küllüğe ise 100000 yahudi sığan araç.

edit: fıkranın gelişi . . .
  • volkswagen'in ülkemizde vosvov olarak tabir edilen(käfer) modellerinden biri. bu modelin bir türevi olan1303s modeli, 1600 cm3 silindir hacmine sahip olup net ağırlığı 900 kg'dır. yine bu modeller, 1600 motor olması ve artık en gencinin 30 yaşını aşmış olması münasebetiyle geceleri ateşler içinde uyanarak ağzını dayayıp musluğa su içer gibi yakıt tüketmektedir. tabi performans olarak farkını hissettirir o ayrı.
  • s olanini calistirdiginizda otoparkta olan butun arabalarin alarmlarinin tek tek otmesine neden olan bugun bir tanesine sahip oldugum vosvos.
    uyuyamadim gittim baktim gercekten kapida mi benim mi diye.
    orda ve benim.
  • 74 model 1303 l modelinde 1600cc. motor ve 4 ileri sanziman bulunan otomobil. muhtesem sirin bir sesi vardir. standart çift egzozuyla daha o yillardan modifiye sektorunun ufkunu genisletmistir.
  • km'de 50 kuruş yakarak ocağıma incir ağacı dikmekte kararlı tospaa. göstergedeki 160 km/s ibaresinin dışına çıkıp, şarj lambasına kadar ibrenin gitmesi sevindirse de, yakıt konusu bünyeyi derin hüzünlerle doldurmaktadır.
  • yeni oyuncağım.benzin konusundaki hünerlerini herkes iyi bilir.başarılı bir ısıtma sistemi mevcut.parçaları rahatça bulunabilir.genellikle brezilya yapımı parçaları piyasa dolanmakta.kullanımı çok keyifli bir araç.
  • adını şakir koyduğum zalım.

arabaya ilk kez binen arkadaşımın 'öf bu ne gürültü bee?' dediği o pırpırpır motor sesini duyabilmek için ara ara müziği kapatıyorum. zalım çünkü benzini su gibi emiyor, kalpsiz. benzin göstergesinin çalışmaması dışında bir sıkıntımız yok. he, bir de fitillerinden su alıyor. 100'ü geçince aynaları kapanıyor. son olarak da direksiyon yamuk.

derdi bitmiyor namıssızın.
  • bombe cam olarak tabir edilen efsanevi alman otomobilinin en gelişmiş ve en son alman versiyonudur. standart kasadan farklı olarak ön süspansiyonları amortisörlü, ön torpidosu plastik yapıdadır. düzcamlıların aksine bombelenmiş ön camları sayesinde körnokta sorununu ortadan kalkmış ve rüzgar sürtünme katsayısını düşmüştür. superbeetle olarak anılmakta olup ön çamurlukları ve bagaj kaputu standart kasaya göre daha oval bir hale bürünmüştür. yedek lastiği diğer modellerin aksine bagaja yatay şekilde konumlandırılmıştır. her ne kadar düz camlılar daha değerli görülse de superbeetle dünyada daha az sayıdadır ve daha konforludur. meksika ve brezilya'da üretimi yapılmamış, yalnızca iki yıl alman üretim bandında yer almıştır.
  • sedan modelleri 1973 ile 1975, cabrio modelleri ise 1979 yılına kadar üretilen volkswagen modeli. super beetle olarak adlandırılır. 1302 ler gibi ön süspansiyonları yaylıdır. (bkz: macpherson) diğer vosvoslardan en belirgin farkı ön camı bombeli oluşu ve torpidosudur. çizgileri bozulmamış orjinal bir tane bulabilirseniz tadından yenmez.

(bkz: vosvos)
  • bi sıkıntı çıkmazsa yakın zamanda sahip olmayı düşündüğüm ruhu olduğu iddia edilen araba. uzun süredir araştırma içindeyim fakat vosvos sahibi sözlükçüler bilgi ve tecrübeleriyle beni yeşillendirirlerse çok memnun olurum.
hesabın var mı? giriş yap