• nightwish'in bir film icin soundtrack olarak kaydedilmi$, vokalde marco'nun oldugu $aheser ballad'i. ki$ ormanlari, sonbahar kirlariyla dolu filmden goruntulerle mukemmel uyumlu bir de video hazirlami$lar.

bakiyorum da nightwish icimizde bir $eylere dokunmayali yillar gecmi$, ozlemi$iz.
  • şu varki, bu bir nightwish şarkısı değildir.
    "tuomas holopainen / marco hietala" şeklinde geçer klipte de zaten. ama belli değil kime credit edileceği sanırım.

şarkıya gelirsek, tuomas'ın ayrı, marco'nun ayrı coştuğu mükemmel bir şarkı olmuş. son zamanlarda dinlediğim beni çarpan tek ballad. ayrıca marco'nun vokalini hiç bu kadar iyi görmemiştim ben.
  • her grubun müzikal açıdan bir doruk noktası var ise nightwish'in ki kesinlikle budur.

bu entry'i okuyup bu şarkıyı bilmeyen kardeşlerimiz için link:
    http://www.youtube.com/watch?v=c8mlc9zv5ho
    beni kırmayın bir dinleyiverin canlarım.

edit:link düzeltildi.
  • her dinleyişte ağlatır niyeyse.. yani söz olarak tamam çok var böyle şarkı ama, notaların insanı bu kadar etkilediği ender şarkılardan.
  • bu şarkıyı dinleyeceğiniz saate dikkat edin derim ben.gece geç,sabah çok erken dinlenmemeli.bünyeye tahribat etkisi artıyor.
  • sanırım şu sözler daha doğru:

sweet little words made for silence not talk
    young heart for love not heartache
    dark hair for catching the wind
    not to veil the sight of a cold world

kiss while your lips are still red
    while he's still silent
    rest while bosom is still untouched, unveiled
    hold another hand while the hand's still without a tool
    drown into eyes while they're still blind
    love while the night still hides the withering dawn

first day of love never comes back
    a passionate hour's never a wasted one
    the violin, the poet's hand
    every thawing heart plays your theme with care

while he's still silent
    love while the night still hides the withering dawn

while he's still silent
    love while the night still hides the withering dawnlove while the night still hides the withering dawn
  • güzel melodisi kadar, finlandiya yapımı lieksa isimli filmden görüntüler içeren video klibi ile de gönlümde yer etmiş nightwish şarkısı. özellikle, birine rock müzik veya daha spesifik olarak söylemek gerekirse, gothic metal sevdirilecek ise, bu şarkıyı dinleterek başlatmak uygun olacaktır. tek kelime ile "etkileyicidir".
  • dün youtube'da şans eseri karşılaştıktan sonra 2-3 saat dinlediğim muhteşem parça. müzikle alakalı olan arkadaşımın bilmemesinden ötürü bir an ben de az kişi tarafından bilinen şaheser şarkılardan birisini keşfettim zannettim, ama sözlükte maşallah herkes dinliyormuş. en azından sözlükçüler adına umut verici diyelim. unutmadan karla süslenmiş bembeyaz ormanları ile klibi de 10 numara.
  • her dinlediğimde hüzünlendiren tek şarkı. hakkında ne yazsan boş kalacak nightwish eseri.

içtikten sonra dinlenmemesi ayrıca tavsiye edilir.
  • lieksa isimli finlandiya filminde kullanılmış soundtracklerden biridir. aslında bunun çok daha ötesinde, berbat bir filmi mükemmel kılmaya yeten bir müzik icra etmiş nightwish ya da tuomas holopainen,marco hietala, jukka nevalainen.

özellikle filmin görüntülerinden oluşan klip defalarca izlenir. aylar geçer hatırlanıp tekrar izlenir. şarkı için film de izlenir lakin büyük beklentilerle izlemeyin derim zira ben öyle yaptım, üzüldüm.
hesabın var mı? giriş yap