645 entry daha
  • trafik kazasında çenesi kırılan eski kız arkadaşa "evinin yakınlarında bir çiçekçi vardır nasıl olsa." düşüncesiyle gidip, ev yakınlarında çiçekçi bulamayınca kuruyemişçiden 1 kilo karışık kuruyemiş almak. çenesi kırık kıza geçmiş olsun deyip eline kuruyemiş tutturmak.
  • kablosuz optik mouseumu kullanmaya çalıştığımda pointerın yerinden oynamadığını görünce sorun olup olmadığını anlamak için mouseu oraya buraya koyup tekrar sürüklemeye çalışmam, optik kısmını bir şey mi kapadı diye göz ucuyla bakıp her nasılsa bir sorun görmemem ve son olarak da pili bitiyordur o zaman diye daha bir dikkatlice mousea davrandığımda elimdekinin mouse değil de cep telefonum* olduğunu anlamam.
  • akşamdan kalma halinizle ve işe gitme telaşıyla akşam yemeğinden aynen kalan masa toplanırken bir elde hardal* diğer elde çatal kaşık tabak kombinasyonu buzdolabının kapağı açılır, hardal tezgaha bırakılır ve kirli çatal kaşık tabak kombinasyonu özenle dolaba yerleştirilir. kapak kapatılmadan önce salak salak bakılır, olmadı bu denip geri alınır ve hatanın nerede yapıldığı düşünülürken hardala göz takılır ve anca anlaşılır.
  • yağmurlu bir akşam karanlığında, dışarıdan gelen loş ışığın yardımıyla arabanın ön konsolunun üzerindeki koyu lekeyi çıkarmak için silmeye çalışıp geçmediğini görüp de "o da neyin nesi acaba?" diye lekeye bakarken, fasılalı konumdaki sileceğin camı silmesiyle konsoldaki "koyu leke"nin yok olması...

salak salak baktıktan bir süre sonra, camdaki yağmur damlasının sokak lambası marifetiyle konsolda oluşturduğu gölgelerden birini leke sandığımı anlamam.
  • sabah evden çıkıp güneşin altında ve geç kaldığım için alelacele 90 küsur basamak çıkıp ve biraz da yokuş yukarı yürüdükten sonra nefes nefese otoparka ulaşıp, otomobili olduğu yerde bulamadığımda otomobili önceki gece tam da evin önüne parkettiğini hatırlayıp, terli terli, söylene söylene ve daha da bir alelacele geri dönmüş olmam.

neyse ki zamanında yetiştim, bir de geç kalsaydım...
  • garanti paramatik vasıtasıyla para yatırmak üzere bankaya gidip, bi güzel kuyrukta bekleyip, sıra bana geldiğinde para çekmeye çalışmam uzun süredir yapmadığım kadar saçma bir dalgınlıktı. hatta atm para veremedi diye bir diğer atmnin sırasında bekledim. para çekip dışarı çıktığımda elimi cebime atmamla ne saçmaladığımı anladım.
  • hücresel veri ayarlarından safari seçeneğini kendim bile farketmeden kapatıp, sonra tam 2 saat safari'den internet'e giremememe sebep olan gizemli sorunu gidermeye çalışmak.

safari'nin tüm ayarlarını kurcaladım, silinebilecek tüm cache ve benzerlerini sildim, telefonu yeniden başlattım, yetmedi kapatıp açtım, sonra tüm hücresel veri ayarlarını baştan sona gözden geçirdim.

sonra tamamen tesadüfen ne yaptığımı farkettim ve usulca, kendimden bile gizleyerek açtım ayarlardan. sonra yaptığım ilk iş bu entryyi girmek oldu. bu aptallık kayda geçmeli.
2462 entry daha
hesabın var mı? giriş yap