• ciddi anlamda sosyal bir adamım. konuşmasını severim ve insan ilişkilerim son derece kuvvetlidir. lisede dershanedeyken öğretmenime “hangi mesleği tercih etmeliyim” diye sordum. bana “ne istiyorsun hayatta” diye sordu. ben de “para kazanmak istiyorum” dedim. o zaman bana elektrik-elektronik mühendisliğini okumamı tavsiye etti. nasıl biriyim kimim neyim hiç araştırmadan verilen cevap ile hayatımın yanlış mesleğini seçmiş bulundum.

okul bittikten sonra yüksek gerilim işi yapan bir sektörde başladım. işimi hiç sevmiyordum. her daim kullanıldım. az maaşla çok çalıştırdılar. bölüm türkiye’de en iyi puanlar ile kazanılan bölüm olsa da asosyal olman gereken bir meslek. enerji panolarıyla uğraşmak benim gibi konuşkan ve insan canlısı biri için çok sıkıcıydı. tüm günü trafolar ile geçirdiğim oluyordu. bunu düşündükçe iş seçimi konusundaki hatam için hayıflanıyordum.

iş hayatının üçüncü senesinde bir otelin trafo işi için antalya’da bulunmak durumunda kaldım. otelin o dönem satın alma sorumlusu olan kız ile tanıştım. konuşkan olduğum için sıcak ilişki kurduk. otel işi 17 gün sürdü ve o kadar gün sabah akşam vakit geçirdik. birbirimize 2.- 3. günden sonra aşık olduğumuzun farkına varmıştık. antalya’nın altını üstüne getiriyor, cafelerde, publarda eğleniyor, geceleri beraber kalıyorduk. 17. gün sonunda kayseri’ye döneceğim diye hüzün çökmüştü. şok bir karar ile kendisine evlilik teklifi ettim. hemen kabul etti. hormonlarımız, aşk modunda çalıştığı için uyumsuz olduğumuz noktalarımızı seçemiyordu beyinlerimiz. uzun ve sıkıcı âdetler yerine getirildikten sonra evlendik. evliliğimizin 2. gününden itibaren şiddetli tartışmalar başlamıştı. bitmek bilmiyordu. sevdiğim kadını tanıyamıyordum. evliliğimizin 49. gününde artık canıma tak etti ve boşanma davası açtım. boşandık ama elimde avucumda ne varsa hepsini verdim kendisine. içinde bulunduğum yanlış aşktan bir an önce kurtulmak istiyordum.

ayrıldıktan sonra izmir’de yaşamaya başladım. aynı sektörde başka bir şirkette yine tatmin olmadığım maaş ile çalışmaya başladım. yaşım 32 olmuştu artık. kendi işimi kurmam gerektiğini düşündüm. şirket açılışını yapmadan önce iki orta ölçekli otelin yüksek gerilim işini almak üzere prensipte anlaştık. istifa ettim. şirketi kurdum, ben şirketi kurmaya çalıştığım 1 aylık sürede iki otelin biri battı ve el değiştirdi. yeni sahibi benimle iş yapmadı. ikincisinin ise 25 yıllık satın alma müdürü âdi suçtan ötürü işten kovuldu. yeni gelen adam da kendi bildiği kişilere işi verdi. bu şekilde kötü bir başlangıç ile şirketimi 4 ay devam ettirebildim. battım. kötü şansıma tüküreyim diyip, tekrar aynı sektörde farklı bir şirkette daha kötü bir noktada sürünmeye devam ettim.

bu şekilde sömürüle sömürüle 44 yaşıma geldim. yaşım artık ilerlediği için başka bir atraksiyon da yapamıyorum. kuru maaşa talim. yeni mezun çömezler ile aynı işi yapar duruma geldim.

hâlâ sevmediğim yanlış işte çalışıyorum, hâlâ yanlış aşk sonrası tek başımayım, hâlâ elimi neye attıysam kuruyor... sağlığım yerinde çok şükür.

edit1: çok kişiyi üzmüş yaşadıklarım. üzülmeyin dostlar. “öldürmeyen acı, diriltir” derler. özelden evlilik teklifi eden iki arkadaşa da selam olsun.

edit2: yoğun yeşillendirme altında kaldım. ısrarcı bir kadın arkadaş ile konuşmaya başladık. iş teklifleri de alıyorum. çok garip. hayatımı ekşi ile mi değiştireceğim yoksa.

başlık hortladıkça gelen güncelleme talepler üzerine edit3:
    başlık gündem olunca yeşillendiriliyorum. dolayısıyla hayatımı tekrar hatırlıyorum. bırakın usulca demleneyim arkadaşlar.

