1. takipte olduğumuz kişiler veya ünlüler tarafından tweetlenmiş, twitter'ı açtığımızda bizi yaran ya da en azından gülümseten tweetlerdir.

örnek 1: "simdi ertem aradi rüstünün telini istedi...bu çocuk ciddi galiba :))"

ersin düzen

örnek 2: 21 kasım 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı hakkında allahcc tarafından tweetlenen; "bu kadar yukarıdan da maç izlenmiyor."

örnek 3: "hasta: fenerbahçe taraftarı. şikayet: şampiyon olundu zannedip sahaya inme. teşhis: erken boşalma doktor: haydar dümen"

örnek 4: "fenerbahçelilerin şampiyon olma tatbikatı başarıyla sonuçlandı!"

örnek 5: gani müjde'den: "kocasına ikide bir "sen bana karışamazsın" diyen bir arkadaşım "ama hiç bana sahip çıkmıyor ki" diyerek boşanmaya kalktı."

örnek 6: "yazları güneşlenmenin bu kadar bokunu çıkarmayın ki; sevişirken kendimizi közlenmiş patlıcan yalıyormuş gibi hissetmeyelim." by morfling.. yani morphling..

örnek 7: (bkz: aşkdada işdede kazanırım arkadaş rahat ol bendesin)
  2. timblnt@beneronar

"patrice evra'yı gördüm geçen gün kırtasiyede. 23 kardeşine kalem silgi defter alıyordu. abi olmak zor be abi dedi"
  3. "sn cumhrbşknım gazi ünivrstsindeyim bu sene hazırlık okudum, ama geçemedim, bir daha okmk istemyorum lütfen yardımcı olun..."

doganck@twitter
  4. bir bayan kullanıcının, bir siyasi parti genel başkanına (gerçi hesabının fake olduğunu düşünüyorum) yazdığı şu twit (parti genel başkanının ismini ...... ile gizleyeceğim):

kullanıcı: mayonezseverim

twit: "kimsin hiç bilmiyorum @..........., iktidar olur musun onu da bilmiyorum ama, tekel'e zam yaparsanız amınıza koyarım haberiniz olsun."
  5. fakeisraelmfa: we warn the island of cyprus to leave israel's territorial waters immediately or risk the consequences.
  6. "şükrü saraçoğlu'nda bihter ölmedi anonsu yapılmış "
  7. link olarak verilirse daha iyi olur. hani o kadar yarılıyorsun. bari yazana hakkını ver. dimi ama?

yaran tweet'ler hakkında bilgi verin