• galatasarayın marka değerini arttırmak için ünal aysal tarafından yapılmış olan açıklamadır. galatasaraylıyım ama sneijder'ın türkiyeye geleceğine inanmam zor, keşke olsa...

edüt: way anasini sayin seyirciler...
  • bana göre türkiye için son yılların en iyi transferidir. başka mutluluk verici yanı da selçuk'un yedeğe düşecek olmasıdır. dünyanın en iyi futbolcusu sanıyordu gs'liler, gerçek oyun kurucuyu gördükten sonra bu tip saçmalamalardan da kurtulmuş oluruz. kanatta ya da ortada selçuk-sneijder şeklinde 4-4-2'de verimli olamaz. melo-sneijder yapılıp selçuk yedeğe çekilmeli bence.

gs'nin kadrosu zaten çok iyidi. sneijder de geldikten sonra belhanda'lı fb ile baraber açık ara yaparlar.

(bkz: bir fernandes değil)

edit: gs bu hücum hattı ile 4-3-3 ya da 4-2-3-1 oynayamaz. bence fatih hoca 4-4-2 oynamaya devam edecektir.
  • gel ulan allahsız demek istediğim futbolcu.
  • florya'da top sektirmeden geldiğine inanmayacağım futbolcu. resmi site bile demiyorum bak. ayrıca takım içi dengeleri sikeyim.
  • bence galatasarayın getiremeyeceği bir futbolcu ... adam yıllık 6 milyon euro alıyor ünal aysal sneijder için 4 e inse tamam der ama diyeceğinide sanmamaktayım .ama gelirse ki orta sahamızı dusunememekteyım (selcuk ve sneijder)
  • karısı twitter'da şöyle buyurmuş: "istanbul is zeker mooi! ben er vaak geweest, hou van turkije! maar wat er gaat gebeuren weet ik niet schat.. x"

anlamını bilen arkadaşlardan birisi çevirirse çok makbule geçer.

link: https://mobile.twitter.com/yolanthecabau

edit: yenge sözlük'teki flemenkçe bilenler sayısının hiç de yabana atılmaması gerektiğini göstermiştir. 5 dakika içinde tam 13 farklı kişiden tercüme geldi. aşağıda da yazılmış.
  • gelmez ya hani geldi diyelim. kadroda kimi kesecek ya da takımdan kim gönderilecek; bulmaca gibi bir duruma girecektir galatasaray. tabi ki çözülmesi zevkli ve sonuçları tatmin edecek bir bulmaca bu. şimdiiii...

orta sahanın ilerisinde oynayacaktır bu kesin. yani burak'ın arkasında yer alacak. o halde melo defansif orta saha, selçuk iki yönlü (köprü vazifesini gören oyuncu) orta saha şeklindeyken bence kesilecek olan kişi umut bulut olacaktır. ya da sneijder'i sağ tarafa yakın bir ileri uç oyuncusu gibi kullanıp altıntop'u yedeğe gönderecek de olabilir... bu arada sneijder'in stiline baktığımızda 90'lı yılların brezilyalı oyuncularına benzer bir hava görüyoruz ya bu bile yeter. dünyada en büyük yıldızlar işte bu old school tarzı yeni ekole uygulayanlar bana sorarsanız. alex de bu şekildeydi. mesut özil biraz daha modern bir versiyonun içerisinde ama görev olarak yakınlar. keza kaka da aynı şekilde. umarım gelir de bir renk bir doku olur memleketin liginde.
  • karısının bana attığı mesajda "tatlım, wesley'i ikna etmeye çalışıyorum, istanbul'a gelirsek idmanlardan yararlanıp bol bol kaçamak yaparız seninle ihihihi" yazan futbolcu. şaka maka gelirse bomba transfer olur ama pek sanmıyorum. hadi inşallah diyelim.
  • adı çağrışımlar yaratan futbolcu.

(bkz: shredder)
  • geçen sezonun flaş transferi kaka'yı kesebilecek ender futbolculardan. elbette gönül ister ki tümer - sergen ikilisi gibi bir ahenk içinde oynasınlar.
hesabın var mı? giriş yap