2024 editi: uzun ısrarlar sonrası güncel durumumu soranlar için paylaşıyorum. edit 2'de bahsettiğim kadın ile 2020 yılında bu yazım sonrası attığı mesaj ile tanıştık. kendisi 7 yıllık uzun ilişkisinde en yakın arkadaşı ile aldatılmış ve hayattan koptuğunu dile getirmişti. benim yalan söylemeyen dürüst biri olduğuma kanaat getirmiş ve tanışmak istemişti. tanıştık.

2 seneyi aşkın bir süre beraberlik yaşadıktan sonra 2022 nin 17 temmuz'unda evlendik. 1 ağustos'unda da boşanma davası açtım kendisine. aldatıldım! en yakın arkadaşı ile aldatılan kadın beni kız olan arkadaşım ile aldattı. evet yanlış duymadınız lezbiyen ilişki ile aldatıldım! 2023 haziran ayından maaşımın yarısını nafaka ödemek suretiyle boşandık.

bu hayatta bir şansım var mı ve nerede? hiç bilmiyorum!
  • bu filtreler iyice daralmaya başladı yakında direkt adımı göreceğim diye korkuyorum
  • yanlış aşk hariç hepsine sahibim. aşkın yanlışı bile olmadı.
  • bir şey olmaz. yaşayın geçin. böyle de mutlu olabilirsiniz. hayatta her şeyiniz dört dörtlük olmak zorunda değil. her iş severek başlasan bile bir süre sonra bok gibi gelir. yalnız olmak dünyanın sonu değil, yaşınız +67 değilse ilerlemiş değil, kötü şans diye bir şey yok. illa sizin de yolunda giden işleriniz olmuştur. herkes benzer sorunları yaşıyor hayatta.
    kendinizi böyle şeyler düşünüp üzmeyin, üzerseniz de bir süre üzün sonra yine kendinizi yükseltmenin yolunu bulun. modunuzu düşürmeyin. mutlu ve güzel bir hayatın sırrı genel kabul görmüş şeyler değil. siz nasıl mutlu olursanız öyle yapın. zaten insanı mutsuz eden de toplumun dayattığı şeyleri başaramayınca gelen yetersizlik hissi. umursamamayı öğrenseniz hiç takmayacaksınız işinizi de eşinizi de hayatınızı da.
    bunu neden böyle yapmadın diyene de sanane yarrak kafası diyin geçin. ben öyle yapıyorum. herkese yaşadığımız hayatın hesabını mı vericez aq.
  • mazarratül, mazarratül, mazarratül, mazarrat.
  • "yanlış iş + yanlış aşk"ın üzerini çizip hatalı tercihler,

"kötü şans"ın üzerini çizip hatalı tercihlerin sorumluluğunu almamak olarak düzeltmek lazım.

"ilerlemiş yaş" ise olaya dramatizasyon katmak için eklenmiş kendine acıma parametresi. ki gerçekte fonksiyona eklenerek değil üs olarak girer.

yani soru esasen
    [hatalı tercihler + hatalı tercihlerinin sorumluluğunu almamak] üssü [kendine acımak].

sonra bi de diyorsunuz ki cehennem diye bir yer var taa yerin altında.
  • full yaptığımız sınava bak
  • yanlış aşk hariç hepsine sahibim. aşkın yanlış olanı bile olmadı ki.
  • 3 yıl içinde 2 dükkan batirdım, üçüncüyü batirmaya çok az kaldı,
    2 yıldır her gün kavga ettiğim 234 kere ayrılıp.baristigim.sacma.bir ilişkim var.
    üni bittiğinde 50 bin tl.param.vardi şimdi borçlarımı odeyemiyorum.
    üstüne herşeyim olan annemi kaybettim geçen ay.
    yaşta 30 a dayandı.
    beni de listeye alır mısınız?
  • her zaman bir umut vardır size yemin ederim.

ben şahsen dinlediğim şarkılar için ve hatta içtiğim filtre kahve icin bile yasayabilirim.
hesabın var mı? giriş yap