• içinde gezdirmenin reklama dökülmüş halidir.
  • akp reklamlarında görmeye alışık olduğumuz fontla yapılmış ilginç bir proaktif chp reklamıdır.

https://twitter.com/…nchp/status/593113373169946625
  • işin profesyonelleriyle çalışmanın önemini göstermiş harika reklamdır.
  • (bkz: alkışlıyoruz milletçe alkışyoruz)
    harika olmuş reklam.
    15 sene de 1 arpa boyu yol alamadığımızı net bi şekilde göstermiş reklam.
    ama duble yol var.
  • üretim, tarım, para, ihracat, eğitim, bilim, istihdam, demokrasi, turizm yok denen chp reklamıdır.

son 12 senede üretimin toplam ekonomi içindeki payı artmadı, azaldı. doğru.

tarımın batışta olduğunu akitler bile kabul ediyor. doğru.

icradaki dosyalara, borçlu insan sayısına bakarsanız para da yok. doğru.

ihracat rakamsal olarak arttı ancak ihracatın ithalatı karşılama oranına bakarsak son yüz yılın en kötü seviyesinde. doğru.

eğitime bakarsanız öss'de sıfır çeken sayısı her sene artıyor. doğru.

bilime bakın, dünyanın en başarılı üniversiteleri arasına girebilen birkaç tane üniversitemiz var ve akp zaten onlara düşman. tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürü atanıyor. doğru.

istihdama bakarsanız, resmi işsizlik oranı %11-12 seviyesinde. bu 10 sene önce de böyleydi. istihdam yaratılamamış. doğru.

demokrasi indeksine göre 89. sıradayız. demokrasi de yok. doğru.

turizm konusunda haksızlık yapılmış. akp iktidarında turist sayısı epeyce arttı. bu doğru değil.
  • "ama yol duble" kısmıyla yaran, o kısma kadar akp'nin kurumsal kimlik tasarımını kullanarak giden reklam:

https://twitter.com/…nchp/status/593113373169946625

daha 40 gün var ama hayvan gibi başarılı reklamlar izliyoruz. esaslı geliyoruz.

(bu reklamların etkisinin olmayacağını söyleyen ilk 10 ak-troll'e fazladan 1 maaş ikramiye varmış.)

not: "yapman gerekeni yaptın diye alkış bekleme" sloganı, aynı zamanda "onlar konuşur ak parti yapar" sloganına da muhteşem bir yanıt olmuştur.
  • yazılar seslendirilseydi diyerek, bu halk okumaz, cahildir alt metnini pompalayan çapulcuları ortaya çıkarmış reklamdır.

şaka lan akit taklidi yaptım :)
  • ama duble yok var ile sağlam bağlamışlar
  • "yapman gerekeni yaptın" derken, iktidarın sürekli övündüğü duble yol'u kasteden, dolayısıyla kendisi ile çelişmeyen reklam.
hesabın var mı? giriş yap