• ingilizce wage ve cuckold'un kısaltılmış versiyonu cuck'dan oluşan kelime.

kısacası boş vaktinin büyük kısmını, başkası için çalışmakla geçiren ve bundan gurur duyan kişidir.

"pis işsizler", "baba parası yiyor yeağ" diye kendini avutur, her sabah 5 saat yarım yamalak uykusundan sonra küfürler eşliğinde servisi bekler. hafta sonu için yaşar, sonra da hafta içi çalışmak ile gelen tükenmişlik nedeniyle 2 gün boyunca birşey yapmaz, ancak pazar akşamı yine küfürler eşliğinde yatıverir.

ve bu hayat böyle gider. ama sorulduğunda "ooo süper iş sahibiyim, maaşım yatıyor, katkıda bulunuyorum" diye kendini kandırır.

bu arada patronu istediği gibi keyif yapar, nasılsa wagecuck'ın ürettiği katma değer ile finanse eder hayatını. dolu dolu yaşar, ekstradan tatil yapmak için para gerekirse eğer bir proje yumurtlar ve wagecuck'ın iş yükünü arttırır. wagecuck da buna itiraz etmez. paşa paşa, kız arkadaşının doğumgünü olmasına rağmen, cumartesi pazar ofise gelip çalışır. patron bu arada maldivler'de o kokteyl senin bu egzotik çıtır benim keyif çakar.

en sonunda o ender gün gelir ve wagecuck'ın maaşı yatar. ancak bu kadar kolay olmuyor bu işler tabii ki. performansı düşük olduğu için patron, maaşından kısmıştır (maldivler'den sonrası ibiza seyahatının finansmanı sağlanmaya başlanır). sıkıyorsa şikayet et, kapının önünde binlerce wagecucklık rüyası kuran işsizler var. devlet gelir, "dur bakalım kardeş benim de bu parada hakkım var" der ve üçte birini alır. kız arkadaşı vs derken paradan birşey kalmaz.

ve böylece wagecuck, bir sonraki ayın maaşı için küfür ede ede tekrar servisi bekler.

tanım: modern hayatın en acınası yaratığıdır.
  • sözlerini de yazayım tam olsun:

wagie wagie get in cagie
    all day long yo sweat and ragie
    neet is comfy
    neet is cool
    neet is free from work and school
    wagie trapped and wagie dies
    need eats tendies, sauce and fries
  • kripto trade eden yeni nesil 4chan, reddit vs tayfasının alnının teriyle çalışıp ekmeğini kazanan insanlara taktığı kulp. kripto gibi zero sum game ortamlarda o hayalini kurdukları lamboya binebilecek ve hayatını hiç bir baltaya sap olmadan geçirebilecek kişi sayısı bir elin beş parmağını geçmezken bu zırtapozlar kripto milyarderi olup ekmek elden su gölden yaşamanın hayalini kurar, üstüne bir de çalışıp çoluğunu çocuğunu okutan insanlarla taşşak geçmeye kalkarlar. sonra da liq oldum rekt oldum, ana paramdan babam kaldı hen hen hen diye ağlarlar forumlarda orda burda. zeus'un sopası yok neticede.
hesabın var mı? giriş yap