şükela:  tümü | bugün
 • liseliler bilmez ama batıda arap ikameti açısından öncülük yapan il olduğu söylenebilir. 20 yıl önce türkiyenin geri kalanı arap nedir bilmezken yazları arap akınına uğrardı burası.

  atatürk'ün "benim kentimdir" dediği il (bkz: #59525414). bu vasıtayla hemşehrime selam ederim.
 • bermuda şeytan üçgeni ne kadar tehlikeliyse burası da fay üzerinde olduğu için depremsellik açısından o derece tehlikelidir. bir gün yerle bir olacak, tüm barbar yerleşiklerini temizleyerek.
 • gereğinden fazla kalabalık, çok kalabalık. daha az nüfusu olduğu yıllar çok daha güzeldi. çok fazla göç alıyor ve yabancı nüfus çok çok fazla. trafiği dert hatta haftasonları işlek caddelerinde kaldırımda yürümek bile dert. yürünmüyor, arabayla hareket edilemiyor. eskiden yazın tatil, kışın emekli şehri denirdi. şimdi her mevsim kaos ve kalabalık şehri olma yolunda ilerliyor.

  büyüdüğüm şehir; kalabalığından nefret eder hale gelsem de hangi şehire gidersem gideyim maksimum 10 gün sonra burnumda tütmeye başlıyor. farklı bir büyü var bu şehirde. ah bir de kalabalık olmasa... göç etmeyin artık bu şehre, sığmıyoruz, sığamıyoruz...
 • (bkz: yalova geceleri)isimli kolonyasi olan vilayet.
 • 22 yıl yaşadığım şehir. diğer şehirler arap nedir kimdir bilmezken yalovalılar araplarla iç içe yaşamaya çoktan alışmıştı. ama o araplarla şimdi ki araplar aynı değil.

  o iyi araplar,o güzel atlara binip gittiler
  demirin tuncuna,arabın piçine kaldık...

  not: şehit osman altınkuyu anadolu lisesinin mezunlarına özellikle ilk mezunlarına selam olsun.
 • bir kaç gündür dibindeki fayın fokurdadığı şehir.
  güneye olan 2 kavşak noktadan biridir.
 • (bkz: yalova sütlüsü)
  keşke yalnız bunun için sevseydim seni...
 • 2010 yılında yalova en keyif aldığım şehirlerden biriydi. şehir çok kozmopolittir. arap,kürt, laz,çeçen,çerkez, boşnak vs kaplıcalardan ötürü arap çoktu ( suriyeli değillerdi) . ama sırıtmıyor rahatsız etmiyordu. şimdi o kadar çok suriyeli var ki gözü tırmalayan bir şehir halini almış durumda. ha bide sn. yalovalılar pembe dolmuş işi olmasa iyi olurdu ;)
 • çok güzel şehirdir ancak insanlarını pek beğenmem. ayriyetten her yerde dilenciler, zorla bir şey satmaya çalışan çocuklar. ki bu amına kodumun çocukları iğrenç insanlar. normalde çocuğa sövmem ama yaşamayan bilmez onları. ilk bir yaşamak lazım sonra eleştirebilecek göt varsa gelin eleştirin beni. ama hepiniz hak verirsiniz.

  kısaca güzelim şehir yarak gibi insan demek yalova.
 • bundan önceki belediye başkanı, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş şekilde yolları daraltıp kaldırımları genişletmeye başlamıştı tam seçim öncesi. hatta şehrin tam ortasındaki cumhuriyet caddesinin en önemli bölümünü bir kapan ile kapamış ve sadece minibüs ile taksilerin geçebileceği şekilde ayarlanmıştı.

  seçim oldu kaybetti ve şimdiki belediye başkanı seçildi. o kapanı kaldırdı ve millet oh dedi. fakat önceki başkanın yanlışını devam ettirdi akıl almaz bir biçimde. şu an neredeyse bütün sokaklar daraltıldı, kaldırımlar aşırı geniş. iki araba yanyana geçebilecek sokaklar tek arabanın zor geçeceği hale sokuldu. kesinlikle trafik sıkıntısı olmayan şehirde trafik sorunu oluştu bu sebepten. arabalar dönemiyor, gidemiyor adeta.

  akıl almaz bir şekilde bazı sokaklar tek yön hale getirildi. ana caddeye çıkabilmek için bir sokaktan girip dolanıp başka bir sokağa girerek çıkmak gerekiyor.

  sokaklar parkometreci şirkete verildi ve devletin, milletin sokağına parkettiğiniz için park ücreti ödemek zorunda bırakılıyorsunuz.

  özetle kötü yönetilen bir şehirdir.