• görsel

tam şahlanacakken olacak şey değil.
  • her gördüğü fotoğrafa inananların yediği simittir.teyit etmek yok, araştırmak yok. abi şu kağıdı şuraya koyayım bir fotoğraf alayım. yeminle buna inananlarla aynı havayı soluyoruz ya ona yanarım.
  • sağlık açısından olması gerekendir.ayrıca 1 simit bana fazla geldiğinden yarısını çantama atarım.kuşlara veririm diye dolaştırırım da dolaştırırım.sonra hopp çöpe.her zaman bu yaptığıma üzülürüm.
  • dilim sucuk satan online platformlardan sonra şaşırtmamış durum.
  • geldiğimiz nokta: (bkz: yarım hayatlar)
  • yani yarımın da yarısı
  • çeyrek simit satışıyla, köyden indim şehire filmine selam çakmışlar.
  • (bkz: gevrek ne amk) dedirtmiştir.

trollük yapasım geldi, eksileyin izmirliler.
  • 1993-94 eğitim öğretim döneminde ilkokula başlamıştım babam hergün 500 lira verirdi. simit ise 1000 liraydı. hacı abi diye bir adam vardı simit satardı ilk teneffüs okulumuz çok küçük kantini olmayan bir okul olduğu için sadece simit alabilirdik. hacı abi ilk zamanlar bana yarım simit verirdi. sonraları ise vermemiş, geri kalan yarısını satamıyorum kimse senden başka yarım simit almıyor demişti. bende bana göre fazla harçlık alan arkadaşlarımla ortak simit alır arkadaşa aldığım simitten yarısını verirdim. benim sayemde bir buçuk simit yiyen çok arkadaşım oldu. ikinci dönem 500 lira tedavülden kalkınca çok sevinmiştim. çünkü babam artık bana 1000 lira veriyordu. ama simit 2500 lira olmuştu. enflasyonu daha 7 yaşında tatmışım. şimdi ne zaman simitçi görsem fazla fazla alır etrafımdaki çocuklara veririm. belki ceplerinde sadece yarım simit parası vardır diye.

edit; imla.
hesabın var mı? giriş yap