• helloween'in chameleon albumunde komple relax cok guzel parcasi.
  • yel değirmeni, ayrıca (bkz: the windmills of your mind)
  • gelmiş geçmiş en iyi ustası şahsi kanaatim odur ki dominique wilkins'tır. maç içinde vurulabilecek smaçlar içinde en zorlarından biridir. estetik açıdan bir şaheserdir.
  • kiske'nin chameleon'da taşıdığı veda havasında eksik bırakmadığı ninnidir.

"don't feel alone and depressed, someone will come at last
    to soothe your stumbling mind, to keep it away from the evil storm."

çocuklara değil büyüklere söylenir.
  • bir kol altından atış ve iki üstten atıştan oluşan bir jonglörlük paterni.

3 top versiyonunda (4 ya da daha fazla topla yapılıp yapılamayacağına dair bir fikrim yok) bir elde (1) 2 top (a ve b) ve diğer elde (2) bir top (c) bulunmak üzere, başlangıç hareketi olarak a topu 2 numaralı ele doğru atılır,

a havada en yüksek noktasına ulaştığında c topuyla a ile aynı yönlü ve a'nın üzerinden bir kol altından atış yapılır,

2 numaralı el eski pozisyonuna getirilerek a topu yakalanır,

b topu yine diğerleriyle aynı yönde olmak üzere c'nin üzerinden atılır,

1 numaralı el çapraz konumda c topunu yakalar,

2 numaralı el b topunu yakalar.

süreklilik sağlanması isteniyorsa, 1 nolu elin c'yi yakalamasından hemen sonra a topuyla kol altından ve b'nin üzerinden bir atış yapılır, böylece a, ikinci adımdaki c'nin yerine geçmiş olur.

1 ve 2 yi ayırt etmek ya da alfabenin ilk üç harfini akılda tutmak gibi temel ilkokul bilgilerinden yoksun olanlar için:
    http://www.youtube.com/watch?v=l-j-fw1tase
  • helloween'in en dingin, çok sevimli güzel bir şarkısıdır. unutmuşum ben bunu kenarda köşede kalmış, bulunca bi sevindim.
  • (bkz: değirmenler)
  • lor isimli gruba ait, son keşfim olan güzide parça. bu parçayı dinlerken cennetten gelme bir tinsellik hissediyorum, hem parçadaki yaylılar hem de vokaller büyülüyor. çok güzel, çok.
    türkçe çevirisi
  • lor grubunun günlerime, anlarıma eşlik eden canım şarkısı ama artık benim için bir yolculuk, bir vedalaşma şarkısı.
    galiba seni hep bu şarkı ile hatırlayacağım, hayatımda hiç var olmayacak olsan da.

lor - windmill
  • ayrıca bir satranç taktiğidir. aileye giren yılan yenge gibi, tüm savunmayı çökertir, paramparça eder, üzüntüden kötürüm bırakır
hesabın var mı? giriş yap