21353 entry daha
  • yalnızın seyir defteri
    gün 5

harcadım, hırpaladım çok
    çok zarar verdim, beni affet
    insan tuhaf, ne hoyrat
    ne şaheser ve nasıl ilkel, hayret

yan, yan, yan, yanmam lazım
    daha yol almam lazım
    kendimden caymam lazım, zor

sezen aksu bu şarkıyı 54 yaşında yazmış. 41 yaşındayım 13 yıl daha yanacak mıyım? ya da sezen aksu hala yanmaya devam ediyor mu acaba?

ya da mevlana'nın söylediği gibi:
    hamdım, piştim, yandım

bu acının içinden geç. çırpınma, bırak su kaldırsın seni. yanacaksan da yan. acıyacaksa da acısın. dur. sadece dur. kütlen büyüyecek. ağırlaşacaksın. çekeceksin kendine ihtiyacın olanı ama önce bir dur.

ananem de böyle demişti. bi dur oğlum derdi hep.
    geçtiğimiz gün yolda karşılaştığımızda da böyle dedin. yavaşla, acele etme, paniğe kapılma, bir dur!

bu sözlerimden de bir film yapmazsın umarım dedin. yapmam dedim. yeter artık. seni anlatmakla dilimde tüy bitti. seni konuşmak istemiyorum. seni kaşımak istemiyorum. seni konuşmak istemiyorum.

sana aşık falan da değilim. kendimi bu noktaya ben getirdim, biz getirdik. gece gündüz seni sayıklar hale, bile isteye içimde biri kimse o, getirdi.
    seni çok sevdim. sevmek ne demek? durmak demek, gene. yanında durmak demek. seviyorduysam niye gittim? aşığım dedim bi önceki buluşmada. bu nokta bir hastalık, bir tür bağımlılık. bu sevmek değil. biz bunu istemiyoruz. istiyor muyuz? içimizde o kavuşmaktan nefret eden adam istiyor bunu. istiyor ki hiç kavuşamasın, uzaktan ağlayıp sızlasın. içimdeki sevgili ben, seninki sevmek değil. sevmek uzakta kalmak, kaçmak demek değil. sevmek yanında olmak demek. evet sıkılabilirsin, canını sıkabilir, zorlanabilirsin ama sevmek biraz da zorlanmaktır, sıkılmayı göze almaktır sevdiğin için. sıkılsan da çatlasan da patlasan da dur.

şimdi sevmeyi öğreneyazıyoruz tekrar. daha yol almamız lazım. yanmamız lazım. kendinde durmayı öğren. sevmeyi kendi üstünde pratik et. kendinden kaçma. kendinde dur. derin nefes al. ve dur.

korkma. güvendesin.
hesabın var mı? giriş yap