1. takipte olduğumuz kişiler veya ünlüler tarafından tweetlenmiş, twitter'ı açtığımızda bizi yaran ya da en azından gülümseten tweetlerdir.

  örnek 1: "simdi ertem aradi rüstünün telini istedi...bu çocuk ciddi galiba :))"

  ersin düzen

  örnek 2: 21 kasım 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı hakkında allahcc tarafından tweetlenen; "bu kadar yukarıdan da maç izlenmiyor."

  örnek 3: "hasta: fenerbahçe taraftarı. şikayet: şampiyon olundu zannedip sahaya inme. teşhis: erken boşalma doktor: haydar dümen"

  örnek 4: "fenerbahçelilerin şampiyon olma tatbikatı başarıyla sonuçlandı!"

  örnek 5: gani müjde'den: "kocasına ikide bir "sen bana karışamazsın" diyen bir arkadaşım "ama hiç bana sahip çıkmıyor ki" diyerek boşanmaya kalktı."

  örnek 6: "yazları güneşlenmenin bu kadar bokunu çıkarmayın ki; sevişirken kendimizi közlenmiş patlıcan yalıyormuş gibi hissetmeyelim." by morfling.. yani morphling..

  örnek 7: (bkz: aşkdada işdede kazanırım arkadaş rahat ol bendesin)
 2. "sn cumhrbşknım gazi ünivrstsindeyim bu sene hazırlık okudum, ama geçemedim, bir daha okmk istemyorum lütfen yardımcı olun..."

  doganck@twitter
 3. bir bayan kullanıcının, bir siyasi parti genel başkanına (gerçi hesabının fake olduğunu düşünüyorum) yazdığı şu twit (parti genel başkanının ismini ...... ile gizleyeceğim):

  kullanıcı: mayonezseverim

  twit: "kimsin hiç bilmiyorum @..........., iktidar olur musun onu da bilmiyorum ama, tekel'e zam yaparsanız amınıza koyarım haberiniz olsun."
 4. zöşkü memnu'nun trending topics'te olmasından kelli yaban ellerden birinin what is aşk-ı memnu? sorusuna gelen cevaptır:

  aşk-ı memnu is a tv show about a guy (behlül) who sleeps with his uncles wife (bihter). at the end bihter commits suicide. behlül escapes..

  (bkz: behlül escapes)