• 26 nisan 2005 tarihinde victorinox tarafından satın alınmıştır.
  • "giant knife" adlı fantazi modeliyle işin bokunu çıkardığına kanaat getirdiğim firma. çakıları çok güzel ve kaliteli ama ben şahsen "bu modeli tasarlayanlar insan olamaz" diye düşünüyorum. biri bana şu 3250 gr'lık çakıyı hangi insan evladının kullanacağını söyleyebilir mi ? hem büyük, hem üstünde taşınmaz, hem de hiç bir gereci (makas, tornavida vs...) dengeli kullanılamaz. böyle survival gereci mi olur lan ?
  • victorinoxtan farki, uzerinde bıcagin istem disi kapanmasini onleyen bir kilit mekanizmasinin bulunmasidir ki takdiri sayan bir ozelliktir bilen icin.
  • ürünleri abd'de swissgear ismiyle satılır. backpacklerinin bavullarının hastasınım
  • d&r'da bulduğum çanta, tasarım ve işlev olarak harika çantalar. samsonite'a verdiğim paralara acıdım resmen. dayanıklılığını zaman içinde göreceğim.
  • (bkz: http://www.wengerna.com/…-lady-swiss-watch-0121-105) saatini çok begendigim marka. ısvicre denince metal, çakı, saat, çikolata zaten. 2005 yılında victorinox tarafindan satın alinmis olsa da wenger markasi devam etmektedir. ısmi dahi dikkatimi cekmeye yetiyor *
  • çakısını bilmem amma, mutfak bıçakları sayesinde kesme biçme işlerindeki hevesimi arttırmış markadır ayrıca.
    öyle ki; gittiğim misafirliklerde zorla kesen bir bıçak kullanan ev sahiplerine bir dahaki sefere hediye olarak alıyım diye düşündüren, insanı çok sadistçe bir hediye seçimine iten bıçakları vardır. fakat bu ev sahipleri yakın arkadaşlar olmak zorundadır. zira bıçakları biraz pahalıcadır.
  • "genuine swiss army knife"lar (bkz: isviçre çakısı), ayrıca kol saatleri üreten bir isviçre markası.

ayrıca (bkz: victorinox)
  • türkiye içinde bu çantaları bir türlü bulamadım. eski çanta pert olunca alalım dedik yok anasını satayım.
  • keskinligi kontrol edilirken inceden inceye kanatmadan parmaginizi dograyacak kadar keskin bir cakidir wenger.
    ilk aldigimda tecrübe etmistim keskinligini. sag olsun kesme eylemi o kadar keyif veren bir sey olmustu ki benim icin ustra niyetine kullanip sakallarimi bile kesmistim bana misin dememisti.. bu kadar hayvani bir celiktir kendileri ve bagimlilik yapar. evden cikarken cebinizi kontrol ederken onun varligindan da emin olmak istersiniz onsuz olmak eksik olmaktir bir nevi. aliniz aldiriniz seviniz sevdiriniz hediye ediniz..
hesabın var mı? giriş yap