şükela:  tümü | bugün
  • çıldırmak üzereyim gerçekten euro, dolar rekorlar kırıyor enflasyon tırmanmış alım gücü diye birşey kalmamış ülkede başbakan yabancı kuralı ile ilgili yorum yapıp kaldırılsın diyor nasıl bir ülkedir abi burası. ispanyollar, fransızlar 10 euro verip ronaldoyu, messiyi izliyor biz 100 lira verip selçuk, şener, yasini mi izleyeceğiz? kusura bakmayın yok böyle bir şey.
    http://m.ensonhaber.com/…gistirecek-2017-09-04.html haberi de burada.
    edit: alex de souza, talisca, kjaer, sneijder gibi iş ahlakı olan aldığının hakkını veren futbolcular izlemek en büyük hakkımız. brezilyalı aurelio yabancı sınırı eleştiren yorumcuların hemen hemen hepsinden çok katkı verdi bu ülkenin milli takımına. enes yıldız gibi parladığında yabancı kuralı vardı bu ülkede. çıktı aslanlar gibi topunu oynadı şimdi bizi en güzel şekilde temsil ediyor. biz ozan tufanlar, mehmet topuzlar, tarık çamdallar istemiyoruz. biz enesler, cengizler istiyoruz.
    edit 2: (bkz: ekşi galatasaraylılar etkin whatsapp grubu)
    edit 3: haklı olarak gösterdiğimiz tepkimizde bize destek olan herkese teşekkür ederiz. sözlükte gündemde kalmayı başardık. twitterda başlattığımız hashtag şuan birinci sırada. futbolun gerçek sahipleri biz taraftarlarız. biz varsak futbol var biz yoksak yok..
  • başımıza yeniden selçuk şahinler,sabriler,ismailler..
    türetmek isteyen bir gurühun türk futbolunu yap boza çevirme sevdasından başka birşey değildir.
    efendiler!
    sorun sizsiniz!
    eyyy demirören!
    sen değil miydin 180 milyon avro borç yazdığın kulüpte alt yapıya bir isim kazandıramayan??

alın,altınordu yu örnek alt yapı kurun.
    bırakın boş işlerle uğraşmayı..
  • mircea lucescu denilen bunak istiyor diye değiştirilmemeli. herif ne ağladı ya amk.

kendisine kendi sözüyle cevap verelim:

(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
  • katıldığım önerme. biz de istemiyoruz.
    milli takımın yılda yapacağı beş maç yüzünden yabancı sayısının kısıtlanmasını ve yerlilerin götünün arşa değmesini istemiyoruz.
    kulüplerin kadrolarının 14 yabancı ile sınırlanmasını, maç kadrosunun 11 yabancı ile sınırlanmasını istemiyoruz.
    yerli yabancı farketmeksizin hak edenin oynamasını istiyoruz.
    biz taraftar olarak sahada vatandaş kimliğine değil oynanan futbola bakıyoruz.
    kendini futbola veren yerli futbolcuların zaten formayı aldığını görüyoruz ve diğer yerlilerin de bir zahmet rekabete katılmalarını istiyoruz.
  • iktidar götü yalayanlar arasından kurduğunuz milli (!) takımınız bir boka yaramıyor diye hem maddi hem manevi yönden desteklediğimiz kulüplerimize yabancı kısıtlaması getirecekseniz alın liginizi götünüze sokun. eğer yabancı kuralı tekrar uygulanmaya başlarsa futbol uğruna tek kuruş harcamam, kombinemi de iptal ederim.
  • avrupa piyasasında 1000 euro etmeyecek türk futbolcularına türkiye'de 10 milyon euro verilmemesi için, yerli futbolcuların yabancı oyuncularla rekabet etmeden formayı almaması için, destek verdiğim kural.
    ben 4.5 milyon euro bonservis verilen tarık çamdal'ı değil mariano'yu izlemek istiyorum. ozan tufan'ın göbeğini değil ndiaye'yi izlemek istiyorum.
  • belli oldu ozan lara topuz lara ismail lere 10 şar milyoncuklar yine verilecek kazanan bizim götü boklu yerli topçular ve onların kalleş yöneticileri olacak .kaybeden süper lig ve taraftarlar olacak.bu arada katar lılar bu işe ne diyecek görecez .ligin marka değeri düşer düşmez tekmeyi basarlar yayın geliri felan nah alırsın.(bkz: tüpçüistifa)
  • ülke futbolu uzun bir süre sonra ilk kez izlenebilir iken damdan düşer gibi yabancı sınırı gelsin diyenler ceplerini düşünenler ve bu işten zarar edenler. başkaları değil. cicero'nun da dediği gibi "cui bono?" yani kimin çıkarı var bu yabancı sınırından? bunları görürsek olay çok net belirir gözümüzün önünde.
  • 1 bu sınır sayesinde çöp adamların milyon eurolara satıldığını görmek istemiyorum.
    2. çöp adamların milyon euro yıllık aldığını görmek istemiyorum.
    3. yabancı kuralı ile türk oyuncu yetişmediğini kaçıncı kez göremeyenlerin tekrar bu kural ile aktif olup tomar tomar parayı cukka etmesini istemiyorum.
    4 ne zaman gs yabancı oyuncu ile kadrosunu kursa ve güçlense aziz ve avenesinin bu kuralı hortlandırmasını istemiyorum.

5. selçuk ve onun gibi kutukutu penseler yüzünden hiç istemiyorum.

edit ,imla
  • olay ne galatasaray ne beşiktaş ne de başka bir takımın başarısı üzerine yaygınlaştırılmaya çalışılan yerli oyuncuya önem verme değildir:onay tamamen yabancı düşmanlığıdır.

milliyetçiliği ırk temeline oturtanların sorunudur yabancı kuralı.benim gözümde alex,hagi,gomis,q7,yattara vb. yabancı oyuncu birçok alnı secdeliden elinde türk bayraklı tespihliden daha türktür.çünkü bu adamlar bu topraklarda ve kendi memleketlerinde bizleri temsil ettiler.

bu topraklarda emeğinin terini dökenler dil,din,ırk ayrımı yapmaksızın bu vatanın evladıdır.bizler atamızdan bunu öğrendik.fakat günümüz iktidarı hangi rant kapısına dayandıysa bilinmez fatih terim'in milli takımdan gönderilme operasyonu ile başlayan süreçle birlikte sürekli bir yabancı sınırı ve yerli seviciliği algısı yürütüyor.21.yy'da giydikleri dona kadar ithal olanların neden bu kadar yerli seviciliği yaptığı merak konusu.

gün birlik olma günüdür.hangi takıma gönül verdiyseniz ama demeden anı düşünmeden gür bir sesle tek bir yumruk olarak:yabancı sınırı istemiyoruz demeliyiz.gerçek milliyetçilik budur.gerçek milliyetçilik:iş ahlakı olanların işin başında olduğu ülkelerde ortaya çıkar. gomis maçtan sonra çalışıyorsa buradan kazandığı para ile loca satın alıyorsa yetmez bir de fransa tvsinde türk kelimesini geçirtiyorsa bu milliyetçiliktir.eray işcan gibi son marka otomobili ile köpeğinin tuvaletini florya çimlerine yaptıran ve kimliği türk olanlar değil....