• en yakın arkadaşım diyebilirim.üzüldüğümde beni teselli eder yatıştırır sevincimizi bile paylaşırız neşeli parçalarda , sesi her seferinde büyüler beni
  • öylesine dolaşırken satın aldığım ensturman, iki yıl çaldıktan sonra, ki baya bir kendimi geliştirmiştim, bir gün taksime gitdim, kendime flüt bakıyorum, girdim içeri, güzel bir yamaha flütü aldım başladım çalmaya, satıcı kadının ikazıyla durdum,

ne yapıyorsun sen ?

deniyorum,

neden ters tutuyorsun ?

nasıl ters ?

o öyle tutulmaz...

ulan ensturmanı ters tutarak çaldım iki yıl, bazen kendi kendime diyordum, bu tuşları niye ters koymamışlar diye, ne kadar rahat olurmuş ters olsa diye, o kadar çaldıktan sonra da düz tutamıyor insan, çok garip hissediyor kendini,
  • en narin sesli, en ürkek, en ninnimtrak enstrümandır belki de yan flüt. yan flüt sadece nefesi değil, ona hakim olan kişiyi de başka bir boyuttan görebilmemizi sağlar. yan flüt çalan çirkin bir kız görmedim ben hiç. hatta normal de görmedim. yan flüt çalan tüm kızlar kesme şeker gibi, toz şeker gibi, elma şekeri gibi. hele bazıları pamuk şeker gibi. yüzünü hiç görmediğim bir kız eğer ki yan flüt çalıyorsa nikah işlemlerini başlatmakta tarafımca bir sakınca yoktur. sözümün arkasındayım. beklediğim gibi çıkmasa da alırım ben o kızı. flüt çalsın öyle karşımda tatlı tatlı. karşılıklı meşk edelim. piyano çalan kızlarımız olsun böyle çiçekli böcekli etekler içinde. baba desin sarılsın. yanağını koparayım onun tek ısırışta. flüdün yandan yemişi deyip geçmeyin bir film çıkartırım ben ondan.
  • ibrahim tatlıses filmlerinde öğretmen tarafından istense, neler olabileceğini aklımın almadığı entrümandır. çocuk 5 liralık flüt istedi diye yemediği laf kalmadı, yan flüt istese, kolundan tutup sokağa atacak herhalde *
  • ders alırken ne zaman çalıyorsam o gün annemle babam tartışıyor olurdu . dert ortağımdı . çalarken çok ağladım .
    tanım : güzel sesli üç oktavda ses veren hüzünlü sesi olan bir çalgı .
  • gümüşteni, altın kaplamalısı değil de abanoz ağacından yapılmış olanı makbuldür. çalması, dinlemesi en huzur verici parça olarak pavane birinciliğe oynar. abanoz demiştim değil mi? 2 trilyon dolar parayla yapılabilecekler listesine şu arkadaşı eklemek farz oldu. sözlük bana bunu al lan allahsız!

not: flüt çalan qızlar eqlesin. xd
  • kız arkadaşım olucak zata alıp,hediyesini veremeden elimde kalan enstrümandır.hırsımdan 2 gündür ses çıkarmayı başladım.hüzünlü bir sesi vardı zaten.dahada hüzünlendirdim.anlayacağınız artık bir yan flütüm var.
  • bir iki haftadır elimde olan ve fikir sahibi olacak kadar uğraştığım alet.
    ve şu kanıya vardım ki, "bunu, elime aldım, biraz uğraştım, süper bişeyler çaldım, asfalt ağladı beaa" diyen birisi olursa... inanmayın! (palavranın tillahıdır) (iyi kötü birçok çalgıyı çalan, bazılarını iyi çalan biri olduğumu da ekleyerek...)
  • bunu çalabilen insanlar var, çok acayip. hastayım kendilerine.
  • hayranlik uyandiran insanlarin caldigi, hayranlik uyandiran muzik aleti. yok yani, isten geldim, stresliyim, canim sikkin falan. yan flut tasiyan herhangi bir parca dinliyorum ve bitiyor olay.

la cinta verde

nakarata bak allahim! guajira y tambo
hesabın var mı? giriş yap