• hayir birde soruyorlar "senin dugunu ne zaman yapiyoruz" diye...
  • ben çoluğa çocuğa karışmışken yaşıtlarımın hala bekar olmasından hallicedir. bulunduğunuz durumun çözümü kolayda, bu noktadan geri dönüş yok.
  • yaşıtlarımın patır patır evleniyor olmasını pek de umursamıyorum açıkçası. herkes kendi hayatını yaşar.
    doğru kişiyi bulduğumu düşünsem ben de evlenirim muhtemelen ama evlenmek için evlenmek ... aman tanrım.
    10 tane birlikteliğin de olabilir ama önemli olan 'işte bu' diyeceğin kişi. denk gelmedi napalım. ya da denk geldi kaçırdık.
    (bkz: goat)
  • benimkilerin arasından üçüncü evliliğini gerçekleştirenler var. çeyrek olmuş 290 lira, bir düğün davetiyesi daha alırsam ölü taklidi yapacağım artık :/
  • ben de çatır çatır bilgisayar oynuyorum, ne var ?

+ yaşıtların patır patır evleniyor, ya sen ? hala bekarsın.

- eved.

+ sana 7 gün mühlet. eğer 7 gün içinde evlenmezsen televizyonun içinden çıkıp seni öldürecdxggıfboonb !

tanım: yaşı gelen* insanların evleniyor olması muhabbeti, boş muhabbet.
  • benim yaşımdakiler patır patır ikinci çocukları yapıyor
  • anam benimkiler patır patır doğuruyor, o da bir şey mi? uykusuzluktan, işle çocuk arasında koşturmaktan gözler kanlı, göz çukurları iyice çökmüş, en fitim diyen babayiğit bile salmış göbeği...

ama işin özü kim nasıl mutlu olacaksa öyle kalsın, akranlarınız evleniyor diye evlenmeyin... hazır değilseniz, paylaşmayı bilmiyorsanız, mutlu olmanın mutlu etmekten geçtiğini bilmiyorsanız evlenmeyin.

akranlarınız çocuk sahibi oluyor diye, vakit ayıramayacaksanız, saldım çayıra mevlam kayıra styla ya da dünyadaki tek çocuk kendinizinmiş gibi şımarık çocuklar yetiştirecekseniz çocuk yapmayın.

hayat sizin, bir kez yaşarsınız, hakkını verin, başkasınınmış gibi yaşamayın.

edit: beni de dinlemeyin tabi.
  • 28-30 lu yaşlara kadar pek takmam ama en yakın arkadaşlarımın bile hepsi evlendiğinde mutlaka içimde bir ortada kalmışlık hissi olur diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap