• sevgili henüz çok genç ise bu süreç yılları aşabiliyor.sinir bozucu bir durum mu egosal bi durum mu bilemedim.ama yoruyor onu biliyorum.
  • nam-ı diğer (bkz: ajax modeli). elbette altyapı sıfırsa tüm çaba heba olacaktır. ha bir de eğittiği, eğitilmesi gerektiğini düşündüğü bir insanla nasıl birlikte olunabilir anlamak mümkün değil. hele ki eğiten konumundaki kişinin birikimi asıl sorgulanması gereken iken.

türk kadını için çoğunlukla arızalı erkeği gerçek aşkla yola getirme sendromudur, daha fazlası değil.
  • anam, düşüncesi bile yoruyor beni...

bazı insanlarda var böyle bir enerji. öğretmeyi ve hatta yer yer "yontmayı" büyük bir şevkle gerçekleştiriyorlar seviyorlar böyle bir emek harcamayı. "özenle, sevgiyle yoğuruyorlar" der gibi oldu lan bu da. neyse.

fakat bana nasıl yük nasıl külfet geliyor, yapmadığımdan değil de, yorucu işte abi inanılmaz yorucu geliyor bu süreç bana. çok yordu yani beni daha yormaz dedim yine yordu öyle böyle değil.*

bir daha istemem mesela. hayır zaten istememiştim "gel ben seni eğiteyim" filan dediğim de yok hamurdan sevgili yapmıyoruz herlade ama ilişkiye başlanınca dengeler kendiliğinden oluşuyor işte.

hem de öyle çok bir yaş farkı olmasına da lüzum yok aynı yaşta bile olsa taraflardan biri daha tecrübeli ya da olgunsa oluyor bunlar illa ki.

*ha bir de yatakta tecrübesiz adam var ki düşman başına, onunla hiiiç hiç uğraşılmaz öğrenip de gelsinler bi zahmet dicem de o zaman da "kimse öğretmezse nası öğrencez" diye çemkirecekler biliyorum.
    yaşıtlarınızla azcık tecrübelenip öyle yaşça büyüklere sulanın o zaman lan! diye atarlanırım ona göre.

hayır niye bu kadar sinirlendiysem. sıcak çarptı bugün beni, bööyle kafam zonk zonk filan hep ondan oluyo.
  • erkekse aşık maşık olur,
    hiç çekilmez..
  • (bkz: eğreti gelin)
  • açık görüşlü olmayan sevgiliyi eğitmek kadar zor olamaz. özellikle toplumun belli kalıp düşüncelerini benimsemiş-başkalarının lafına çok bakıyorsa uğraşmayın bile.

(bkz: açık görüşlü olmayan sevgiliyi eğitme süreci)
  • ilk once tuvalet egitiminden baslanmasi gerek. cunku netice itibari ile evde yasiyoruz. bunun icin cogu egitici buruna rulo yapilmis gazeteyle vurmayi dogru bulmasa da oldukca ise yarayan bi yontem. denedim %100 calisiyor. bunun hemen akabinde size olan bagliligini pekistirmek dersinin geldigi surectir. bu egitimi de ona bi isim vermekle kolayca halledebilirsiniz.

gerisi gelir yea.a
  • nedir bu eğmeler, bükmeler, eğitmeler fln.
    hani bilemedim. kayıt süreci de olur mu. hani böyle harç ödemeli, ders seçmeli fln.

ya da zil çalıp salya miktarı ölçerek mi olur bu eğme bükme durumları.

bizi eğip büktüler.
    bazen insanlar, bazen kurumlar, bazen isim bile konulamayan olaylar. bazen sadece zaman. öyle eğri bücüş bişey kaldık da, hani bunu misyon haline getirmiş insanlar da varmış.

ne diye yaşamak, paylaşmak dururken eğ(it)meyi seçer ki insan. hele severken. gönül ilişkisi varken arada.

bi gidin kurumsallaşın bari. benim gözüm görmese iyi.
  • insanın eğitime inancını kaybettirebilir..
    bir de ola ki başardınız, siz eğitirsiniz, kaymağını başkaları yer bazen.. o daha da fena olabilir..
hesabın var mı? giriş yap