• "hesapli parlak bula$igi" $eklinde devam ederdi
  • mintax'in ilk yesil jel bulasik deterjani ciktiginda yayinlanan reklam repligidir. o zamanlar simdiki gibi akan deterjanlar yoktu. yogurt kabi gibi bi kaptan avuclamak suretiyle alinirdi deterjan. iste yakalayin yesil isigi denildigi anda kutunun kapagi acilir, içinden yesil bir isik cikar ve tüm bulasiklari yikardi. bu sistem bizim evde asla calismadi. bulasiklari hep annem yikadi.

sözlerini de yazayim da tam olsun:

yakalayin yesil isigi, hesapli parlak bulasigi
  • 3*10^8m/sn* hizla gitmeniz gerekir asagi yukari.
  • çocukluk yıllarında insanı çok değişik beklentiler içine sürükleyen bir reklam sloganıydı. o parlak ve fosforlu yeşil ışık, ürün kabı açıldığında zikzaklar çizerek süzülür ardından pis, yağlı bulaşıkları bir anda tertemiz yapardı. ve sonunda bozukluk paraya dönüşerek bir kadın elinde son bulurdu yanlış hatırlamıyorsam. bu görüntü beni oldukça etkilemişti ve gerçekten açıldığı anda içinden yeşil, parlak ve fosforlu bir ışık süzmesi çıkacağına inanmıştım. beni inandırabilmek adına sırf o şeyi alıp "bak evladım yok yeşil ışık reklam o reklam" diyen annemin ne zorluklar çektiğini şimdi daha iyi anlıyorum. büyüksün..
  • "yakalayın 9 ışığı*, hesaplı parlak bulaşığı" şeklinde ülkücü versiyonu da vardır.
  • seçim slogani versiyonu "siz de olun hak asigi" seklinde devam ederdi.

(bkz: necmettin erbakan)
    (bkz: devekusu kabare)
    (bkz: reklamlar)
  • vim'in yeşil jel bulaşık sabunu için kullandığı slogandı. mintax için: (bkz: nasıl becerdin)
  • artık, bir ampul vasıtasıyla yeşil ışığı yakalamış bulunuyoruz. bu ampul her ne kadar ak ışıklı olduğunu iddia etse de sonuçta yeşil'lerin barışı üzerine kurulmuş bir felsefesi vardır: inanç yeşili + rant yeşili...
  • türkiye' de trafikte, özellikle de ışıklarda yaşanan düzensizliğin sebebi olan reklam sloganıdır. yıllarca bu sloganla beyni yıkanan nesiller, trafiğe çıktıklarında hele ki lambalara denk geldiklerinde beyinlerinde tek bir şey vardır, yeşil ışığı yakalamak.

iş bu yüzdendir bizim milletimiz sarı ışıkta üç, beş saniye bekleyemez hemen kornaya basar.
  • (bkz: pril)
hesabın var mı? giriş yap