şükela:  tümü | bugün
  • her ne kadar son yıllarda arapların istilasına uğrasa da nereye gidersem gideyim özlediğim canım memleketim
  • yallah arabistan'a deyişinin yallah yalova'ya olarak değiştirilmesi gerektiğinin kanıtı şehir
  • benim için karadelikten ibaret ana ocağı. buranın havasından suyundan içen ve çeken kişiler er ya da geç tekrar döner. bir şekilde gidenler de hiçbir zaman bağını tam anlamıyla koparamaz. bu hep böyledir.

sosyal aktivitesini geçtim sosyalleşecek bir mekan bile yok kafama göre. hele hele şimdiler de şu siktiğim* kahveciler sokağı midemi bulandırıyor. dünyanın başka hiçbir şehrinde kahve içme eylemi bu kadar ciddiye alınmıyordur eminim.

kısa pantolon, babed çora, rugan ayakkabı ve bağrı açık gömlekle adam gelmiş kahve içmeye çalışıyor. aynen dostum mütiş görünüyorsun kız olsam kesin sana verirdim. hele full makyajla gelen kızlar. gerçekten bu sokak sizler için perfect match.

millet karşılıklı mekanlara oturup birbirine bakmaktan ne anlıyor? hele bir de sokağa yakın masalara oturup saatlerdir içilen kafein ile pörtlemiş gözlerle baykuş boynu kıvraklığla 270 derece widescreen geleni geçeni kesiyor kesiyorlar.

yazık bu gençlere.
  • sus ve yalova'ya devam et.
  • kaymakamının ahval ve akıbetini merak ettiğim şehir.
  • bir yalova'lı olarak suriyelilerden bıktığımı söylemek istediğim şehir. yazın çok daha fazlaydılar ama 1 tanesi bile tiksinmeme yetiyor artık.
  • suriyelilerden ziyade zengin ıraklı ve iranlı insanların bulunduğu şehir.

kira ve ev fiyatlarını inanılmaz yükselttiler.
  • muazzam güzel bir şehirdir. doğasıyla, deniziyle ve insanıyla bir bütündür. yç diyip geçtiğin tayfa bile güzel insandır, dışardan gelenlerin ırkı fark etmeksizin içine tükürdüğü yerdir.
  • 10 bin tl verip aldığım domaini götümde patlatan şehir. yalova.net ben bi yatırım yapacak olsam o şehri uzaylılar istila eder, şaşırır mıyım hayır amk şaşırmam.
  • genel itibariyle insanı kibar ve medeni. trafikte bile medeniler, siz düşünün. yaya geçidinde yol falan veriyorlar sürücüler. insan hayret ediyor. çınarcık’ta geçirdiğim tertemiz ve sapsakin iki günden sonra özledim yalova’yı.