• grand ekinoksa binmesiyle birlikte yildizi parlayan genc jokey.
  • kuponları yatırmayı alıskanlık halıne getıren ve teklerı yatırmayı cok seven jokey
  • 2011 başbakanlık kupasını derviş ağa isimli safkanla kazanan jokey. 2001 yılında grand ekinoks isimli safkan ile gazi koşusu, 2004 yılında dayı bey ile cumhuriyet kupası kazanmışlığı vardır.
  • 18 ocak 2012 tarihinde koşulan bir yarış sırasında atından düşmüş ve omuriliği kırılmıştır maalesef. ameliyattan henüz çıktı, mesleği bıraktığını söylüyormuş. ayağa kalkamama, yürüyememe tehlikesi çok fazla diyorlar. kaza selim kaya ile ahmet çelik'in yer tutma mücadelesinden dolayı oluyor, hatırlatmakta fayda var. yalçın akağaç'ın durumla ilgili yorumu ise çok acı, hayatımı bitirdiler diyor.
  • atçılık ve jokey camiasında eli yüzü düzgün bir kaç adamdan biriydi, geçirdiği kazayı bugün tesadüfen gördüm ve çok üzüldüm. atçılığımızdaki kara bulut olan kaya hegamonyasından ziyadesiyle nefret eden biri olarak kendisine acil şifalar diliyorum.
  • grand ekinoks ile kazandığı gazi daha dün gibi aklımdayken, yarış hayatının bittiği haberini aldığım jokey. doktorlar yürüme ihtimalinin çok düşük olduğunu söylemiş. umarım tekrar sağlığına kavuşur.
  • atlara nazik binişi ile tanınan, uzun tempo yarışlarının aranan jokeyi (idi).
    polemikten uzak, saygın kişiliği ile at yarışı camiasında çok sevilen bir jokey idi.

bindiği atları getirse de getiremese de, yarış severler arasında asla ve asla bir karataş kadar, bir selim kadar tepki çekmemiş olması da bunu isbat tmekte.

yarış kazası sonrası felç olması ( felç boyutu şimdilik çok ayrıntılı değil ama kötü olduğu yorumları çoğunlukta) çok hazin. umarız bir mucize olur da bu saygıdeğer jokeyimiz bu makus talihini yener.

dualarımız seninle sevgili yalçın...
  • 2001 gazi koşunu grand ekinoks ile kazanmış efsane jokey. geçirdiği kaza sonucu malesef felç olmuştu, umarım toparlamıştır son durumu hakkında bilgim yok.
  • grand ekinoks geçenlerde öldü.. herhalde buna en çok üzülen kişidir.. tjk televizyonunda program yapıyor ama malesef ayaklanabilmiş değil..
hesabın var mı? giriş yap