• seksi bulmak için bahane aramaya gerek yok bence dümdüz seksi bulduğunu da söyleyebilirsin..
  • dizim kötü yara olmuştu bir keresinde. merak edenler aa motordan mı düştün diye soruyorlardı. sorunun cevabına kadar seksi geliyordu muhtemelen de bazılarına. ama sonra sorunun cevabı geliyordu, hayır basamaktan inerken düştüm diyordum ve hop motorcu çocuk motorcu kız olmadığımı öğrendiği benden kaçtı.
  • geralt reis gibi her birinin hikayesi varsa seksidir. amelelik yaparken olusan izler anca façadır insani psikolojisi bozuk gibi gosterir.
  • ben
    baby face erkek de pek sevmem
  • her yarayı değil de özellikle dikiş izleri hoşuma gidiyor. geçmişte yaşanılan travmatik olay sonucu vücutta bulunan dikiş izleri beni kişinin geçmişine götürdüğü için, acısını paylaşma hissi uyanıyor ve bu tarz izleri sevesim geliyor.
  • yaranızı görmeden önce sizi yara izlerini görmeye kadar götürecek olan yakınlıkla alakalıdır biraz.birçok yanı çekici gelen birine yaranızda çekici gelir yarasıda.
    fiziksel olsun ruhsal olsun yarası olanlar bilir ancak göstermeye değer birine gösterilir yara...çünkü hem en güçlü hem en zayıf yanınızdır.

herkesin bir yara izi vardır
    insanlardan gizlemeye çalıştığı saklamak için çok uğraştığı bir yara izi
    herkesin bir yara izi vardır
    kimseye dokundurtmayacak kadar güzel olan
    baktıkça nefes alabiliyor olmanın kıymetini anlamanı sağlayacak bir yara izi
    bu izlerle yaşamaya alışırsın.
    (leyla ile mecnun dizisinden alıntı)
  • bazı insanlardan yara izlerini seksi olduğunu duyarsınız fakat net bir açıklama yapamazlar, "güzel işte" diyen olur, "şekil oluyor ağabey" diyen çıkar. bir tanıdığım anime karakteri gibi yüzünde yara istiyordu. bir gün kafasına inşaattan bir parça taş düşmüş ama kurtulmuş. çoğu insan sevinirken bu üstün zekalı arkadaş üzülmüş. "ahh keşke yüzüme gelseydi de yara izim olsaydı, şöyle bir kafam patlasaydı" diye söylenmiş durmuştu. tamam bunlar mallık olabilir ama üzülmeye bile sebep olabilecek bu dürtünün arkasında yatan sebep nedir?

--- spoiler ---
    savaşlar ve cinsel seçilim
    --- spoiler ---
    cinsel seçilim yasaları ilginçtir, genelde hayatta kalmak için olanı yaptığınızda değil, hayatta kalıyor olmanıza rağmen yüksek risk aldığınızda dişilerin ilgisini çekersiniz. yani güzeli, zoru, maliyetliyi seçiyoruz. buna dr. veblen "gösterişçi toplum", dr. zahavi ise" handikap" ilkesi der.
    (bkz: doğada erkeklerin dişilerden çok daha güzel olması/@karanlikruya)

--- spoiler ---
    hayvanlar aleminde kendini fiziksel niteliklerle gösterir ya insanlarda ne olur?
    --- spoiler ---
    nesiller önce atalarımız zor savaşlara girerdi ve bazen yara alırlardı ve kadınlar bu erkekler daha çok tercih ettikleri görüldü. çünkü alınan yara yüksek riske karşı, yani ölme maliyetini göze almayla ilişkiliydi. bir süs göstergesiydi. hayvanlar aleminin erkekleri nasıl gösterişli tüyler geliştiriyorsa, insanlarda sosyal varlıklar oldukları için bu yaralar kadınlar için dikkatici çeken ipuçları ortaya çıkartıyordu.

--- spoiler ---
    bir varmış bir yokmuş savaşa giden 2 erkek varmış
    --- spoiler ---
    2 erkek olduğunu varsayalım, 2'si de savaşa gidiyor. tabii top tüfek yok, kılıç, balta, mızrak birbirinize giriyorsunuz. lider ruhlu olan bir çok can alırken, yaralanıyor. diğeri ise korkak olduğu için sıyrıklarla durumu kotarıyor. savaş ganimetleriyle geri dönüldüğünde dişi yara almış erkeği: "lider, savaşçı, korkusuz" olarak kodluyor ve çocuklarının da benzer niteliklere sahip olmasını istediği için bu erkeğe fark etmeden çekim duyuyor. çünkü savaşta yara almak zorunda olmamasına rağmen veblen'in bahsettiği gösterişçi toplum ilkesine göre yara alıyor, yani riske giriyor.

özetle bu aktarılan genler günümüze kadar gelmiştir. bu yüzden yara izleri seksi bulunur fakat neden olduğu açıklanamaz. "yüzümde faça izi olsa çok yahşıklı, şekil olurum" şeklinde kendini gösterir ve varoş mahallelerin bağrından kopan gencimiz sebebini asla bulamaz.

ileri okumalar ve referans
    geoffrey miller - sevişen beyin
  • ya tabii tabii.

bir de yaranın sahibine sor bakalım. neredeyse kılıç darbesi gibi bir yara. 77 yaşıma geldim, hayatımda öyle bir acı yaşamadım.

'yara izin çok seksi'

heee çok seksi, en seksi.
  • sağ kaşımın tam ortasından geçen 23 dikişle seksi olduğumu öğrenmeme sebep olan olgu
  • hoş bence, yaşanmışlık ifade ediyor ne de olsa. sağ kolumu kaplayan yanık izimle gayet mutluyum mesela..
hesabın var mı? giriş yap