şükela:  tümü | bugün
 • kemal sunal'ın başrolünü oynadığı 1984 yapımı ortadirek şaban fiminde milli sporcu erkan rolünü canlandıran kişidir.bundan başka filmi de yoktur.
  (habermas'ın katkılarıyla...)
 • studio 54 veya hydromel müdavimi standartlarında giydiği vatkalı beyaz takımlar, altın künyeler bir yana chuck norris'in diğer bir klonudur. diğeri ve daha fazla bilineni için (bkz: attila atasoy)
 • 1984 yılında çevirilen orta direk şaban filminde her spor branşında başarıdan başarıya koşan sporcuyu oynamıştır. filmde babası fabrikatördür ve hayatı olabildiğince süperdir, araba hatun ortamı gırla gitmektedir. bu filmde kemal sunal ın halk adamı tiplemesinin tam aksi bir portre çizmiştir. bu filmden sonra yalçın tulpar'a yeşilçam'da pek rastlanmamıştır.ortadirek şaban'ın yalçın tulparın tek filmi olduğu bilgisi yanlıştır. zira aynı yıl tulpar başrolerini müjde ar ile bülent bilgiç'in oynadığı "gizli duygular" filminde de rol almıştır. filmde müjde ar ve füsun demirel ev arkadaşıdır ve karşı apartman dairesine taşınan iki sevgilinin entellektüel ve modern hayatlarını gözetlemeye başlarlar. yalçın tulpar bu sevgililerden erkek olanıdır. paso sevgilisiyle dans eder, fingirderler.filmde tulpar'ın tek konuşma sahnesi ise camı açıp müjde ar'a afedersiniz saatiniz kaç? diye sormasıdır. tulpar'ı sevgilisi evden kovar ve o andan itibaren yaşilçam denen piyasada tulpar'ı gören olmaz.

  kaynak kişi: bilgehan özpek
 • gizli duygular filminin jeneriğinde ismi yalçın turpar olarak yazılmıştır ki doğrusu bu da olabilir o da.
 • 1990'larda bodrum'da paraşüt tekneciliği yapmış, türkiye'ye ringo'yu getiren kişiymiş aynı zamanda.

  kaynak: http://www.bodto.org.tr/…etail.php?id=74608&lang=tr
 • 7 temmuz 1997'de yaşamını yitirmiş ortadirek şaban filmini erkan'ı.