• bu modeller, genelde insan olmak için gerekli olan bazı vasıflardan yoksundurlar. en bariz özellikleri gaddar olmalarıdır. içlerini acıtacak bir duyguya sahip olmadıkları için; kimsenin arkasından ağlamazlar, bir şeye alınıp kırılmazlar` : yüzsüz oldukları da söylenebilir`. kendisi için yapılan güzelliklerin farkına varamadıkları için ve birisinin sevincini paylaşamadıklarından gülmezler de. bu sebepten kırışıp buruşmazlar. hiç yaşlanmazlar, hiç de yaşamazlar dolayısıyla.
  • aktif hayatlarina ragmen kendinden yasca cok kucuk insanlardan ayirt edilmesi guc insan modelidir. gencler "oy,aman ne yoruldum" derken onlar giklarini cikarmazlar. bence en buyuk ornegi deniz baykaldir. 71 yasindadir ama deyim yerindeyse babamdan genc gorunmektedir. zira babamla aralarinda 20yas vardir. nasil olur nasil yapar bilemem. dedigine gore kosuyormus efendim,ben simdiden baslayayim bari.
  • bu insanların rahatlığından korkun.

"ahh canım 20 sene önce de aynıydın, hala aynısın, hiç değişmemişsin"

bir insan nasıl değişmez? hiç mi dünyevi dertleri kafana takmadın be insan? bu kadar mı bencilsin?

bunların aksine yaşlanan insanları seviyorum ben. insan gibi insanlar.
  • (bkz: highlander)
  • dayım kendisi.
    siz de işşiz bir şekilde gezip sağdan soldan eli ekmek tutan herkesi tatlı dille kandırıp para alırsaız, bu paralarla maniitanızla gezip tozarsanız, bu parayla en kaliteli elbiseleri alıp en gıcır saatleri takarsanız ve bu paraları geri ödeme gibi bir dert edinmezseniz yaşlanmayabilirsiniz.
  • (bkz: giritli) sofranızdan zeytinyağı ve bilumum otları eksik etmediğiniz sürece, mümkün mertebe en sağlıklı biçimde dahil olabileceğiniz grup. tartışmasız.
  • bu çok enteresan bir durum yalnız. var böyle adamlar tanıdığım. birkaç tane de kız.

kızlar yaşlanmamanın derdinde. spor,yürüyüş,zumba,enginar ,brokoli peşinde. heriflerde de minimum dikkat yaşam tarzına .yetiyor. yetebiliyor.

ama perde böyle kapanmıyor. ya ben n'olucam ,insanı mahlukattan sayılmıyor muyum ?
    yıllardır ne spor yaptım ,ne yaşantıma dikkat ettim ,programlı bir hayatım asla olmadı ,köfür köfür sigara içiyorum 23-24 senedir. diğer konularda da hep iddialı ola geldim , ''aşkım birkaç lokma birşey yeseydin bari yanında'' ,
    '' bilader burdan geçmeyelim ,suyun içinde yılan balığı oluyo ,parçalar atar bak '' ,
    ''oğlum üstüne birşey giy ,bu havada köroğlu gibi dolanma bak baban da kızıyo ''

hiç dikkate almadım lan .nedenini ben de bilmiyorum içimden öyle geldi demek ki.

ama çökmedim enteresan ,bilakis yaşımdan çok daha genç bir eşgalim oldu.formumla-imajımla kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorum.kimse inanmıyor yaşım 40 deyince. bense farkındayım kendimce olan bitenin , üç günlük dünyada her yanın şekil olsa n'olur.keyfini çıkarıyorum yaşadığım anın.saçıma ak düşeli çok oldu.

kızları çalı süpürgesiyle kovalıyorum :

(farz edelim ismim efrasiyab , kafa kağıdında öyle yazıyor )

- evladım senin yaşın kaç-başın kaç ,bana abi diyceksin anlaşıldı mı
    * demiyorum n'olcak ben de 23 yaşındayım tımam mı ? riiiyabbb efrasiyabbb .
    - illa sabırım hasbinallah !

heriflere gaz veriyorum :

- hacı boyamayın şu saçınızı .

* dipleri geldi be reis

-estagfurullah , reis allah ,biladerim. çok istiyosan boya madem. ama bir de bıyık boyuyanlarınız var.mecburiyet yoksa ne lüzumu var .bildiğim kimse çok komşulardan ,mesai arkadaşlarından v.s .

*napalım o zaman efrasiyab dayı

- oglum az yiyin lan biraz az. gideceğiniz yere arada bir yürüyerek gidin gelin.bir-iki merdiven çıkın. her gece rakı masalarında oturup kalkmayın. yüzünüze bir fer gelsin evvela.

hülasa,
    genetik galiba bu genç gösterme , erken yaşlanma v.s hususları. çok da önemli konular değil bana kalırsa . önemli olan yaşadığın sürece sağlıklı olmak. mutluluk kolay o zaman.
  • (bkz: hakan peker)
  • onun dünyasında zaman geçmiyordur belki.
hesabın var mı? giriş yap