şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 22 ve 23. dönem chp bilecik milletvekili.
 • şans kavramının ne demek olduğunu bizlere kanıtlayan milletvekili. ilk olarak siyaset sahnesine chp bilecik belediye başkan adayı olarak girdi. (tabii bunun öncesinde yıllarca chp içerisinde bir takım görevler almıştır sanırım.) belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. tam bilecik belediye başkanı olmuştu ki, bilecik'te belediye seçimlerinin iptal olduğu açıklandı. nedeni ise bbp'nin oy pusulasında bulunmamasıydı. 3-4 ay sonra seçim tekrarlandı. bu arada chp'de deniz baykal başkanlıktan ayrılmış, yerine altan öymen gelmişti. tekrarlanan seçimde, iptal edilen seçimde olduğu gibi mhp ile çekişti. fakat bu sefer iptal edilen seçimden daha fazla oy alarak tekrar belediye başkanı seçildi. birkaç sene sonra gelen milletvekili seçimlerinde chp bilecik milletvekili adayı oldu. dyp'nin meclise girememesi sayesinde milletvekili seçildi. dyp meclise girebilse, 2 milletvekili çıkan bilecik'te 2. milletvekili dyp'nin adayı olacaktı. bir sonraki seçimlerde ise yine bilecik milletvekili adayı oldu. akp eğer 2000 oy daha alsaydı bilecik'ten 2 milletvekilini ankara'ya gönderecekti. yaklaşık 2000 oy farkla bilecik'in 2. sıradaki milletvekili olarak tekrar ankara'ya gitti. bir dahaki seçimlerde bu şansı devam eder mi bilemeyiz...
 • bu dönemde bilecik'te chp'den 1. sıra adayıdır.
 • 24. dönemde meclise girememiştir.
 • ince yanlısı olup, ince’nin genel başkan olması için çalışmaktadır.
 • umudumuz muharrem ince'nin genel başkan seçilmesi yolunda elini taşın altına koyduğu için takdirimi kazanan isim.
 • 24 haziran 2018 seçimleri sonrası chp'de gelişen kurultay restleşmesi sürecinde aldığı aktif rol nedeniyle bilecik ilinin adını tüm türkiye'ye ezberleten siyasetçi.

  her akşam haber bültenlerinde bilecik milletvekili sıfatıyla kendisini bir şekilde görüyoruz, ülke yüksek dozda bilecik'e maruz kaldı.
 • seçim sürecinde birkaç toplantısına katılma fırsatı bulduğum siyasetçi. bu toplantılarında chp ve kemal kılıçdaroğlu adına tek bir kelime bile etmedi. bütün konuşmalarını muharrem ince ve kendisi üzerinden yürüttü. eğer %8'lik fark varsa, bu fark muharrem ince'nin yanında olan bu ve bunun gibi birçok siyasetçinin chp'nin aleyhine bir şekilde yürüttüğü seçim kampanyası yüzündendir.
 • sanırım kendisi gemisini yüzdürme derdinde olan siyasetçilerden bir başkası. 630 imza topladıklarını iddia ediyordu ama gerçek sayı 569 çıktı. yasal gereklilik olan 622'nin altında kalınmış olsa da bu sayıyla bile genel merkez'in kurultayı toplaması gerekir. zira 569 sayısı da çok ciddi bir eğilime işaret ediyor.

  ancak, bu abi ve etrafındakiler ne diye uydurmasyon 630 sayısını ortaya atma gereği duyar anlayamıyorum. hesaptan düşülmesi gereken mükerrer imza, fotokopi belge, vs. detayına girilmeden önce bile teslim ettikleri toplam 618 belge varmış. bunu bile dürüstçe söylemeyip 622 eşiğinden fazla belge teslim etmişler gibi manipülasyon yapma gereği neden hissedilir? bu hareketleri ile aslında suçladıkları genel merkez'dekilerle aynı kafada tipler olduklarını, sadece koltuk kavgası yaptıklarını bir kere daha ispatladılar.

  kendisinin muharrem ince'nin bülent tezcan'ı oluşunu eğlenerek takip edeceğim. heyecanlı chp'liler bu sefer de bu abiye saydıracaklar. zira taraf oldukları mücadelede bir tarafın iyi bir tarafın kötü olduğunu zannedecek kadar saflar.

  çözüm: ne ince, ne kk... tüm bu rezil kavgada kirlenmemiş 3. bir ismin çıkarak partiyi yerel seçimlere taşıması tek makul yol.